Zapadákov

Zapadákov https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251913/bmid_zapadakov-cbm-251913.jpg 4 414 94

Kathryn Danceová série

< 4. díl

Ten podnik se jmenoval Zapadákov. Stál sice u odlehlé silnice, ale protože měl i malý koncertní sál, sjížděli se do něho lidé ze širokého okolí. Nikdy tam nikdo neřešil žádný problém; do Zapadákova jako by vnější svět nepronikal. Taková oáza klidu, řeklo by se. To ale platilo jen do osudného večera, kdy při koncertu začínající kapely kdosi vykřikl: "Hoří!" Zpanikaření diváci se rozběhli ke dveřím, ale ty byly zamčené. Spousta návštěvníků byla zraněna, šest zemřelo. Nezabil je však oheň, ale panika. V Zapadákově nehořelo, jen tam kdosi vyvolal falešný poplach. Vyšetřování případu se ujímá agentka Kathryn Danceová. Jako uznávaná expertka na kinezickou analýzu velmi brzy zjistí, že panika byla vyvolána s chladným rozmyslem. Pachatel velmi dobře věděl, že v mezních situacích se z lidského strachu a pudu sebezáchovy stává zbraň – a v Zapadákově toho mistrně využil. Jistě je se svým dílem spokojen. Teď v pozici útočníka už jen čeká na svou další kořist. Tedy pokud ho Danceová a její tým včas nezastaví.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Solitude Creek , 2015

derminator
03.11.2019 5 z 5

I když chybí Lincoln Rhyme a jeho společnice, musím říci, že kniha mě možná místama bavila lépe než s nimi. Kathryn Danceová je překvapivě chytrá, určitě i krásná a skvělá vyšetřovatelka a kniha s ní mě velice nadchla. Dávám 95%.

Krizovakri
08.09.2019 2 z 5

Myšlenka knihy a styl pachatele je velmi nápaditý. Způsob zabíjení je netradiční a dobře vymyšlený. To způsobuje, že kniha vás udržuje v napětí a snadno si lze představit, že takhle to může být i ve skutečnosti. Bohužel závěr knihy mi zkazil tento vybudovaný dojem. Celý případ se vyřeší snad během pěti stran a žádný aha efekt nečekejte. Konec je rychlý, nezajímavý a v oblasti osobního života hrdinky i naivní a předvídatelný. Škoda že si autor nedal větší práci se závěrem knihy. Jinak skvělý námět film.

iveta3689
23.04.2019 4 z 5

(SPOILER) Rozsáhlá kniha, ale vůbec ne rozvleklá. Námět je neotřelý, vrah zabíjí tím, že vyvolá paniku a sleduje chování lidí. Hlavní linii doplňuje vyšetřování dalšího případu a osobní starosti hlavní hrdinky. Příběhy jsou namíchané tak akorát, aby to neodvádělo pozornost a nenudilo.

Janík511
24.03.2019

Po delší době návrat zpět k této sérii a opět jsem okouzlena stylem autora. Jeho knihy mě prostě baví!!

Medicka19
17.02.2019 5 z 5

Perfektní kniha s atypickou zápletku. Od tohoto autora dle mého soudu úplně nejlepší!

Dymond
18.01.2019 3 z 5

Když tuto knihu srovnám s jinými, které jsem četla od tohoto autora, tak musím říct, že byla slabší. Nečetla se špatně, ale bylo to moc natažené a vše se vyřešilo v posledních pěti kapitolách ráz na ráz...

konicekbily
20.12.2018 4 z 5

Poměrně nová zápletka s rozvětveným dějem je dokonale propracovaná - vše je nakonec vysvětleno. Nějak mi nesedlo zbytečně natahování děje, tím mi připadá kniha dlouhá. Ale odpočinkové čtení je to velmi dobré.

Hankah265
19.12.2018 1 z 5

Do čtení jsem se musela nutit, snad 3x jsem ji odložila. Zajímavý nápad, ale nesedl mi styl psaní. Bylo to utahané, nudné...

allyce
28.11.2018 3 z 5

Kniha má několik dějových linek, překupníci drog a zbraní, vyvolávání paniky na veřejných místech, hanobení menšin a samozřejmě také milostný a rodinný život kinezioložky Kathryn. Nejméně mě bavila první zmíněná, ovšem právě u jejího rozuzlení ze mě vypadlo, nic a vše říkající slovo: waw! Tady mě pan Deaver dostal, narozdíl od ukončení milostného trojúhelníku.

harena
16.07.2018 3 z 5

O čem kniha je, to celkem dobře napovídají čtyři řádky na zadní straně obálky této téměř 600 stránkové knihy: "Kdo říkal, že vrah musí mít na rukách krev? Úplně stačí, když umí mistrně manipulovat s lidskou psychikou". Dobře popsáno, jak lehce dav zachvátí panika a je z něho neovladatelná lidská masa.

Aqua-bella
17.05.2018 1 z 5

Nedočteno, nudná kniha bez zajímavého děje. Autorův styl mi nesedl, přišel mi trochu jednoduchý a moc strojený.

sirojezkin
29.04.2018 3 z 5

četlo se mi to hůře , než jiné knihy tohoto autora. Přišlo mi trochu zbytečné, že se tam současně prolínají dva různé děje, přičemž ten druhý mě absolutně nebavil.

Polinka92
16.04.2018 5 z 5

Moc, moc, moc krásně napsáno.
Hrozně se mi líbilo, jak autor vyobrazil lidské chování, když je přepadne panika.

moudivlacek
15.04.2018 5 z 5

Skvělé ukončení této série, jsou to vlastně 2 děje - chytání gangsterů a druhý veřejné masakry nevinných lidí, lépe to nazvat neumím. Každopádně zde navíc řeší Kathy i problémy s dětmi, zatímco dcerky mě rozesmál, Wesův mě totálně vyděsil, sice jsem pravdu vycítila, přesto mě možný konec přesvědčil o jednom, i když máme jako rodiče náročnou práci, snažme se své děti upřednostnit před prací.
A jako bonbonek konec. Super a doporučuji celou sérii.

Merlinit
12.12.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, skvostné, báječné, výborné. Jen houšť a větší kapky.

malen
26.11.2017 5 z 5

Super, zase jsem se nemohla odtrhnou.

technik1965
23.11.2017 4 z 5

Dobré čítanie, ale veľmi rýchle rozuzlenie všetkých dejov.

xxDarčaxx
17.11.2017 5 z 5

Jeden z mých oblíbených spisovatelů. Knížka je fantastická :)

CharlesWard
28.10.2017 2 z 5

Něco mezi Kriminálkou Miami a Ordinací v růžové zahradě.

konformita
27.10.2017 4 z 5

Tentokrát za 4. Byla dobrá, dobře se četla. Dá se říct i napínavá. Ale něco chybělo, tak proto za 4.