Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 794 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

netopýrek
02.04.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, byla napínavá, některé pasáže jsem měla nutkání přeskočit......ale ve výsledku překvapivý konec a hlavní hrdinka silná žena.....jen je mi líto Četníka

vterinka
25.03.2017 5 z 5

Čtivá kniha pro otrlejší čtenáře, ve které nechybělo napětí a překvapivé rozuzlení.

BBaarča
19.03.2017 4 z 5

Na pět hvězdiček to nebylo, ale čtyři si určitě zaslouží. Místy byl děj trochu překombinovaný, ale líbila se mi, četla se sama a na konci jsme se nemohla odtrhnout.

Jakubadavid
17.03.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, byla dobře oživena vysvětlením rituálů.

Olous1
09.03.2017 5 z 5

Moc pekna kniha moc doporucuji velmi napinave

aluskacz
08.03.2017 5 z 5

Super, přečtená jedním dechem! Někdy jsem si říkala jestli je autor normální... :D

nursejane
05.03.2017 5 z 5

Hodně drsná a místy jen pro silné žaludky, ale přečtena jedním dechem, doporučuju!

Ulala
18.02.2017 4 z 5

Zajímavé, trochu horor, trochu detektivka. To rozdvojení mně provázelo celou knihou. Začátek pomalý a popisný, konec rychlý a strhující. Místy rozvláčné, místy děsně napínavé. Zápletka je orientovaná na současnost i minulost. V závěru se dokonce dozvídáme, že vrahem byla osoba, která měla rysy ženy i muže. Myslím, že kniha zaujme širokou škálu čtenářů. Sice nebude patřit mezi mé nejoblíbenější, ale uznávám, že je dobrá. A musím ještě dodat, že si ráda přečtu i druhý případ Katie Maguirerové.

kachenbooklover
18.02.2017 4 z 5

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla , ale pak jsem se do toho dostala a kniha mě úplně pohltila.Za mě jedna z nejlepších. !!

Ajrad1981
17.02.2017 5 z 5

Nejčastějšími motivy pro vraždu jsou prachy a sex. A protože jsou nejčastější, tak jsou taky nejokoukanější. S radostí proto vítám každou knihu s psychopatem, protože je to změna. Ovšem rituální vraždy jsou ještě o level výš! A u rituálních vražd se nedá očekávat nějaké obyčejné zastřelení či uškrcení, chce to něco originálního. Pravda, detailní popisy mučení mohou slabším povahám způsobit žaludeční nevolnost a není to zrovna příjemné počtení, nicméně by to asi knize chybělo. A autor je originální i v případě dalších úmrtí :-)

Jestli se mi něco nelíbilo, tak to byly růžové interiéry Katiina domu, její naprostá iracionalita ve vztahu k manželovi a hlavně fakt, že si Graham Masterton nenechal ujít možnost zabít ubohého nevinného psa.

Aleen
16.02.2017 5 z 5

Četla jsem na doporučení a jsem za něj vděčná. Jedna z nejdrsnějších detektivek, které jsem četla, ne-li nejdrsnější. Líbí se mi, když muž píše knihy se ženami v hlavní roli...Katie je podle mého gusta. Díky tomu, že se autor nepitvá nijak hluboce v jejích citečkách a její soukromý život bere tak trošičku okrajově, neruší vyšetřování superbrutálních vražd. Nebyla to poslední kniha od Mastertona, kterou jsem přečetla a zatím s tím nemíním přestat.

tomai
01.02.2017 4 z 5

Vynikajici, místy nepoživatelné.

Toffee
20.01.2017 3 z 5

Rozhodně nesdílím nadšení ostatních čtenářů z detailního popisu zvráceného a brutálního mučení. Myslím si, že většině lidí (zvlášť když čtou) funguje představivost docela dobře, takže stačí naznačit, aby se zježily všechny chloupky. Tyhle pasáže jsem přeskakovala a vůbec to plynulosti čtení nevadilo, nic podstatného z příběhu mi neuteklo. Zvlášť od jisté chvíle byl děj trochu předvídatelný, ale jsem čtenář a ne detektiv, abych knížku odkládala ve chvíli, kdy vím, kdo je vrah :-). Vedlejší příběh manžela byl k tomu hlavnímu podivně přilepený bez větších souvislostí, vysvětlení a ukončení, jako kdyby autor plnil poučku, že se mají rozvíjet i vedlejší postavy,
Celkově to ale bylo dobré, napínavé, mělo to spád a ještě jsem teď chytřejší o jeden keltský mýtus.

Ivana11
13.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, čtivá a napínavá až do konce.

TracyB
03.01.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Mé nadšení nebere konce, čtivé, napínavé až do samého konce a velice, velice těžce odložitelné. Pane Mastertone, klobouk dolů, rozhodně jdu i do dalších Vašich knih!

Falda
13.12.2016 5 z 5

Knížka byla naprosto úžasná. Zejména určité pasáže, které byly do detailu popsány - měla jsem i husí kůži. Těším se na další díly, které si rozhodně nenechám ujít!

skipiii
16.11.2016 3 z 5

Ze začátku mě kniha chytla a byla jsem nadšená. Nicméně ve výsledku jsem byla spíše zklamaná. Kdyby tam nebyl vedlejší děj ohledně Paula a celé téhle kauzy, knize by to jen a jen prospělo.S hlavním příběhem to nemělo nic společného a jen to přineslo zmatení. Příliš mnoho jmen, ve kterých jsem se ztrácela. Samotný děj byl zajímavý a originální,nicméně lehce předvídatelný. Za mě spíše průměr.

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Další autor a další detektivní série. Někdo by řekl, že už je toho dost a já zase, že toho není nikdy dost. A za tuhle kriminální sérii jsem pak obzvlášť rád, jelikož se stala ihned mojí oblíbenou a hlavně dokazuje, že současná kvalitní krimi literatura sice je doménou autorů ze severu Evropy, ale občas zazáří i autoři z jiných koutů naší planety. Tady konkrétně Ir žijící v Anglii. Právě ono prostředí Irska je pro detektivní příběh jako dělaný a Masterton to moc dobře ví. Představa a vlastně i popis neustálého pršení či alespoň zatažené oblohy jen umocňuje tu pravou detektivní atmosféru. S postavami v příběhu jsem neměl sebemenší problém. Hlavně pak komisařku Katie jsem si ihned oblíbil. Její postava je skvěle napsaná. Velice kvituji, že tato série je něčím odlišná od všech těch ostatních kriminálek. Je totiž taková celkově děsivá. Právě ona děsivost z této série dělá velmi kvalitní čtivo a věřte mně, že příběhy z této série zatím opravdu děsivé jsou. Možná až moc, až si říkáte, jestli tím sadistou není místo vraha nakonec samotný autor. No uznejte sami, že zbavování masa od kosti u obětí zaživa, tak to je docela silné kafe. Nemluvě o autorově zálibě rozmetání věcí na cucky díky bombě. Je prostě poznat, že Masterton je také autor několika hororů. Spíš tedy tuto sérii nedoporučuju číst před spaním, či když budete třeba sami někde v lese v chatě a kolem bude řádit bouřka. K napětí v knize mám taky samá pozitiva, jelikož kniha v žádném případě nenudí a ohromně kladně pak hodnotím i vymyšlení důvodu samotných vražd. To mně přijde velice originální a zapojení legendy do příběhu se mně opravdu líbí. Rozsahově pak kniha opět nijak nevybočuje. 383 stran je prostě vcelku standart u této literatury. Jediný důvod, který bude srážet mé jinak 100 % hodnocení, je samotný závěr knihy. Tam se mně totiž nelíbilo, co autor udělal z pachatele. Takže jak už jsem hodnocením naznačil tato série a její první díl se u mě umístil hodně vysoko a uděluju mu 95 %.

nemeckovatereza
19.10.2016

nooo týý jo... Knížku musím prozatím odložit, protože se mi z určitých pasáží dělá regulérně špatně a to se mi normálně u detektivek nestává. Popisy mrtvol mi nevadí, ale utrpení ještě živého člověka nedávám...

Hella
22.09.2016 5 z 5

Nečekaně skvělá detektivka. O to víc, že jsem ji vzala jen proto, abych z knihovny nešla úplně s prázdnou. Jdu rezervovat další tituly.