Bláznova smrt

Bláznova smrt https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363221/bmid_blaznova-smrt-RoU-363221.jpg 4 192 34

Kapitán Exner série

Detektivní román, navazující společným detektivem, kapitánem Exnerem, na dva předchozí detektivní romány autorovy (Osamělý mrtvý muž, Denár v dívčí dlani). Kapitán Exner je, jak říká recenzent, „důvtipný, chytrý, ba moudrý bezpečnostní pracovník s mnoha milými slabůstkami i přednostmi, který se opírá o práci sehraného kolektivu a má nové, docela české vlastnosti: jemnou ironii, bonvivánství příjemného typu a docela přirozený zájem o hezké slečny“. V tomto příběhu vyšetřuje a rozluští zvláštní případ smrti duševně chorého muže na malém českém městě, potvrdí domněnku, že jde o vraždu, a objeví další utajenou vraždu téhož vraha.... celý text

čef
10.06.2019 5 z 5

Nejdřív jsem viděl televizní verzi, takže jsem si místo Michala Exnera při čtení představoval Michala Dlouhého. Oba elegantní intelektuálové, za každé situace zdvořilí, přívětiví a soucítící, nejvíc samozřejmě k děvčatům. Příběh je psán lehkým tónem bez zbytečných přísad a kudrlinek, morální a jiné aspekty jsou sice hodně poplatné době, ale naštěstí převažuje lidský rozměr, což je jenom moc dobře. Možná právě proto je jeho čtení tolik zábavné a přínosné, nikolivěk tedy nudné a zbytečné.

konicekbily
28.09.2018 5 z 5

Padesát let uplynulo od prvního vydání této knížky. Znovu jsem ji přečetl, ne jako kritik, ale jako pamětník na české detektivky té doby. Myslím si, že pokus o zařazení elegantního vyšetřovatele do služeb Veřejného bezpečnosti se vydařil a kniha dá se číst i letos.

postrach
07.08.2018 5 z 5

Knižní i filmové zpracování,se mi moc líbí.

Chesterton
05.08.2018 4 z 5

Jak to má být: prvně jsem četla, poté viděla obě filmová zpracování. 1973 i poslední seriál na Primě. Tohoto naprosto nezařaditelného (do socialismu i kapitalismu) detektiva bezvýhradně zbožňuji. Poklidnou, laskavou atmosféru knižního příběhu, humor, excentričnost, Vše!! Každý návrat vždy vyjde. Jak to ten Erben dělal??

Eicherik
14.07.2018 5 z 5

Můj druhý Exner. Tento případ jsem z televize neznal, proto pro mě byl příběh úplně nový. A výsledek mě naprosto uspokojil.

Nifredil
02.03.2018

Příjemné, čtivé, vtipné... jedna z těch fajn Exnerovek. Dobrá česká detektivka se svérázných detektivem a zápletkou, která neurazí, naopak až do konce drží a nepustí.

sazamala
30.01.2018 5 z 5

Další skvělá knížka,ostatně jako všechny s tímto detektivem,od bezva spisovatele.

tesi04
06.11.2017 5 z 5

I po letech jsem si knihu užil. Exner je prostě jednička.

Modrina
03.10.2017 5 z 5

Čteno před léty, osvěženo před pár dny. I po té době se mi knížka moc líbila.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

karel0684
04.07.2017 4 z 5

MIchal Exner, zde jako rytíř na bílem koni.... ne to přeháním. Jen na žádost krásné ženy, vyšetřuje zdánlivou nehodu v jednom malém městě. Zase velmi krásně čitelné...

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

Exner mě baví.

renefer
07.09.2014 4 z 5

Klasická česká detektivka, když si zvyknete na trochu výstředního kapitána Exnera, tak je to příjemné čtení. Mám ale pocit, že u tohoto autora zcela vyjímečně vede filmové zpracování nad literárním (třeba kpt. Exnera si neumím představit jinak než jako p.Kodeta:-)

WEIL
16.08.2011

Kdo mohl mít zájem na smrti neš´tastného hocha?
Těžko uvěřit...