Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408840/bmid_kastanek-Snj-408840.png 4 1943 590

Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Karolina90
04.10.2021 3 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se obávala, že to bude jen další bestseller, který vás navnadí, a pak přijde zklamání… Velké zklamání se nekonalo, jen takové průměrné (některé detaily v případu nedotažené, některé části byly naopak zdlouhavé), ale přišlo mi to jako krimi pro začátečníky? Asi už jsem přečetla moc detektivek:)

baji42
04.10.2021 4 z 5

Výborný nápad i úvod. Autor píše poutavě, příběh je napínavý, ale přišel mi hodně za hranicí uvěřitelnosti, ostatně jako většina severských knih tohoto žánru.

IHT
03.10.2021 5 z 5

Stridal jsem cetbu a audio a oboji jsem si krasne uzival. Pribeh je sice neprilis realny, ale to uz je udel dnesnich detektivek :) Ocenuji pointu, chytani pachatele je bravurne vypointovano!

sassenkka
01.10.2021 5 z 5

No tak tohle? Tohle byla skvělá, nervydrásající, chladná a krvavá jízda! Na knížku jsem byla moc zvědavá, má krásnou obálku, ale že mě tak nadchne obsah, to jsem nečekala.
Bylo to fakt drsný, na severské krimi jsem zvyklá, ale tohle byl místy docela mordor. Ale super, hrozně jsem si to užila. Kaštánky mi od jisté doby nahání docela strach...
A právě jedu i seriál, který zatím vypadá dost nadějně.. :)

petronella1
30.09.2021 5 z 5

Tak to byla jízda...skvělé. Doma mám plnou mísu kaštanů na tvoření a teď jsem trochu v rozpacích, co s tím...

Lely
28.09.2021 5 z 5

Výborné severské krimi, které předčilo mé očekávání. Postavy mě bavily, děj byl propracovaný do detailu, líbilo se mi propojení které mezi sebou postavy měly. Přečteno skoro na jeden zátah, protože nešla odložit z ruky.

Rocker007
02.09.2021

Počátek i konec jsou ukázkou skvělé severské krimi. Nicméně střed je taková zvláštní výplň nejrůznějších slepých uliček a nic moc říkajících mini příběhů. Pak to ale začne fungovat. Pokud se dostanete přes stranu 150, začne vás to určitě bavit :)
Poslouchal jsem i jako audioknihu. Ta nepatří mezi zrovna nejpovedenější, ale dá se to :)

olga8832
30.08.2021 5 z 5

Z počátku trochu větší nálož obětí, ale je to klasická severská krimi - geniální zločinec, propracované mordy, zajímaví vyšetřující a navrch i trošku pohled na to, jak funguje sociální systém v Dánsku. Doporučuji.

Snoopi
24.08.2021

Poslouchala jsem jako audioknihu. Přiznávám, že asi po třetí kapitole jsem toho musela nechat - té brutality bylo na mě nějak moc. A to snesu hodně, thrillery mi nevadí, ale zde se mi toho zdálo až příliš. Zřejmě jde o způsob práce s textem - pokud se ta krutost správně "dávkuje", je to ve výsledku úplně jiné, než když se na čtenáře už od začátku vyvalí smršť zrůdností. Jinak si to neumím vysvětlit, proč se mi jeden thriller líbí - a druhý, což je případ Kaštánku, vůbec.

ninano
22.08.2021 4 z 5

Tato kniha patří(alespoň u mě) k těm, které předchází snad díky masivní reklamě velká pověst. Očekávání pak jsou větší, než skutečná kvalita. Nebylo to vyloženě špatné, ale existuje mnoho méně nápadných titulů, které jsou úrovní mnohem výše.

otesánek
20.08.2021 5 z 5

To tedy bylo počteníčko. Lhát se holt nevyplácí..... I když tento druh knih není uplně můj šálek kávy tak jsem byla nadšena.Vlastně možná se takovým přestanu vyhýbat. Kniha měla spád,záhadu i napětí..... vřele doporučuji!

Liss93
18.08.2021 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. U podobných kriminálních příběhů, kde řádí nějaký zvrácený maniak se rozuzlení nakonec ukáže ne úplně promyšlené, s mnoha nelogickými kroky. U Kaštánka to tak nebylo, příběh plynul a ač jsem pachatele správně odhadla ještě před polovinou knihy (samozřejmě jsem ale neznala jeho motiv), nechala jsem se později lehce zviklat. Ale nakonec jsem byla spokojená jak s vysvětlením, tak i s dopadením. Konec by pro někoho mohl působit otevřeně, ale pokračování myslím není nutné.

andrea7191
10.08.2021 3 z 5

Tak jo, jsem asi výjimka, dle hodnocení, ale mě to prostě nezaujalo. Na to, jak slavná, známá a vychvalovaná kniha to je, tak mě přišla zbytečně zdlouhavá a celkem dost "rozvětvená".

Silka1@
03.08.2021 5 z 5

Napínavé kriminální počteníčko, které vás nenechá klidnými, dokud nedočtete poslední stránku.

Lucie-FR.
02.08.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, nezaujalo mě to. Zhruba v polovině nastal zlom a nemohla jsem se odtrhnout. Bylo tam několik velmi nečekaných zvratů - což dělalo děj ještě napínavějši. Také potvrzuji, že pár míst není pro slabší povahy...

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

Kniha mě trochu zklamala. Intenzivní a celkem mohutnà reklama byla v tomto případě kontraproduktivní. Čekal jsem prostě víc.

Obelix15
27.07.2021 5 z 5

Severské detektivky mám velmi v oblibě a proto jsem se vrhl i na tento výtvor. Chvíli jsem si hledal sympatie k hlavním postavám, ale postupem času přišly sami. Kniha byla čtivá, napínavá prakticky od začátku do konce. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem měl spadeno na někoho úplně jiného a odhalení "Kaštánka" pro mě bylo překvapení. Chmurné, zatažené a deštivé podzimní atmosféra dodala knize další pozitivní náboj. Milovníci severské krimi si přijdou na své.

Januli
16.07.2021 4 z 5

Za mě by to šlo :-) není to pro slabší povahy, protože hrůzy jsou pachany na dětech a to je vždy těžké čtení... motiv byl pro mě malinko slabší, ale zase uvěřitelny. Hess mě jako detektiv bavil a kdyby byla další kniha od autora ráda si ji přečtu.

Karolína7
22.06.2021

Neskutečně napínavé, čtivé - byla to záležitost dvou dnů, nebylo mi zatěžko dočítat ji před druhou v noci. I když jsem tušila, z jakého okruhu bude vrah pocházet, trocha překvapení ke konci byla... Napínavé do poslední stránky.

Evka27
20.06.2021 4 z 5

Toto byl povedený thriller, čtivý a slušně napsaný, ale pro mě trochu neuvěřitelná osoba pachatele.