Kapsy

Kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388097/bmid_kapsy-xoW-388097.jpg 4 71 25

Slavné povídky Karla Čapka užívají v nové, komiksové podobě. Plné barev, odvážných řešení, ale i pokory k původnímu textu. V rukou nejmladší komiksové generace vzniklo dílo, které potěší všechny čtenáře bez rozdílu věku.

Elsinor024
23.10.2018 3 z 5

Je mi líto, ale nejsem z tohoto počinu až tak úplně nadšená. Přitom komiksy a zkratky mi vůbec nevadí. Tohle dílo je po grafické stránce výborné, není co vytknout. Je vidět, že si autoři dali záležet s detaily, které poctivě propracovali.

Jen mi snad kromě jednoho příběhu přišlo, že vynecháním takové spousty Čapkových vět povídky hodně a bolestně ztratily na svém kouzlu a osobitosti.
Čapek, to jsou hlavně a především slova a krása jazyka, jeho obrovská slovní zásoba. Což logicky do tohoto díla dát nešlo začlenit. Možná kterýkoliv jiný spisovatel by komiks unesl. Ale tady celkové vyznění ve srovnání s originálem (nebo i televizním zpracováním) hodně ztrácí.

lenkaabooks
12.10.2018 4 z 5

Čapkovy povídky jako komiks. Krásný počin. A opravdu se stydím, že jsem se s nima setkala až teď. Teď jen přečíst si je v klasické podobě, těším se.

Nevimm
30.09.2018 4 z 5

Čapkovi by taky chutnalo. 4/5

Babouš
19.09.2018 4 z 5

Čapkovy povídky jako komiks? Kacířství! Navzdory malému očekávání jsem příjemně překvapen. Působivá kresba, atmosféra staré Prahy a skvěle vybrané příběhy. Jenom tam těch povídek mohlo být aspoň o kapsu víc! ;)

encyklopedie
17.09.2018 5 z 5

...obstojně zpracované povídky Čapka do komiksu.
Na české poměry ucházející zpracování.... dám klidně 100%