Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262411/mid_kafe-a-cigarko-262411.jpg 4 1698 425

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

Laviedete
28.01.2016 5 z 5

Přečetla jsem za jeden večer. Milé, příjemné čtení, nadsázka a smysl pro humor. Skvěle doplněné ilustracemi J. Hofmana. Za mě ne úplně optimální formát, špatně se s knížkou držela sklenička vína :-) Celkové hodnocení 100%

Ruxandra
28.01.2016 4 z 5

Krásné pohodové oddechové čtení. Vřele doporučuji!
Jedinou výtku bych měla k formátu e-knihy. Ty stripy bohužel skoro nebyli na čtečce k přečtení.

Pavelkova-k
24.01.2016 5 z 5

Svěží, milé, zábavné. Vřele doporučuji, přečetla jsem za jeden den.

bookcase
23.01.2016 5 z 5

Vtipné, svěží, psáno s láskou i noblesou. Maruško, nepolevuj a piš dál!!!

Dimas
22.01.2016 5 z 5

Marušku jsem si oblíbila ve Stardance a kniha mě velmi pobavila. Doufám, že bude pokračování.

alnahu
21.01.2016 4 z 5

Skvělé-zábavné nakouknutí do hereckého života.Kniha se mi velmi líbila.

ritta
21.01.2016 5 z 5

Skvělé.Myslím, že kdyby autorku přestalo bavit hraní, z fleku se uchytí na poli literárním.
Jedná se o velmi zábavné čtení,každá povídka či fejeton má pointu a opravdu se nenudíte.
Jen doufám,že bude Maruška s blogem pokračovat a dočkáme se pokračování.

PetraBery
21.01.2016 4 z 5

Originální, vtipné, pohodové. Pro mě velké překvapení, určitě jsem nečekala, že se mi knížka bude tak líbit.

kuba3954
20.01.2016 4 z 5

Vtipné a důvěrné nahlédnutí do myšlenek autorky a také do zákulisí herectví. Obdivuji autorku za sebekritiku a upřímnost.Sama je nerada přirovnávána ke své "nejznámnější" roli, avšak sama často popíše situaci, ve které se zachovala přesně tak jako zmíněná role, ale to jí nelze míti za zlé.

georginaa
20.01.2016 5 z 5

Kniha je popsána zábavnou a vtipnou formou, co se týče hereckého života. Moc jsem se u této knihy pobavila a vyprávění ze zákulisí herectví je opravdu úžasné. Když jsem četla na blogu její příběhy, pořád jsem viděla Sašu z Comebacku, jak mluví, vnímá a hraje. Jsem moc ráda, že to vyšlo i v knižní podobě a určitě se ke knize budu stále vracet. Zvedne náladu a vždy ukáže, že je stejně na světě krásně.

mariva
19.01.2016 4 z 5

O blogu autorky jsem už slyšela, ale jinak jsem ji znala jen z televize, takže jsem byla zvědavá, o čem to vlastně je. Historky z hereckého prostředí jsou docela zábavné, psané s vtipem a nadsázkou, takže to byla docela zábava (ale stejně jsem pořád slyšela "Sašu").

Pistácie
13.01.2016 4 z 5

Kniha je opravdu zajímavě zpracována. Krásný design a grafika. Působila na mne vskutku dobře. Četla se sama. Možná mně přesvědčila o tom, občas mrknout na hereččin blog, až se dá opět k psaní. Uvidíme.

Petra Ha
11.01.2016 5 z 5

Líbilí se mi obsah i to, jak je kniha kvalitně udělaná.

fruitbueno
11.01.2016 5 z 5

Chytrá, vtipná, upřímná kniha!

lencin
09.01.2016 3 z 5

Vtipné a čtivě napsané. Hezké oddechové čtení.

petulkaaaaaa
08.01.2016 5 z 5

Zábavné lehké čtení o každodenních trablích mladé herečky a alespoň zprostředkované nakouknutí do hereckého světa.

tereza1198
07.01.2016 5 z 5

Marie je žena mnoha talentů. Její texty jsou vtipné a nápadité a skvěle se čtou. Opravdu pobaví a je hezké nahlédnout do zákulisí. Prostě relax. U mě by to byla spíš Čaj a vodní dýmka :-)

Gold351
06.01.2016 4 z 5

Jedním slovem - skvělé ...

Anidlo
02.01.2016 5 z 5

Výborné relaxační čtení, Marušku jsem rovněž sledovala už na blogu a toto ucelené vydání všech článků zahřálo u srdce. Nádherné je i zpracování knihy, už dlouho mne žádná kniha vizuálně nezaujala tolik, jako právě tahle.

DariDerek
01.01.2016 5 z 5

vtipné, postřehy jsou luxusní :) něco neotřelého, něco co tu chybělo. Super. :)