Vražda bez soucitu

Vražda bez soucitu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464369/bmid_vrazda-bez-soucitu-QT6-464369.jpg 4 154 44

Julia Schwarzová svou práci na pitevně miluje a se smrtí se umí vypořádat. Horší je to s nočními můrami, které ji v poslední době připravují o spánek. Soustředí se tedy raději na to, kdo mučil a zavraždil mladou policistku, kterou našli mrtvou v kufru jejího vlastního auta. Komisař Kessler nejdříve hledá vraha mezi dealery drog, kterým byla na stopě. Předpokládaný pachatel ale skončí pod koly vlaku a začnou se objevovat nové oběti. Když Julia konečně pochopí, jak spolu jednotlivé stopy souvisejí, dojde jí, že uvízla v síti manipulací a intrik nevypočitatelného sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Nachtspiel , 2017

Avila
27.08.2022 3 z 5

Neurazí ale také nijak zvlášť nenadchne... Kniha se čte celkem dobře ale chybí tady.... no prostě tady něco chybí. Děj je od poloviny celkem předvídatelný a chování Julie mi přišlo občas dětinské a amatérské. Ale jako oddechové čtení u kterého nemusíte přemýšlet fajn.

alzbeta4340
25.07.2022 4 z 5

Po delší době jsem se vrátila k těmto vyšetřovatelům. Příběh se mi líbil, soukromí Julie už mi bylo známé, takže mi ho autorka nemusela složitě objasňovat, což knize hodně pomohlo. Hlavní zápletku jsem ale odhadla hned a troufám si tvrdit, že to bude u většiny čtenářů stejně. Knihu proto hodnotím jako jednodušší, ale čtivou detektivku.

moudivlacek
22.07.2022 4 z 5

Julia je přizvána k zavražděné policistce Kim. Florian vraždu vyšetřuje. Smrt Kim je zahalena tajemstvím, jak je postupně odhalována, tak přibývá mrtvých, ale i něco odporného a hnusného. A Julii postupně nepřipadne jen role soudní lékařky, ale je nucena víc než kdy jindy vzpomínat na mrtvého bratra. Florian po boku svého nového parťáka hledají pravdu a důkazy. Křehký vztah Floriana a Julie coby dvou pracovně si blízkých lidí prochází zkouškou.
I přesto, že příběh není "krvavý", je "odporný" něčím jiným, něčím, co budu vždy odsuzovat. Těším se na nejen další díl a vyšetřování Julie a Floriana, ale i jejich vztah.

zdendula31
14.06.2022 4 z 5

Četla se dobře...ale budu se opakovat....soudní lékařka stráví víc času vyšetřováním než na pitevně...divné..

Januli
09.06.2022 3 z 5

Za mě je druhý díl série lepši než první. Kniha se čte dobře, plus ji přidává i sympatičnost hlavních postav. Pro má mě asi nějaké trhlinky děj, ale i tak hodnotím kladně.

krevetka79
16.04.2022 5 z 5

Skvělý druhý díl....pro mne velmi zajímavá zápletka :-)
Napětí mi nechybělo od začátku do konce.
I zvláštní vztah mezi Julii a Floriánem bude ještě zajímavý.
Už se těším na další díl...

klaraj093
08.01.2022 5 z 5

Opět skvělé pokračování od autorky, těším se na další pokud nějaká budou.

Jana.Kuc
26.10.2021 5 z 5

Čím novější kniha autorky, tím lepší. Teď se vrhám na třetí a moc se na ní těším.

lalaserka
15.10.2021 5 z 5

Další skvělá kniha, od této autorky. Kniha byla napínavá. Líbilo se mi jiskření mezi hlavními hrdiny.

šipek
15.10.2021 4 z 5

Pohodová, čtivá detektivka, která nenadchne a ani nezklame.

Calibra
06.10.2021 4 z 5

20/21 Poklidná detektivka, libila se mi stejně jako první díl. Kdybych byla rejpal, musela bych samozřejmě říct, ze některé reakce aktérů byli velmi neprofesionální a asi spoustě věci se dalo zabránit.

L.Helena
13.07.2021 3 z 5

Detektivka, která ničím nevybočuje z řady podobných. Líbilo se mi, že se povětšinou pořád něco dělo, vaty poměrně málo. Ale…

SPOILER: V knize jsou celkem tři dramatické scény (z nichž dvě dopadly tragicky), kdy osoby, u kterých předpokládáme, že vzhledem k svému profesionálnímu zařazení, budou postupovat jako odborníci, jenže ve všech třech případech tyto postavy jednaly naprosto hloupě, neprofesionálně, na vlastní pěst a tím přímo vběhly do spárů pachatele. Je jasné, že kdyby tak nejednaly, tak by vlastně většina knihy neměla o čem být. Tím pro mě celý příběh hodně pokulhává na věrohodnosti.

Makůvka
18.06.2021 5 z 5

Mě se i druhý díl série líbil. Taková poklidná detektivka na víkendové čtení pod rozkvetlou třešní. Určitě si ráda přečtu další pokračování.

astra3
28.05.2021 4 z 5

Trochu jednodušší detektivka. Dobře se četla.

zuzana2599
18.05.2021 4 z 5

V žádném případě nelituji času stráveného s patoložkou Julií Schwarzovou. Tato klasická, nepřekombinovaná a čtivá detektivka, která se obešla bez potoků krve mě dokázala vtáhnout do děje a já jsem se při čtení bavila i bála... Samozřejmě, že jsem se strachovala o Juliin život. Jejím rodičům tragédie syna Michaela stačí.
Určitě si nenechám ujít další vraždu - Vraždu v ledu. Ráda bych i pochválila povedené a vkusné obálky celé série.

m_martina
12.05.2021 5 z 5

Kniha se dobře čte, mně se toto poklidné vyšetřování bez velkého množství krve moc líbí. A mezi Julií a Florianem to hezky jiskří.

ArwenAragorn
16.04.2021 2 z 5

40%

Detektivka postrádá pořádný nápad, je bez napětí a hodně mi vadil až naivní konec, ve kterém se vrah představuje. Tak tahle knížka mě nezaujala.

knihomolkaŠárka
23.03.2021 4 z 5

Můj názor na knihu je dost pozitivní. Osobně mě tedy více zaujal případ v prvním díle, především díky informacím o mayské kultuře. Ani tentokrát však příběh nebyl vůbec špatný a rozhodně dokáže zaujmout. Bylo to čtivé, napínavé, akční a děj mě dokázal svým závěrem překvapit, takže spokojenost a doporučení.

Kizuizi
19.03.2021 4 z 5

Kniha si zachovala stejný ráz jako první díl – tedy kratší kapitoly a čtivost. A i když je začátek příběhu pomalejší, řekla bych, že tento díl je, oproti minulému, mnohem víc akční, a také je napínavější. Potěšilo mě, že zůstal zachován i vícepohledový styl vyprávění, který se mi u předešlého dílu velmi líbil, proto i zde máme možnost nahlédnout na příběh z pohledu Julie, Floriana, jedné z obětí a pachatele.

JustWomen
16.03.2021 2 z 5

Taková pokojná detektivka bez nápadů, žádné emoce, žádné pořádné napětí a docela slabé zápletky. Na konci sice bylo vše vysvětleno, ale muselo to být hodně popisné, aby to do sebe zapadlo.