Druhá žena

Druhá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506416/bmid_druha-zena-wnC-506416.png 5 110 36

Joseph O'Loughlin série

< 9. díl

William a Mary jsou svoji už šedesát let. William je uznávaný chirurg, Mary oddaná manželka. Oba mají pevné morální zásady. Alespoň si to jejich syn Joe O'Loughlin myslí. Jenže když je Joe přivolán do nemocnice poté, co byl jeho otec brutálně napaden, jeho svět se obrátí vzhůru nohama. Kdo je ta cizí žena plačící u Wiliamovy postele, která je celá od krve? Kamarádka, milenka, blázen, nebo vrah? Navzdory radám policie se Joe pouští do vlastního pátrání. A čím víc informací objevuje, tím víc se mu odkrývá druhá tvář jeho otce, kterou nikdy nepoznal...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Other Wife , 2018

Jana65
19.07.2023 5 z 5

Devátá kniha v sérii a pořád zajímavé a napínavé čtení. Moc se těším na další knihu.

ydnac
26.06.2023 5 z 5

NEČEKANÉ A KOMPLIKOVANÉ!

Otec Josepha byl napaden.
Proč?
To je těžká otázka, na kterou si bude muset najít Joseph odpověď sám.
William O´Loughlin je totiž v kómatu.
Situaci komplikuje cizí žena, ukradené peníze a zrada.
Josephovi dcery se stále vyrovnávají se smrtí maminky, každá po svém. Charlie už je na univerzitě, je dospělá. Emma je moc chytrá a zvláštní, ale moc jsem si ji oblíbila :-).
Profesor má naštěstí na pomoc svého přítele Ruize a možná se objeví i nová žena :-).

VELKÉ TAJEMSTVÍ !!!
VELKÉ ODHALENÍ !!

Moc mě překvapilo, co se dlouhou dobu odehrávalo v Josephově rodině.
Nemohla jsem uvěřit tomu "smíření se" s takovou situací...
Jedna z nejlepších sérií.
Doporučuji :-).

broskev28
18.06.2023 5 z 5

Pokračování série mi zase zvedlo náladu a na rozdíl od předešlého dílu jsem tady nezaznamenala žádné rušivé momenty. Psycholog Joe i jeho dcery Charlie a Emma se vzpamatovávají ze ztráty Julianny, ne všichni to zvládají bez problémů. K tomu se Joe s pomocí Vincenta Ruize snaží vyřešit brutální napadení svého otce, přičemž o reminiscence z Joeova dětství není nouze. Jaký otec a hlavně jaký člověk je Wiliam? Kolik překvapení ještě svým potomkům přichystal?
Robothamův styl je stále výborný, ale tentokrát trochu pokulhává překlad, alespoň podle mě. Některé formulace mi připadaly kostrbaté a šroubované, ale možná je to jen můj dojem; překladatelka zůstává stejná jako v předešlém dílu.

Evka27
12.06.2023 4 z 5

Knihu jsem četla týden, takže mě až tak moc nechytila, za mně 4*.

astra3
08.06.2023 5 z 5

Jako vždy super čtení. Napínavé od začátku do konce. Velmi čtivé. Jen chudák Joe, s ním bych neměnila.

ZuK1
08.06.2023 5 z 5

Jako vždy výborné, Michael Robotham a jeho Joe s Ruizem nemůžou zklamat :-)!

evaval
04.06.2023

Musím říct, že tato detektivní série mě opět nezklamala. Jedná se už o 9. příběh z pera autora Michaela Robothama s hlavním hrdinou profesorem Joem
O´Loughlinem. Je to stále muž s geniální myslí, bohužel jeho tělo ho pomalu zrazuje díky postupující nemoci. Ale to mu nic neubírá na jeho skvělé mysli a stále umí odhalit i ty nejhorší lidské pohnutky, protože mozek na rozdíl od jeho těla mu funguje stále naprosto skvěle.
S hlavním hrdinou se setkáváme v okamžiku, kdy mu zazvoní telefon a dozvídá se, že jeho otec byl napaden a z těžkým zraněním odvezen do nemocnice. Okamžitě se za ním vydá a u jeho lůžka najde cizí ženu. Ta o sobě tvrdí, že je jeho manželka. Joe je vyveden z míry, nechápe, jak může být o tolik mladší žena manželkou jeho otce? A co na tohle řekne jeho matka, až za otcem přijede? Jak bude reagovat a je vůbec možné, že o tom věděla a nikomu nic neřekla, nebo neměla o ničem tušení? Od tohoto okamžiku není nic takové, jaké by mělo být. Celý jejich rodinný život se hroutí a chvílemi to vypadá, že nikdo otce vůbec neznal. Doma chodil vždy v tvídovém saku, byl přísný, nepřístupný a vystupoval jako vážený lékař, který je zcela oddán jen své profesi. Ale kdo je ten druhý muž, který žil s mladší ženou, chodil s ní na večeře, hrát tenis, byl milý a společenský... Je vůbec možné, že by Joeův otec dokázal dlouhé roky obelhávat své nejbližší a žít v paralelním vztahu s další ženou? Je možné něco takového vůbec utajit? Nebo tahle druhá žena lže z důvodů, kterým Joe prozatím nerozumí? Jeho otec na tom není vůbec dobře a může se stát, že po celém tomto incidentu zemře a druhé ženě jde jen o to, dostat se k jeho penězům. Nebo je všechno trochu jinak? Co je pravda a kdo lže a sleduje jen své zájmy? Je možné, že je tu ještě někdo další, kdo tahá za nitky?
S každou další stránkou se odkrývají nové okolnosti a rodinná tajemství. V této knize se dozvídáme další detaily ze života Joa, nahlédneme do jeho komplikovaného vztahu s otcem a také jsme svědky jeho postupného vyrovnávání ze ztráty manželky a matky jejich dvou dcer. Na vše zůstal sám a nejen on se musí vyrovnat s novým životem. Starší dcera odešla na vysokou, mladší Emma vypadá, že se s úmrtím své matky vyrovnala poměrně dobře. Jenomže zdání klame. Přesto že Joe lidské psychice rozumí, jak nikdo jiný, u své dcery je slepý a vůbec netuší, čím si Emma prochází a jak moc trpí ze ztráty své matky.
Tato je kniha součástí série a určitě je lepší, číst jednotlivé díly postupně a seznamovat se životem hlavních hrdinů, určitě se ale nic nestane, když si přečtete jen některé. Všechny jsou opravdu povedené, skvěle napsané a budou vás bavit. Já dávám plný počet hvězd a už teď se těším na další pokračování, protože autor opravdu umí a nedovolí vám knihu odložit, dokud ji nedočtete.

alena1228
27.05.2023 5 z 5

Miluji Michaela Robothama, miluji Joea, miluji Vincenta Ruizeho...
Kniha Druhá žena je opět dalším excelentním krimirománem od tohoto autora.
Každou jeho knihu hltám a musím ji mít ihned po vydání. Čtyři sta stran kvalitního čtení uteče jako nic, je velice čtivá, měla jsem přečteno za tři večery.
Musím říci, že mě kniha úplně pohltila, jede ve svižném tempu. Hlavně od poloviny jsem se od knihy nemohla odtrhnout.
Tento příběh začíná napadením Joeova otce a zjištěním, že u jeho lůžka v nemocnici stojí cizí žena, která tvrdí, že je jeho žena. Jenže je tu problém, Joeova matka to není a Joe ji vůbec nezná.
Na povrch se vynořují další nové okolnosti a rodinná tajemství.
Už od začátku knihy příběh nabírá grády a finišuje na konci.
Kapitoly jsou přiměřeně dlouhé, postavy nejsou černobílé, jsou dokonale vykreslené. V průběhu se objevují nové osoby a jejich osudy.
Hlavním hrdinou je opět Joe, který se po ztrátě manželky vyrovnává se životem osamělého otce dvou dcer.
Knihy Michaela Robothama je dobré číst postupně, i když každá kniha má svůj příběh a svou zápletku. V této knize se opět dozvídáme, co se událo v předchozích knihách. Myslím si, že bystrý čtenář se brzy dostane do děje i do osobního života tohoto forenzního psychologa. Opět mu pomáhá jeho věrný přítel Ruiz, bývalý policista. Líbí se mi jejich břitký humor, slovní přestřelky i trefná spojení. Oba mají své charisma, Joe se musí se vyrovnávat se svou nemocí.
Nechybí akční scény a Vincent se neváhá zapojit do vyšetřování společně s Joem, i když by to mohlo stát život obou kamarádů.
Pachatele jsem absolutně neodhadla, Michael si mě pěkně povodil, mé vize se tentokrát vůbec nenaplnily.
V této knize se hodně dozvídáme o dětství Joea, jeho vztahu k rodičům i k sestrám. Zjišťuje, že vlastně svého otce vůbec neznal...
Líbí se mi, jak citlivě přistupuje ke svým dcerám a snaží se všem pomáhat. Překonají společně toto neutěšené období a najde k sobě Joe spřízněnou duši?
Michael prostě psát umí, těším se na jeho další knihy. A nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček.

iška
22.05.2023 5 z 5

Výborné. 9. příběh, opět mi to sedlo a já si čtení vysloveně užívala. Doufám, že se s Josephem OLoughlinem znovu brzy setkáme.

soukroma
22.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Podobně rozpolcený pocit z knihy jako u předchozí, Zavři oči. Překvapivý začátek (původně jsem se domnívala, že půjde o Joeovu druhou ženu, případně o vyšetřování nějakého bigamisty, skutečnost byla ale děsivější), postupné odhalování pozadí a charakterů vlastní i širší rodiny.
Nicméně autor zase v poslední třetině přihazoval do kotle, zahrnoval další a další pro děj málo až zcela nepodstatné postavy, Bethany, Viktorii, Jenny, Štístko..., a u stávajících přidával na odhalování "temné minulosti", takže nakonec na nikom nezůstala nit suchá. Tolik podivných lží, nevěr, loupeží, u na pohled mírumilovných vztahů rodinných a přátelských, že to bylo na mne moc. Deprese na depresi a nakonec dost neuvěřitelné vyústění i pachatel (křehký, slabý..., ale aspoň s motivem, zatímco u jeho ženy to bylo s motivem hodně na štíru). Celá závěrečná nadmíru krvavá akce byla přehnaná (i psi to odnesli, v barvě). 70%
Měla jsem problém prakticky se všemi postavami (jejich postoji a vývojem), jak Joea, jeho otce i matky, samozřejmě Olivií, jejím synem a kámošem, ale i detektivem Macdermidem. Jinak se nemění, že Ruiz je skálopevný, Charlie ochranitelská, Emma divná (až moc). Kate trochu jako zjevení...
Nelíbilo se mi takové zevšeobecňování, že rodiče musí nevyhnutelně spadnout z piedestalu, jakmile děti trochu povyrostou a rozum berou. Opravdu to tak nefunguje, jsou i rodiče morálně kvalitní, kteří mají nárok se na dětmi zbudovaném piedestalu udržet celý život.

"Pochopení lidského konání ti život nijak neusnadní."

keiko33
10.05.2023 5 z 5

Trochu som sa o Joa a jeho dcéry bála po strate milovanej osoby. Ale ako sa hovorí, život ide ďalej, aj keď s bolesťou v srdci. Nejde ani tak o túto sériu, ale zbožňujem autorov rukopis. Každú jeho knihu zhltnem. Škoda že nepíše rýchlejšie. Tentoraz to bude znovu osobné, keď sa zločin zamieša do ich života. Dozvieme sa roky ukrývane tajomstvo Joeovho otca.

vera4669
06.05.2023 5 z 5

Joe a Ruiz jsou moje srdcovky prostě, na jejich knihy se neskutečně těším a opět nejsem zklamaná, od začátku to byla jízda jak jsme zvyklý :) musela jsem prostě přečíst v jeden den, až mi bylo líto, že zase bude dlouhé čekání, asi si dám celou sérii od začátku, takový malý maraton :))

ddkk
05.05.2023 5 z 5

Čím jsou příběhy Joea a Ruize tak výjimečné, zábavné a přitom napínavé? Myslím, že především proto, že jsou Joe a Ruiz už dávno skutečné postavy z masa a kostí. MR neváhá vtahovat do případů, které oba nebo některý z nich řeší, i je samé. Víme o nich už tolik, že je nemožné se s nimi neztotožnit a nemít je rád.

Tentokrát to je natolik osobní, že je to možná spíš román o rodině Josepha O´Loughlina než detektivka. A přitom kriminální pátrání nechybí, je svižné, napínavé a konec je překvapivě nečekaný. Je to další výborná Robothamova kniha, která stojí určitě za přečtení.

Wabinka
18.04.2023 5 z 5

Už devátý Joeův příběh a zase naprosto skvělý. Opět musí řešit velmi osobní rodinnou záležitost, sem tam mu pomůže bezva týpek Ruiz. Skvěle vymyšlení možní podezřelí viníci, kdy každou chvíli jako čtenář obviňujete někoho jiného a pak na konci doslova valíte oči. A tak si jen přeji, aby Joseph dostal u autora ještě nějaké šance na pokračování.

moni.ka
14.04.2023 5 z 5

Joe O'Loughlin Je čím dál ujetější a jeho život čím dàl zamotanější, kamarádi čím dál oddanější - ale vznikla z toho napínavá oddechovka, a tak to má být.

Dela111
13.04.2023 5 z 5

Tahle detektivní série nezklame, opět skvělé!
V tomto díle se oblíbený hlavní hrdina Joe, muž s geniální myslí, který má díky své profesi výborný vhled do toho nejlepšího i nejhoršího z lidského chování, na vlastní kůži přesvědčí, že ani o těch nejbližších lidech nemůžeme říct, že je stoprocentně známe a že nás nemůžou ničím překvapit.
Stejně jako v minulém díle, i v tomto bude Joe řešit rodinné problémy. Musí rozkrýt spoustu překvapivých tajemství svého otce a zjistit, kdo jej brutálně napadl. Své mladší dceři pomáhá vyrovnat se s těžkou bolestnou životní ztrátou.

Přestože Michael Robotham tvrdí, že je Joseph jeho nejmilovanější románovou postavou, nakládá mu v poslední době docela dost. Na druhou stranu tohle všechno trápení plus jeho charismatická osobnost, odvaha, občas vtipné reakce a i jeho onemocnění způsobuje, že je čtenářům blízký, vše s ním prožívají a mají ho moc rádi.

Detektivní příběh byl opět výborně vystavěný, napsaný svižně a poutavě, velmi příjemným a inteligentním stylem. Naprostá spokojenost, doporučení a hodnocení je minimálně 6* ;-).