Karneval paměťových buněk

Karneval paměťových buněk https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391091/bmid_karneval-pametovych-bunek-LaJ-391091.jpg 3 84 35

Oblíbený moderátor a bavič Karel Šíp s nadhledem sobě vlastním představuje témata, která ho zajímají, o kterých debatuje se svými televizními hosty nebo jež vyplavila zákoutí jeho paměti. Dočtete se například, jaké geny zdědil po svém tatínkovi, jakou hodnotu má autogram nebo proč mu řidiči ukazují zdvižený prostředníček. Soubor myšlenek doplňuje několik písňových textů a také humorné ilustrace výtvarníka Jiřího Slívy.... celý text

kuky921
14.03.2019 5 z 5

Velmi příjemné čtení, které pohladí po duši a vykouzlí na tváři nejeden úsměv.

Harry
10.03.2019 3 z 5

Karla Šípa sleduju v TV ve Všechnopárty- líbí se mi jeho styl oproti Krausovi, tahle knížka, kde namátkou vypráví o různých tématech, byla docela zajímavá, kapitola o Shakespearovi k zamyšlení,...

soupik2012
22.02.2019 4 z 5

Nenucený humor, to je přesně to co mám moc ráda. A tady ho dostávám měrou vrchovatou, přesně tak jak jsem doufala. A když k tomu přičtu autorské podání v audioknize, doplněné písněmi s texty pana Šípa, tak není nic, co by se dalo této útlé audioknize na jedno odpoledne vytknout. Vzkaz na závěr, pište si další deníčky. To nemělo chybu. Můj milý deníčku, dneska jsem nedělal vůbec nic. :-)

iceVS
17.02.2019 5 z 5

Příjemné čtení na nedělní odpoledne. Jen mi k tomu ukrutně chyběl nějaký zákusek. To by pak bylo dokonalé propojení jak paměťových, tak i chuťových buněk. To by teprve byl karneval. Moje chyba :-)

orsavova
17.02.2019 5 z 5

Milé. Hezké. Okouzlující.

Jájinka
15.02.2019 4 z 5

Vtipné, chytré, hezké. Přečteno za odpoledne.

MíšaS.
15.02.2019 4 z 5

Mám pana Šípa a jeho humor ráda. A také jsem celou dobu myslela na to, že by se mi líbilo slyšet to přímo od něj ;)

harena
13.02.2019 5 z 5

Výborné čtení pro pobavení, to pan Šíp opravdu umí. Moc se mi líbil Dopis Williamu Shakespearovi, O majitelích řidičáků, Smím prosit atd. Knížku doplňují pěkné ilustrace Jiřího Slívy a několik málo písňových textů. Po děsivém hororu Vězněná, který jsem včera dočetla, je to ta pravá knížka ke čtení. Ještě lepší by bylo audio, kde by to četl přímo pan Šíp.

Divnej pán bloumá po jevišti
Promluvit ale nemá s kým
Sbor démonů mu v hlavě piští
Sám sobě klade otázky
Proč pohlazení dlaní hebkou
Nepoznal, a tak naříká
Naříká dál nad prázdnou lebkou
Lebkou komika Yoricka

1amu
31.01.2019 5 z 5

Začínám tím, čím Karel Šíp svou chytrou knížečku končí:

...Ptal jsem se doktora v kolika
Příjde ledvinová kolika.
A jestli důkladně vypátrá
kdy začnu bejt špatnej na játra.

Odbornou řeč měl jsem s doktorem
I když to není mým oborem
Přikázal, abych típ cigáro
Nebo mě odvezou na ARO

Celkově není nám do tance
Lékař je poslední instance.
On pozná dík škole příslušné
Kdy ještě žijem a kdy už ne

Ptal jsem se doktora Taraby
Kdy přestanu mít chuť na baby
Odvětil tak napůl v legraci
Soustřeďte se více na práci

Drobnosti léčím si pokoutně
Doktor však rentgenem prokouk mě
Sklerózu nemám, jen víc bych měl...
Co bych měl víc, jsem však zapomněl.

Krásná básnička (prý je to písnička s hudbou J.Uhlíře), chytrá, vtipná, pamatovací..
A taká krásná knížečka, ke které jsem přistupoval od počátku s nedůvěrou (viz komentáře). Brzy mě pan Šíp vyléčil, stačilo si přečíst pár "kapitolek" jako třeba Dopis Williamu Shakespearovi, Veselé hrátky se státními svátky, O majitelích řídičáků, Podivná logika ustálených rčení, Nemám svýho cvokaře...atd.
Češi měli a bohudík mají dost lidí, kteří jsou kouzelníky s rodným jazykem. Třeba Jan Werich, Jiří Voskovec, Jiří Suchý a vedle nich (nedá mi to) řadím Karla Šípa. Všechnopárty již není tím, čím bývala.
Ale 150 stránek Karnevalu paměťových buněk potěší toho, kdo potěšit chce. Kéž by takových těšitelů přibývalo.

Ditules
25.01.2019 3 z 5

V podstatě jsou to jeho rozšířené úvody ze Všechnopárty...

Marta13
13.01.2019 1 z 5

Dávám 2 hvězdičky, ale jen proto, že pana Šípa mám jinak ráda. Tohle jsem dočetla jen proto, že to bylo pár stránek.

Lexina
29.12.2018

Rychle přečteno, moc krátké. Kniha se mi líbila a bavila, brala bych, kdyby se pan Šíp více rozepsal.

ivanaga
10.12.2018 2 z 5

Lépe se to od autora poslouchá v televizi než čte..v knize se mi to zdá už příliš prvoplánové a jednoduché.

Belatris
30.11.2018 2 z 5

Odpočinková četba, která na chvíli zabaví a nezatíží. Ale nic víc. Některé texty byly příjemně úsměvné, jiné provokativní - například dopis Shakespearovi, v němž se autor vyznává z pochybností o tom, že Shakespeare skutečně byl tím, za koho ho historie zatím má.

pagac17
28.11.2018

Přečetl jsem rázem publikaci mého oblíbeného baviče. Je to vlastně malý životopis. Objevil jsem v ní některé pozoruhodné názory autora. Celkem pokládám dílo jako nenáročné ke čtení a svým způsobem také poučné

Karel Šíp
česká, 1945