Osamělý mrtvý muž

Osamělý mrtvý muž https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42869/bmid_osamely-mrtvy-muz-2DD-42869.jpg 4 178 45

Kapitán Exner série

Detektivka s kapitánem Exnerem se odehrává v Praze, přičemž podstatná část děje je situována do prostředí pražské zoologické zahrady. Populární detektiv s týmem spolupracovníků vyšetřuje dvě odlišné vraždy, z nichž v jednom případě bylo použito narkotizačního náboje, a odhaluje nejen přímé pachatele, ale i jejich zákonem nepostižitelné průvodce. V roce 1972 vycházelo na pokračování v deníku Mladá fronta pod názvem Kopyta osla Kiang. Kniha byla přeložena do rumunštiny jako IkÎnsinguratul a vyšla v roce 1983 v nakl. Junimea. O rok dříve (1981) do bulharštiny jako Samotnijat mărtăv măž v nakl. Christo G. Danov. Ve švédštině si mohli čtenáři přečíst Den försynte döde (Bra Böcker, 1980). Německý Der einsame tote Mann z nakl. Neue Berlin v roce 1977. 22-058-75... celý text

Avinea
26.10.2020 4 z 5

Michal Exner má prostě styl a dobrou partu spolupracovníků kolem sebe. První kniha, kterou jsem od V. Erbena četla. Po jazykové stránce lahůdka, velmi pěkné i co se týče znalosti reálií (zoo) a psychologie postav. Jen mi přišlo zvláštní to dodatečné rozuzlení motivů, kdyby zůstalo u "původního pachatele", přišlo by mi to věrohodnější. Ale to nemění nic na tom, že to je výborně napsané, napínavé a zábavné.

Marla
28.09.2020 4 z 5

Kdo by řekl, že může být prostředí zoologické zahrady nebezpečné a že v něm může dojít dokonce k vraždě? Ještě že máme kapitána Exnera, záhady hbitě vyřeší a k tomu se můžeme pokochat jeho bezvadnými obleky a autem, na svou dobu nevídaným.

h2220
14.09.2020

osvědčený autor Václav Erben a jeho kapitán Exner - nyní v příběhu vraždy muže, který je nalezen mrtvý políž sídliště. Stopy však vedou do ZOO. A na scéně je další vražda ... Autor je obeznámen s prostředím ZOO, líčení jeho příběhu je vcelku realistické.

AliStejsy
31.08.2020 5 z 5

Parádní případ kapitána Exnera. Do poslední chvíle napínavý příběh.

Evelin2506
19.08.2020 4 z 5

Zatím poslední díl kapitána Exnera, který jsem přečetla. Celá série mě docela baví a zavzpomínala jsem na zfilmované díly s Jiřím Kodetem. Hezky napsaný příběh a konec dává tušit, co bude kapitán vyšetřovat příště.

georginaa
07.07.2020 5 z 5

V pořadí již osmý případ, kde se vyšetřují dvě odlišné vraždy. Případ nás zavede do pražské ZOO. Opět pěkná detektivka.

Ava365
08.12.2019 5 z 5

Klasik české detektivky a jeho švihák Michal Exner, zajímavé prostředí pražské ZOO a hezky vymyšlený příběh.

Anika27
23.08.2019 5 z 5

Paně Erbenovy detektivky jsou kouzelné - v jednu chvíli začínám číst nový příběh, a v druhou konsternovaně zírám na hnusná písmenka KONEC... :-)

pavels36
30.07.2019 5 z 5

Zajímavá zápletka, fajn rozuzlení a hlavně se to dobře čte. český Maigret neboli kapitán Exner není žádný Reacher od Childa. Nečekejte drama,akčnost či drastické scény. Je to taková pohodová detektivka se špetkou humoru i zábavy. Doporučuji

Pavelpi
27.07.2019 4 z 5

Kapitán Exner zase trochu jinak.Vražda narkotizačním nábojem tu u něj ještě nebyla.Tak se rozjíždí pátrání,které vede přes druhou vraždu ke konci.Případ je rozluštěný a vrah dopadený,i když to byl vlastně chudák.

ArwenAragorn
14.06.2019 4 z 5

U této detektivky jsem asi čekala o něco víc. Když jsem ji četla, přišla mi nějak zdlouhavá.

Isew
16.05.2019 3 z 5

Česká kriminálka z období socialismu zasazená do atraktivního prostředí ZOO. Je to má první kriminálka s kapitánem Exnerem. Čekala jsem asi trochu víc. Ne, že by to bylo špatné, ale ... Také mi dost vadilo, jak Exner, který má evidentně závislost na kofeinu a problémy se spánkem, hodně rád v noci chodí po návštěvách a vyslýchá. Zvláštní, že to nikomu vlastně nevadilo. Mně by to asi vadilo dost. I v socialismu.

85098211
02.04.2019 4 z 5

Další díl s kapitánem Exnerem a zase dost dobrá kniha. Jen začátek se mi zdál tak trochu zdlouhavý, ale jinak se jednalo o zajímavý a podle mého názoru i poměrně spletitý případ, který se odehrává v originálním prostředí pražské zoologické zahrady. Kniha je opět čtivá a dobře napsaná, proto dávám poctivé čtyři hvězdičky a na Exnera určitě nezanevřu a časem se k nějakému jeho případu vrátím ;-).

ondrej.b
28.01.2019 5 z 5

Proč zkoušet číst další "Exnerovky"? No protože jsou to nejlepší české detektivky staré školy. Kapitána Exnera si zamilujete, to jinak nejde:-). Tady v tomto příběhu jsem si to opět užil. Moc pěkně vyprávěný děj, skvěle popsány jednotlivé postavy (třeba Adolf Kroupa, nebo Karel Buš - to je borec:-) a další. Nezklamou Beránek s Vlčkem jako vždy. I téma zoologické zahrady je zajímavé, dnes si tam už jen tak nevlezete přes rozbitý plot. Tohle nejsou provařené severské thrillery, tohle je české a moc hezké. Jako u každé knihy s kapitánem vás to nutí číst dál a dál a těžko se mi přestávalo, pokud jsem musel. Je to návyková literatura, a to mi jistě dosvědčí pán Bůh a svatý Václav....

momo01
02.12.2018 3 z 5

Neortodoxní způsob vyšetřování kapitána Exnera a jeho zabejčenost při hledání viníka, mě bavilo. Na knize se ale už podepsal zub času, i když politickému pozadí socialismu se Erben zdatně vyhýbá. Na to, že se jedná o klasiku našich detektivek, to prostě taková jízda nebyla. Možná jiné díly s Exnerem jsou lepší, ale proč to zkoušet.

postrach
30.07.2018 5 z 5

Pohodová četba na odpoledne i večer před spaním.Filmové-seriálové zpracování,taky dobré.

karel0684
24.07.2018 4 z 5

Asi se opakuji, ale kapitána Exnera mám rád. Je to takový český Colombo a Maigret dohromady. Ani on kolikrát nevyslýchá, ale jen si povídá...
Dobrá zápletka, dobře propracované osoby, pohodové odpočinkové čtení.

alnahu
09.07.2018 3 z 5

Zajímavá detektivka z exotického prostředí pražské ZOO -napínavý příběh.

Chesterton
28.06.2018 5 z 5

Jak velká láska byl pro mne tento detektiv naprosto se nehodící do totalitní nudy a šedi "ví jen bůh a svatý Václav". Děkuji pane Erbene.♥️

Randik
29.03.2018 5 z 5

Povedená oddychová detektivka,která se čte velice dobře s dobrou zápletkou a se zajímavým rozuzlením.