Žluté oči krokodýlů

Žluté oči krokodýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69465/bmid_zlute-oci-krokodylu-F2u-69465.jpg 4 214 56

Joséphine série

Kniha je rodinnou ságou, kde je zachycen především vztah mezi dvěma sestrami. Hlavní hrdinka, charismatická čtyřicátnice Joséphine, se potýká s komplikovaným rozvodem, finančními nesnázemi, problémovou pubertální dcerou, tyranizující matkou a navíc i mimořádně nízkým sebevědomím. Kvůli podvodnému sestřinu plánu se ocitne v labyrintu komplikovaných lží a předstírání. Při práci zjišťuje, že je talentovanou autorkou, a začíná trpět tím, že ji nikdo neocení, byť se román stal bestselerem.Všechny tyto životní překážky ji však nutí k vnitřnímu růstu a zjištění, kým vlastně je.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Jota

Les yeux jaunes des crocodiles , 2006

Suee
20.07.2016

Precteno jednim dechen, pohodove cteni

jasmína
28.02.2016 5 z 5

Mě kniha hodně zaujala, čtu i další díly.

Pohled do světa chudých a bohatých, šťastných a nešťastných.....

eNRek
23.02.2016 3 z 5

Dost dlouho mi trvalo, než jsem se do děje dostala, ale nakonec se mi knížka zalíbila. Možná mi trošku chybělo rozdělení na kapitoly.

Floriška7
08.11.2015 4 z 5

Čtivá, těšila jsem se na ostatní a nezklamaly. Až Muchcachas, to už nebylo ono.

Jeweler
15.10.2015 4 z 5

Moc hezky a čtivě napsané. Člověk neví s kým dřív se ztotožnit:) Nevytkla bych nic. Těším se na další díl!

aktak1203
10.08.2015 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je to takové poklidné čtení mezi detektivkami. Je moc příjemně napsaná a líbí se mi hlavní hrdinka. Pro pány bych ji ale asi moc nedoporučila, řekla bych, že je to spíš ženské čtení.

pdoubkova
15.04.2015 2 z 5

absolutni-ztrata-casu

ta knizka mohla mit tak tretinu stranek a stejne by tam bylo vse podstatne receno, nejvic me asi stvaly pasaze te historicke knizky, ty jsem rovnou preskakovala

ivusse
28.03.2015 4 z 5

Příjemné čtení, trochu zdlouhavé ale jinak fajn.

Racík
25.01.2015 2 z 5

Kniha je opravdu dost zdlouhavá, ale to bych nebrala jako hlavní chybu. Nejvíc mi vadily některé části příběhu, které byly, podle mého názoru, zbytečně překombinované a vymyšlené na efekt, který ale knize spíš ubral než přidal /příběh kolem královny/. Další díly už číst nebudu, první mi stačil a dál mě nic netáhne.

Smiragl
05.01.2015 2 z 5

slyšela jsem pozitivní ohlasy, mě to ale moc nezaujalo...

Kattie
19.12.2014 2 z 5

Hodnotím to až po nějaké době, co jsem to dočetla a upřímně už ani pořádně nevím, o čem to bylo. Vím, že jsem to nijak nehltala, že jsem to dočetla jen abych to dočetla. Nic to ve mě nezanechalo.

Pivísek
21.07.2014 3 z 5

Opravdu je tato kniha zbytečně dlouhá. Ne, že bych tlusté knihy neměla ráda, ale tady se dá co zkracovat, aby měl příběh větší spád a nebylo to tak zdlouhavé. Jinak mě příběh zaujal, líbily se mi postavy i situace, je to knížka na delší dovolenou... Další díly číst ale nebudu, natolik mě to zase neuchvátilo...

Verrrunka
15.07.2014 3 z 5

Táááák strááášně dlouhé! Spousta postav, ale časem se dá v pohodě zorientovat, mírně mi to připomnělo Prázdné místo, jenže tam se věci řešily více v té sociální rovině, možná to přineslo i nějaké poučení. Tady se jedná spíš o takové lehké prázdninové čtivo, které pobaví, ale není to nic světoborného. Některé scény byly úplně zbytečné, některé zápletky moc zapletené a málo rozpletené... No, další díly si asi také přečtu, protože mě zajímá, jak to bude dál, ale ten počet stran je trochu odstrašující :)

Alca007
01.05.2014 5 z 5

velmi čtivá, bavila mě.
těším se na další díly a osudy hrdinů.

mayinka
23.04.2014

tema neni puvodni,... uz to v literature bylo a vzdycky to dopadlo stejne. Nekdo za nekoho napise knizku, je uspesna a ten nekoho to neunese. Ale jeste jsem to necetla na 605 strankach :)
Take nelegitimni dcera :) mi prisla uz dost utazena gumicka na spodarech.

Brambram
29.03.2014 4 z 5

Podle popularity ve Francii jsem teda čekala větší pecku. Vlastní příběh není špatný, není pravda ani převratný. Co mě ale neskutečně iritovalo byla délka knihy. Na příběh bylo nabaleno tolik zbytečného balastu, že jsem vážně přemýšlela o tom, že jí v půlce odložím. Má 600 stran, kdyby jich bylo 300, bylo by to mnohem lepší. Asi si někdy půjčím i další díly,ale až na ně narazím, není to pro mě taková hitovka, abych na ně dělala v knihovně rezervaci a nemohla se dočkat.

Anre3
02.02.2014 3 z 5

Kniha se mi nakonec líbila, ikdyž ze začátku jsem si říkala, že ji ani nedočtu. Nakonec mě knížka bavila a přečtu si i další díly. .

lenka01
16.01.2014 5 z 5

Než jsem se rozjela se čtením, trvalo mi to asi tak do 100. strany, ale potom mně kniha bavila

Mon12
08.01.2014 4 z 5

Autorka skvěle líčí životy obou sester, první díl mě naprosto dostal, opravdu skvělý (proto dávám čtyři hvězdičky), ale další díly mě zklamaly, sice jsem je přečetla, ale děj už mi přišel překombinovaný a zbytečně roztáhlý.

Renda
18.10.2013 5 z 5

Dobré čtení, jen rozuzlení tajemna kolem Luca mě nepřevědčilo.