Karel IV. – Záhady a mystéria

Jaký vliv měly na vládu Karla IV. uzavřené sňatky a pobyt ve Francii? Co stálo za jeho rozhodnutími a ideami? Byla za nimi pouze jeho genialita či jeho mimořádné schopnosti, nebo šlo o souběh okolností, vhodné načasování, či dokonce o cosi magického? Ve dvanácti kapitolách nás autor provází dětstvím Karla IV., popisuje korunovaci a její důsledky, okolnosti vzniku známých staveb a mocného vladaře zobrazuje jako člověka, manžela a otce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292310/karel-iv-zahady-a-mysteria-CG7-292310.jpg 4.216
Literatura česká, Historie, Záhady
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Karel IV. – Záhady a mystéria

Magrata15

Kompletní shrnutí života Karla IV. - od narození, přes dětství, jeho válečnické i vladařské úspěchy či neúspěchy, jeho svatby, děti až po jeho smrt.
Kniha byla velmi zajímavá, četla se dobře, jen některé názvy kapitol jako: "Hrad svatého grálu?" nebo "Mystéria Karlova mostu" byly trošku nadnesené a obsah nebyl takový, jako názvy slibovaly. Přesto se mi knihy Vladimíra Lišky velmi líbí.

jiri77

Jednoduše, nenáročně a přesto přehledně a čtivě napsaná kniha o Karlu IV.

martin9929
07.06.2019

Pro mně zajímavá a čtivá kniha.

Ketesh
08.11.2018

Perfektně zpracovaná knížka.

Zefi
28.05.2017

Zaujimava dobre sa citajuca publikacia o Karlovi IV., ktora nenarocnym sposobom dokaze prijemne priblizit tohto vynimocneho panovnika.