Skleněné peklo

Skleněné peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95242/sklenene-peklo-95242.jpg 5 375 70

Katastrofy série

Autoři se snaží zaostřit varovně kritický pohled na některé zneklidňující jevy soudobého života Ameriky. Pro tento cíl zpracovávají množství dokumen- tačního materiálu. Chtějí ukázat, co vše se může přihodit, když stavební společnost zanedbá bezpečnostní předpisy. Spolu s dramatickým líčením požáru mrakodrapu sledujeme i osudy lidí propojených s existencí budovy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Glass Inferno , 1974

Richie1
21.04.2014 5 z 5

Moje první kniha od autorské dvojice mě hned napoprvé nesmírně bavila a udržovala v napětí. Později jsem knihu četl ještě dvakrát a vždy jsem si četbu užíval.
Popis požáru mrakodrapu od jeho nenápadného vzniku až po běsnící a všeničící živel, se kterým požárníci marně bojují, je natolik sugestivní, že čtenáře postupně vtáhne do děje a nepustí ho až do konce. Osudy lidí uvězněných nad smrtelně nebezpečným ohněm jsem prožíval, jako bych byl s nimi. Skleněné peklo doporučuji prožít (= přečíst :-) každému.
17.5.2015 - přečteno počtvrté.

aychend
14.06.2013 5 z 5

Vynikající kniha, díky které budete ještě hodně dlouho přemýšlet nad jejím obsahem a možná se budete i bezpečněji chovat v blízkosti ohně. Hlavně vám nabízí obrovskou spoustu zajímavých lidí všech možných profesí a povah s jejich osobními osudy... Nejednou mě zamrazilo v zádech a přiznejte se, komu z vás zůstalo oko suché na konci, když jeden z hasičů vešel do haly a prohlásil: "Kluci, koukejte, kdo se potuloval po pětatřicátým patře!"

kattyV
18.02.2013 5 z 5

Velmi napínavá kniha, která popisuje, že z hořícího mrakodrapu se fakt nemáte moc šancí dostat.

yfire
04.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha! Pracuju jako hasič a musím uznat, že od reálu moc rozdílu není (až na to, že jsem takový oheň naštěstí nezažil). Původní povolání autorů se nezapře při popisu té spousty fyzikálních i chemických jevů.

Ikkju
19.06.2012 5 z 5

Nejvíc mě dostala pasáž, kdy se oheň rodil z jiskřičky v kousku pucvole. Dokonce tak, že jsem zbytek dětství zasvětil pyromanství, naštěstí pro mě i pro okolí však s žádnými vážnějšími následky x).

jprst
03.04.2012 4 z 5

Přes tuto knihu vedla moje cesta k četbě katastrofického žánru i ostatním dostupným knihám těchto autorů, ale tuto považuji za jejich nejzdařilejší.

Bránolog
06.02.2012 5 z 5

Klasika katastrofického žánru a předloha pro skvělý film.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Asi nejlepší z pětice knih, kterou tito dva pánové společně napsali. Líbí se mi jejich styl sledování jednotlivých vláken příběhu a následné postupné spojování vláken dohromady. Vylíčení postupu požáru jako živé bytosti je skvělé. Nejdříve jsem viděla (před mnoha lety) film a při svém pobytu v nemocnici (také již před mnoha lety) jsem v knihovničce oddělení našla i knihu. Shltla jsem ji na posezení.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

A je škoda, že je kniha zapomenutá, protože stojí za přečtení. Zajímavé střídání kapitol, jedna o postupu požáru, který je tady prezentován skoro jako živá bytost - šelma, a další o osudech jednotlivých postav.

javirgo
30.11.-0001 5 z 5

Už skoro zapomenutá , ale ve své době byla kniha i film , natočený v roce 1974 se Steve McQueenem a Paulem Newmanem, dost populární .

boj o přežití zfilmováno požáry

Autoři knihy

Thomas N. Scortia