Kamenný řád - II. Meze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl trilogie zobrazuje mladší větev poštulkovského rodu v polovině třicátých let. Konflikt starých zvyklostí s "novými pořádky" je vyřešen smírně a idilicky ve znamení dvou svateb, které přivádějí na poštulkovský grunt lidi z města, učitele Pavla Janoška a jeho sestru Hedvu. Tradice a zákon ortodoxního selství musí ustoupit životu, povinost dostává jiný, střízlivější základ. Do pokojného plynutí lidských osudů se dvakrát vkrádá disharmonický tón: zprávou o smrti sedláka Ranocha a tragickým návratem Tonkovy první ženy, Vojtěšky Poštulkové, která na statku hledá poslední útočiště....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148751/big_kamenny-rad-ii-meze-dGe-148751.jpg 4.419
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kamenný řád - II. Meze

Katka2382
26.08.2020

Další milé setkání s rodem Poštulkových,čte se jedním dechem.

Maanna
17.09.2019

Pokud bych za sebou neměla první díl, kde jsem se spřátelila s jednotlivými postavami, asi bych tento díl hodnotila níže. Kdyby nebylo realistického popisu života na gruntě, dalo by se říci, že se jedná o čistokrevnou červenou knihovnu. Chybělo napětí z prvního dílu. Nicméně takhle jsem měla trochu radost, že to s těmi mými známými dobře dopadlo, ale bylo dobře, že už ta idyla nebyla delší.


fruitbueno
15.03.2018

Na mezích, druhém dílu série, je nejsympatičtější to, že přesně víte, kudy se příběh bude ubírat, ubírá se tím směrem, čekáte to a nejste ani v nejmenším zklamáni. Těším se na finále ságy. Opravdu pěkné čtení.

lapagerie
01.12.2017

Byla jsem zvědavá, jak dál žily ženy Poštulkovy. A nejsem zklamaná. Druhý díl se zaměřuje více na Blaženu, ale i Tonek, Karolina a Maryča s Jotidomem žijí na gruntě a v jeho blízkosti dál. Po prvním dílu už mi nářečí nevadilo, prostě tak nějak začalo patřit k jednotlivým postavám. A asi by mi i chybělo. Tahle sága se mi pěkně dostává pod kůži.

Pavelpi
04.07.2017

Také druhý díl trilogie je velmi dobře napsán.Další příběhy lidí z gruntu jsou poutavé a zajímavé.Když tohle čtu mám před očima televizní seriál a hlavně pod postavami knihy vždycky vidím postavy herců,kteří v seriálu hráli Jotidom,Maryča,Karolina a další.Myslím,že moje hodnocení tomu odpovídá.