Jste na mizině? Vaše chyba

Jste na mizině? Vaše chyba https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218247/bmid_jste-na-mizine-vase-chyba-GyQ-218247.jpg 4 15 5

Jak vyjít s penězi. Autor si bere na paškál neschopnost lidí vydělat si a vyjít s penězi. Podle hesla „Pokud jste na mizině, můžete si za to sami“ se obrací na čtenáře a rovnou začíná: „Výmluvy mě nezajímají, tak se zvedněte z gauče a něco udělejte.“ Pak přicházejí na řadu jednotlivé tipy – čtenář se učí, jak si ujasnit základní cíle, sledovat výdaje, spočítat si rozpočet, určit si priority (autor zdůrazňuje klíčové životní hodnoty, jako je rodina a děti), nedělat dluhy a včas platit složenky, prostě užívat zdravý selský rozum, na který jako by se dnes zapomínalo.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Ikar (ČR)

You´re Broke Because You Want To Be , 2008

sheldon8410
07.11.2022 5 z 5

Podle mě lepší než Myšlením k bohatství, stručné, jasné, praktické, autor si nebere servítky, ale tento styl se mi líbil.

lucie3777
21.04.2017 5 z 5

dobře čtivá

Jeronym
06.04.2017 5 z 5

Rozhodně 5/5.
Oproti třeba Tajemství, které dokonce i autor zmiňuje, této knize nechybí reálnost.
Takže pokud jste na mizině, chytáte se za hlavu, říkáte si "co jsem za to blbce" (a hůř).
Vlastně jako bych objevil něco skrytého - nemluví o ničem co bych nevěděl, či neznal, vlastně ani nejsem negramotný, jen jako bych něco přehlížel...
Důležité je, že mám teď obrovskou motivaci být lepší, vzdělávat se, šetřit. Což je pěkný výsledek za dva dny lehkého čtení.
Tak snad mi to nějaký čas vydrží.

Jana_Z
17.06.2016 3 z 5

Souhlasím s vorenus. Je to soubor základních rad, které rozumný člověk používá tak nějak sám od sebe. Ale opakování je matkou moudrosti a tak četba této knížky rozhodně neuškodí. Některé úhly pohledu pro mě přesto byly nové a tak mám o čem přemýšlet.

vorenus
22.02.2015 3 z 5

Autor nabízí základní body, jak vyjít s penězi.Kniha je čtivá, ale rady jsou v ní spíše pro lidi, co málo používají mozek.Většinu rad už dávno sám používám a to i bez přečtení této publikace.Víc se mi líbila autorova kniha, že lidi jsou idioti.Ale i přesto se mi kniha dobře četla i když publikace má žalostně málo stran a pár navíc by neškodilo.