Série C-L

Série C-L https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66504/serie-c-l-66504.jpg 4 135 36

Kalaš - Karlíček série

Na kilometru 297.3 poštovní vůz explodoval. Ohnisko výbuchu bylo zcela jistě uvnitř vozu, a to v jeho přední polovině. Bylo použito směsi dvou tuhých výbušných látek, hexogenu a tritolu … Příběh Série C-L … staví na bystré, aplikované logice i na charakteru Velkého detektiva, jímž se stal muž sice vnějškově nenápadný, ale plně hořící pro romatiku svého řemesla. (www.pitaval.cz)... celý text

katka134
02.05.2019 4 z 5

Dobrá česká detektivka. Zločinec měl dobrý plán úniku- takový americký, ale díky postřehu policisty mu nevyšel.

Kerberos
19.03.2019 4 z 5

Asi nejznámější a také nejlepší autorova detektivka.Je škoda,že ve filmovém zpracování hraje majora Kalaše pokaždé někdo jiný.

babystar
23.01.2019 4 z 5

Docela zdařilá detektivka o vlakové loupeži peněz a následných vraždách. Až na překombinovaný konec bylo vše uvěřitelné a napínavé . Škoda toho konce. Ten mi vyzněl jako "vrahem byl zahradník".

Blue
19.07.2018 4 z 5

Je to parádní případ, Fiker je velmi zručný autor, oceňuju také jeho jemný humor. Někomu se může případ zdát překombinovaný, ale to já zase tvrdím o detektivkách Agathy Christie, které jsou většinou neživotným konstruktem. Série C-L myslím dobře šlape a příběh je uvěřitelný. Jediné, co mi vadilo, a kvůli čemu jsem se zdráhal po pár stránkách pokračovat, byla skutečnost, že vypravěč je příslušník Státní bezpečnosti. Tím pro mě kniha získala poněkud zvláštní pachuť, byť se jednalo o případ veskrze kriminální a o politice tu nepadlo slovo. 90%

konicekbily
31.05.2018 5 z 5

Nejlepší autorova kniha, tedy podle mne. Na svou dobu - tehdy revoluční! Doba nebyla nakloněna "pokleslé méněcenné literatuře", ale tato kniha byla jedním z prvních počinů k obratu. Nastudování v rozhlase a následné filmové zpracování získalo velký ohlas!

85098211
04.05.2018 4 z 5

Detektivní klasika, která má sice hodně zajímavý námět, ale je také bohužel poměrně zdlouhavě napsaná. Pokud si však chcete odpočinout od temných severských detektivek, jste tady naprosto správně ;-).

ddkk
24.04.2018 5 z 5

Četla jsem docela dávno, dodnes si ale děj pamatuju. Známější je asi film s majorem Kalašem, i když s trochu jiným scénářem. Obé velmi zdařilé :-)

denib
26.03.2018 5 z 5

Parádní stará česká detektivka o loupeži peněz z poštovního vlaku a následných vraždách. Děj odsýpá, a i když je trošku překombinovaný, udržuje plnou pozornost čtenáře. Hlavní detektiv je inteligentní a sympatický. Ale nejvíc si mě získal policista Karlíček a jeho dedukce. Ten opravdu nemá chybu :-) Prostě stará dobrá detektivní a spisovatelská práce.

borsalino_csfd
16.07.2017 5 z 5

Film znám celkem dobře, proto mě překvapila literární předloha, kterou filmaři využili asi jen ze dvou třetin a zejména docela jiným závěrem, který mě opravdu překvapil. Major Kalaš už od poloviny zvyšuje tempo vyšetřování a čím je blíže odhalení, tím více nachází mrtvých kompliců vlakové loupeže. V závěru knihy děj kulminuje s tandemem Kalaš a bystrozraký Karlíček.

moničina
13.04.2017 1 z 5

Kniha ma bavila iba na začiatku, potom to bolo nudné a prekombinované. Film bol výborný a to je možno ten problém, mala som očakávania aj od knihy. Podoba knihy s filmom iba zo začiatku, ináč úplne odlišný dej.

Iva B.
04.04.2017 5 z 5

Vyhrabané u rodičů a hned jsem si řekla, že to dám do výzvy :-)! Zfilmováno jako Na kolejích čeká vrah v hlavní roli s Jiřím Sovákem jako majorem Kalašem.

Hodža
02.08.2016 5 z 5

V Rúži České Budějovice vycházela na přelomu 60.a 70.let řada brožovaných knížek Statečná srdce...a tady vyšly i Fikerovy dobrodružné příběhy z prostředí Kanadské jízdní policie...a dodnes mi utkvěly v paměti. Třeba "Tříoký jezdec" či "Nejdřív já"..to byly prostě bomby! :)))

ber-tram
25.07.2016 4 z 5

Že jde o Kalaše, jehož mám tendenci srovnávat s nedávno potkaným Exnerem, se dozvídám jen z oslovení v dopise až v závěru knihy, která je líčena v naléhavé ich-formě a čte se také naléhavě. Příběh jde svojí cestou, film Na kolejích čeká vrah rovněž, společnou mají iniciační explozi. Detektivní spád a shon tady vibruje daleko mocněji než v Exnerovi, když už porovnávám, ten si vyšetřuje jakoby lážo plážo, kdežto Kalaš to hrne do sebevyčerpání, a přesto neztrácí chuť pro suchý humor. Nevěřím, že další Fikerovky Sérii C-L přemůžou, když je považována za vrchol tvorby, ale kdyby to aspoň mohla být plichta, Fiker napochoduje do mé čtenářské stáje! 34/16

mapet85
05.07.2016 4 z 5

K autorovi som sa dostal náhodou a ku knihe ešte väčšou. :-) O to ale bolo milšie moje prekvapenie a zážitok z celej knihy. Ide o staršie dielo z 50-tych rokov 20-teho storočia a pre mňa bola kniha čarovná, či už miestami archaickým štýlom, samotným prostredím starej Prahy, jednotlivými postavami či peknými ilustráciami.

Kniha je písaná z pohľadu hlavného vyšetrovateľa v Ja forme a je podávaná ako retrospektíva. Zaujímavé pre mňa bolo, že počas celého čítania nebolo meno vyšetrovateľa ani raz spomenuté. Ide o klasickú detektívku s vystavaným a vygradovaným dejom. Obsahuje prvky thrilleru a aj psychológie. Nechýbajú tu ani humorné vsuvky samotného vyšetrovateľa či jedného z detektívov – Karlíčka, ktorý sa horlivo púšťa do vyšetrovania a svojimi názormi a niekedy zvláštnymi myšlienkovými pochodmi posúva vyšetrovanie vpred.

Knihu odporúčam a od autora si určite ešte niečo prečítam. :-)

Bradavička
24.02.2014 4 z 5

vzhledem ke stáří knihy si nejsem jistá některými frázemi a slovy (víte někdo, co je to bateriová svítilna ? :-D ), ale jinak to bylo opravdu dobré a napínavé!

Milf
08.05.2012 5 z 5

Jeden z prvních příběhů stojících u základů edice Smaragd. Autor zde opouští žánr detektivky a Série C-l se stává čistokrevným thrillerem, který čtenáře udržuje v napětí až do poslední chvíle. Dle mého názoru nejlepší Fikerova kniha.