Josefína a bytosti

Josefína a bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328819/mid_josefina-a-bytosti-aEM-328819.jpg 4 51 29

Když na vás začnou hovořit duše stromů, když vás smradlavý obr chce odnést na záhadné místo v lese a před tím ještě sní všechno jídlo z lednice – máte dvě možnosti. Myslet si, že jste se zbláznili, anebo přemýšlet, zda to, co vidíte, je skutečné. Jenže to není všechno! V trafice u stanice tramvaje sedí věštkyně a předpoví vám z oslizlé žvýkačky, že možná zemřete. Duch kluka z devátého století vám tvrdí, že se znáte. Staré lípy propustí ze zajetí svých kořenů upíra a poradí vám, ať si ho ochočíte. Že je to přitažené za vlasy? A co když jste nuceni skočit do děsivého víru pro prastarý meč, spolkne vás obří had a potom musíte svést souboj s temným Černobogem a jeho sluhy? Možná při tom zjistíte, že nejste tím, kým jste si mysleli, že jste, což je dost šokující. Objevíte místo, odkud pocházíte. To místo je brána a skrz ni může projít na svět dobro, nebo zlo. A kde je od té brány klíč? Ten klíč jste vy. Pokud se jmenujete Josefína Slámová. Anebo pokud… máte chuť prožít ten příběh s ní.... celý text

Abia
16.12.2017 4 z 5

Milá kniha, která mě bavila a navíc jsem se ještě poučila. Překvapilo mě, že znám řecké báje a pověsti, Přemysla a Libuši, ale o Mokoši nebo Lešijovi jsem ještě nic nečetla. Díky za to, tahle linka příběhu mě bavila. Těším se, až jí budu číst dětem, co na ní řeknou.

Edit: Přečteno i s dětmi, moc se jim líbila.

kayla8
15.12.2017 5 z 5

geniální- knížka se čte úplně sama, žádný složitý jazyk a přitom je v ní tolik moudrosti a míst k zamyšlení, až je to neuvěřitelné :)

broskev28
28.09.2017 4 z 5

Vedle historické linie knížky se vine ještě další, pro mě neméně výrazná "nit", a tou je souznění hlavní hrdinky s přírodou. V dnešní době, kdy se neustále omílá výraz environmentální výchova, aniž někteří tuší, o co jde (a už vůbec se vztahem k přírodě či obecně k planetě Zemi nezabývají), je to úžasný balzám. Méně řečnit a papírovat na téma ochrany přírody, ale žít v souladu s ní.
Děkuju autorce za ten krásný zemitý zážitek.

DariDerek
07.08.2017 5 z 5

Pro mě to byl naprosto skvělý zážitek.

Jolana.b
17.07.2017

Já osobně jsem z téhle knihy nadšená. Je to nádherná kombinace sci-fi, Terryho Pratcheta a našich dějin. Vůbec jsem se od téhle knihy nemohla odtrhnout. Taky jsem jí přečetla za dvě noci. Josefína mi přišla na svůj úkol mladá, ale skvělá. Moc doporučuji. Ovšem číst bez předsudků a škatulkování, pak si to ohromně užijete.

Hipi
21.06.2017 4 z 5

Do první poloviny mi kniha připadala naprosto suprová. Originální děj, úžasné postavy...Bohužel ta druhá už má překombinovaný děj a situace jsou nevěrohodné. To mě moc mrzelo. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoliv jiného by bylo nespravedlivé.

Netopyr07
06.06.2017 5 z 5

Jak kniha uvádí "legendy starých Slovanů ožívají"... Kniha se čte sama, příběh "uprašuje", i když se zpočátku zdá, že se možná nezačtete. Obdivuji autorčinu fantazii, rozhodně nešetří jak hlavní hrdiny, tak čtenáře :-) Je to jako v životě samém. Neustálý souboj dobra a zla. Co si vyberete?

alcerka
04.06.2017 5 z 5

Co na ni říct? Prostě skvělá! Josefína zažila při pátrání po svých kořenech tolik dobrodružství, až se mi chvílemi tajil dech. To že se člověk dozví něco o symbolech a bytostech z našich dávných legend je jen třešnička na dortu. Sakra sladká třešnička na dortu. Doufám, že nezapadne v tom nepřeberném množství fantasy a young adult, které v dnešní době produkují zahraniční autoři. Pozornost si rozhodně zaslouží.

jdeteven_alice
27.05.2017

Úžasná knížka, dobrodružná, plná záhad a místy i trochu strašidelná. Doporučuji si ji přečíst.