Jurij Gagarin: utajená pravda

Životní příběh Jurije Gagarina, kosmonauta, který se stal neoficiálním vyslancem mocenského systému… Dne 12. dubna roku 1961 obletěla celý svět úžasná zpráva, která se navždy zapsala do dějin dobývání vesmíru. Na oběžnou dráhu Země vzlétl první kosmonaut. Jurij Alexejevič Gagarin se rázem stal celebritou celosvětového formátu. Samozřejmě že za to vděčil vědeckým výzkumům, experimentům a technickým výdobytkům, bez nichž by se tato jeho odvážná cesta kolem naší planety uskutečnit nedala. Za jeho letem do vesmíru stála práce stovek jiných lidí, konstruktérů, techniků, inženýrů, vědců a zároveň snad i vizionářů, kteří spustili neutuchající koloběh lidského snažení po poznání a dosažení cizích vesmírných světů, což je i dnes stále ještě běh na dlouhou trať. Byl Jurij Alexejevič Gagarin hrdinou, nebo obětí mocenského systému, do jehož služeb se dal? A kolik nezodpovězených tajemství se s jeho osobou dodnes pojí? Až dočtete tuto knížku, možná zjistíte, že hledání odpovědí na tyto otázky jsou jedním velkým dobrodružstvím…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/372525/jurij-gagarin-utajena-pravda-zeF-372525.jpg 4.97
Literatura česká, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno:, XYZ

genie
včera

Autor v knize stručně popisuje nejen osud Gagarina, ale i dalších postav a události zejména sovětského dobývání kosmu ve 20. století. Na těch "pár stranách" autor nejde do podrobností, nicméně jako vstup do případného detailnějšího studia vesmírného dobývání je to určitě dobré, velmi dobře se to čte (těch několik gramatických/ stylistických chyb ve vydání e-knihy odpouštím).

ondrej.b
11.09.2018

Ano, rovněž jsem byl spokojen s touto knihou a to tak, že si teď načítám další kosmické knihy od renomovaného autora, Karla Pacnera.

Zahonek
06.05.2018

Knihu jsem dostal jako dárek od kamaráda před pár dny a tak mě zaujala, že jsem se do ní po předběžném prolistovávání začetl. Zprvu mě trochu děsilo, že knihu napsal záhadolog, čekal jsem samé fantastické teorie a ufo. To se nakonec nepotvrdilo, i když ufo přece jen bylo, ale v nenásilné formě:) V knize byl hlavně popsán ruský vesmírný program a Gagarinova úloha v něm. Úspěchy programu, i jeho tajné neúspěchy. Trocha z Gagarinova života. Určitě zajímavé čtení.