Kamarádi

Kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353006/mid_kamaradi-QVD-353006.jpg 4 15 5

Dramatický příběh o síle a touze člověka i o potřebě a pevnosti přátelství. Příběh, který čtenáře udrží v napětí a odmění ho příjemným pocitem uvolnění. Dlouho jen tak proti sobě sedí každý na svém břehu řeky, dva rybáři, co chytají ryby a neznají se. Poznali se až v dramatickém okamžiku, kdy je spojily jejich profese. Mladý chirurg a mladý kriminalista. Jejich osudy se zkřížily a od té chvíle začalo jejich chlapské přátelství. Pomohlo jim přečkat i nepřízeň osudu, tragické chvíle, nejistotu a nabídlo jim v těch nejtěžších chvílích i jiný pohled na svět. Život tak plynul dál, stejnou rychlostí a řetězil dramatické situace a události, které museli zvládnout. Oba se denně setkávali se smrtí a uchovávali si naději i víru ve spravedlnost. Tak jejich život dospěl až na křižovatku, které se odborně říká „ třetí věk“. Seniorský. Jak tihle dva přátelé, kterým v okolí říkají trefně Bouvard a Pécuchet, protože připomínají dva písaře z města Paříže, zvládnou onu nejistou dobu, které se říká stáří? Dopřeje jim život prožívat nesplněné klukovské nápady a dobrodružství, na které v dětství nebyl čas?... celý text

IvaKo
23.06.2020 3 z 5

Poměrně čtivá kniha o kamarádství dvou mužů-chirurga a kriminalisty, které přerostlo v dlouhodobé přátelství. Nahlédnutí do případů lékařských a kriminálních a do zákulisí jejich řešení. Styl vyprávění je poklidný, ale bohužel takový "nemastný, neslaný," opakuje obecně známé skutečnosti, závěr knihy vyznívá dost křečovitě.

orinka3
22.06.2019 1 z 5

Krotké vyprávění pánů staršího věku. Neurazí, nenachne.

zdenaR
16.05.2019 2 z 5

Určitě bych neřekla, že se jedná "o dramatický příběh o síle a touze".
Je to v podstatě volné propojení několika kriminálních případů prostřednictvím lékaře a kriminalisty.
Závěrečná část už vyznívá jako červená knihovna - přátelé v důchodu společně prožívají stáří - zní mi to celé poněkud nepravděpodobné (trochu násilně naroubovaná paralela na pány Bouvarda a Pécucheta, kteří však odpovídali své době).
Knihu jsem přečetla až do konce jen proto, že nemám ve zvyku je odkládat nedočtené.

MajkaCZ
22.04.2019 1 z 5

školní slohová úloha

vpin
26.03.2019 5 z 5

Začátek přátelství a spolupráce Cimickeho protagonistů, řešení případů z pohledu kriminalisty a psychiatra, zajímavé a zároveň oddychove čtení