Vraky

Vraky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523037/bmid_vraky-650c758dbd432.jpg 4 52 46

Joseph O'Loughlin série

Bývalý policista Vincent Ruiz zachrání mladou ženu před násilnickým přítelem. Druhý den ráno ale zjistí, že ho okradla. Navlékli to na něj, celé to byl podvod. Když se vydá Holly Knightovou hledat, objeví zmučené mrtvé tělo jejího přítele a uvědomí si, že tu stejnou dívku hledá nejen on, ale i velmi mocní muži. Co ukradla tak důležitého? O čtyři tisíce kilometrů dál mezitím novinář Luca Terracini v Bagdádu hledá příčinu zmizení miliard dolarů z iráckých bank. Stopa ho zavede do Londýna, kde se spojí s Ruizem a společně vyšetřují zmizení mezinárodního bankéře a záhadnou černou díru v bankovních záznamech…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Wreckage , 2011

a.k
26.09.2020

Další díl krimisérie s psychologem Joe O’Loughlinem byl pro mě překvapením hned ve dvou směrech. Tím prvním bylo zjištění, že můj oblíbený Joe se v románu pouze mihl a úlohu hlavní postavy zde dostal jeho přítel a bývalý detektiv Vincent Ruiz. Druhým velkým překvapením bylo poznání, že mě může bavit číst příběh o bankovních loupežích v Iráku.
Jako vždy Robotham nezklamal. Výborně napsané, spletité, i přes mnoho postav srozumitelné. Bavilo mě to.

Titas9001
05.09.2020

Pro mě těžké téma a i těžké čtení. Robotham je můj oblíbenec, ale tentokrát jsem se knihou spíše prokousávala.

Pípasek
30.08.2020

Super napínavé čtení, nemá chybu. Jako vždy u tohoto autora

keiko33
09.08.2020 5 z 5

Ako vzdy Robotham nesklamal. A vobec mi nevadila odchylka od Joea, ktory tam bol tentoraz za vedlajsiu postavu. Hlavnou postavou bol Ruiz, ktoreho mam tiez rada. Ano, hlavnou temou boli peniaze a terorizmus, tema ktoru bezne necitam. No bolo to napisane skvele. Vsetko do detailov premyslene, vidno ze si autor temu poriadne nastudoval. Dokonale preplietol zivoty ludi, ktori by sa nikdy nestretli, nebyt nahody odhalenia prepierania penazi. Sice to nebola klasika, na ktoru sme od autora zvyknuti, no jeho jedinecny styl sa ani tu nezaprie. A zmena je niekedy potrebna, aby knihy v serii neboli jednotvarne.

kneslova
09.08.2020

Je to tak jak se píše v komentáři pode mnou, knihu bych nečetla, jelikož námět není můj šálek kávy. Ale pana Robothama mám moc ráda a četla jsem všechny jeho knihy. To , že je hlavním hrdinou Ruiz, by mi nevadilo, je to sympaťák, ale Irák, terorismus a finanční podvody... přesto je kniha precizně napsaná a dobrá

Dela111
06.08.2020 4 z 5

Knihu Vraky jsem četla jen proto, že jde o díl z oblíbené série od vynikajícího autora, jinak bych si ji vzhledem k ději nevybrala. Tento díl je jiný než předchozí. Námětem je tady terorismus a jeho financování, praní špinavých peněz, daňové úniky apod. Bohužel oblíbený hrdina psycholog Joseph, po kterém je série pojmenovaná, se objeví až za polovinou a jen se tu mihne. Hlavní postavou je tentokrát jeho kamarád, bývalý policista Ruiz.
Michael Robotham je bezesporu mistr thrillerů a i tento nepostrádá živý děj, zvraty a napětí. Z toho důvodu hodnotím vysoko, přestože tato zápletka není zrovna můj šálek oblíbeného nápoje a Joe mi hodně chyběl. Série je založená na jeho práci psychologa a já jsem tady právě toto postrádala.