Poslední pád Mistra Materny

Poslední pád Mistra Materny https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9827/posledni-pad-mistra-materny-9827.jpg 4 150 29

Kapitán Exner série

Herec Boris Materny se často - v televizi i na prknech divadelního jeviště - stával obětí zločinu. Tentokrát však bohužel nešlo o divadelní či televizní roli. Mistr Materna byl zavražděn... Kniha byla přeložena do němčiny pod názvem Maternas letzte Rolle, vyšla v roce 1991 v nakladatelství Das Neue Berlin.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

mschmidtova
06.02.2017 4 z 5

Příjemná, oddechová knížka. Mám ráda knihy s příběhem, se vztahy, s rodinou a tato kniha k nim patří.

konicekbily
28.07.2016 4 z 5

Mnoho postav spojených s hereckým prostředím odvádí čtenářovu pozornost. Dobré čtení na dovolenou.

Pet007
16.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, moc jsem od ní nečekala, mělo to být o rekonstrukci, ale bylo to o životě. O tom, jak se lidé snaží dovést své příbytky k dokonalosti. Jak je pro ně důležité, co si o nich ostatní myslí. A jak zapomínají na to nejdůležitější.

helča5
25.06.2016 2 z 5

Znám od této autorky lepší knihy,ale tato mě přinutila jí dočíst.Ale nenadchla mě.

ELMA
12.11.2015 4 z 5

Jediné, co bych vytkla je, že jsem do půlky knihy naprosto ztrácela v postavách. Jenom nevím, jestli je to chyba autora nebo moje.

Aneleh
02.05.2015 5 z 5

Knihy od Jarmily Pospíšilové jsou čtivé, je vidět, že autorka se vyzná v mezilidských vztazích a dovede je dobře a věrohodně vykreslit. I tento příběh, popisující rodinnou krizi, ukazuje pravé lidské hodnoty. Jednání a prožívání každého ze zúčastněných je podrobně vysvětleno a odůvodněno, vnitřní dialogy každé z osob jsou realisticky popsány. Bavilo mě sledovat chování a uvažování lidí, kteří jsou postaveni před řešení nenadálých situací, jenž boří jejich svět, v kterém si dosud spokojeně žili. Spisovatelce se daří nenásilně vás vtáhnout do děje a zamyslet se nad problémy, které mohou potkat každého z nás.

h2220
15.04.2015

smrt herce ... záhadné okolnosti a historické souvislosti

WEIL
16.08.2011

Kdyby se herec Boris Matera nechoval jak se choval, těžko by ho někdo zavraždil.
To by ale potom nebyla detektivka.