Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1326 1326

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

kkouzlo
20.04.2023 5 z 5

Neměla jsem příliš velká očekávání, ale kniha byla super. Četla se dobře a navíc jsem byla nadšená z toho, jak si jednotlivé informace můžu propojit s Případy 1. oddělení či Devadesátkami. Kdybych seriály neznala, asi bych tolik nadšená nebyla, ale bavilo mě, že vím o čem čtu. Další detaily z policejní práce.
Forma rozhovorů mi vyhovovala.

ElikaS
20.04.2023 5 z 5

Biografie psaná formou rozhovoru mě baví. Knížka má švih, spád a opravdu utíká. I když musím uznat, že tentokrát mi občas vadilo zbytečné utnutí pana Mareše panem Moravcem. Občas mi to přišlo zbytečné a rušilo mě to.
Každopádně i přes tuto drobnou výhradu jsem byla nadšená, dozvěděla jsem se zajímavé informace a líbilo se mi, že si pan Mareš vždy stál za svým.
Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a moc mě bavila a zvládla jsem ji poslechnout za jeden den. Tak je výborná!

Warty
17.04.2023 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Pro milovníky Případů 1. oddělení a Devadesátek jako dělaná. Můžu jen doporučit.

lifeoptimist
16.04.2023 5 z 5

Můžu jen doporučit, Případy i Devadesátky jsem viděla tak mě zajímala i tato kniha - opravdu hodně zajímavá, a klidně mohla být i delší, někdy mi přišlo škoda, že se o daném tématu více v knize nepsalo. I tak doporučuji a dávám plný počet *

zelda7
15.04.2023 3 z 5

Pan Mareš je profesionál, což je z knihy znatelné, mně ovšem nějakým způsobem nesedla forma, jakou byly informace v knize předány. Ještě před knihou jsem dvakrát viděla seriál Devadesátky, proto jsem byla natěšena, co nového se dozvím, ovšem vždy, když už se pan Mareš v knize rozpovídal, pan Moravec ho otázkami jakoby utnul a zase zavedl tam kam chtěl on, to mi na knize zážitek trochu kazilo, proto hodnotím jen třemi hvězdami. Kniha je to ale bezesporu velmi zajímavá.

petrarka72
09.04.2023 4 z 5

Jednohubka na weekend. Pokud přežijete první část (popis některých případů, respektive míst činu s podrobnostmi fyzickými, pachovými a dalšími), dostanete informace, které seriály nabízejí ve velmi omezené míře. Budete se divit, bavit, bát. A seznámení s osobností Josefa Mareše je příjemný bonus.

OldaB
09.04.2023 5 z 5

Pro milovníky seriálu výborná věc. Mareš je prostě frajer. Velice čtivé.

sgjoli
09.04.2023 4 z 5

Po rozhovoru s neurochirurgem Vladimírem Benešem, který jsem poslouchala jako audioknihu, jsem sáhla po dalším rozhovoru Martina Moravce, tentokrát s bývalým kriminalistou Josefem Marešem. A opět to bylo dost zajímavé povídání.
Myslím, že to téma vyšetřování vražd, které je s Josefem Marešem neodmyslitelně spjaté, může být pro hodně čtenářů dost lákavé - když si člověk uvědomí, kolik ročně vychází detektivek a thrillerů, které mají na světě tisíce čtenářů. Nemluvě o oblíbenosti podobně laděných seriálů a filmů. Takže si umím představit, že by takové čtenáře mohlo lákat si přečíst něco o tom, jak to vypadá i v reálném životě - z pohledu člověka, který se vyšetřování vražd věnoval velkou část svého života.
Obsahově je kniha rozdělená do několika oddílů, které se věnují různým aspektům práce vyšetřovatele. Mluví se tu o vyšetřování samotném, o pachatelích, o svědcích, pozůstalých. Dozvíte se, jak takové vyšetřování probíhá nebo co musí vyšetřovatel umět, nebo čeho se naopak při své práci vyvarovat. To vše pan Mareš samozřejmě uvádí s ohledem na svoji vlastní praxi. Dozvíte se tu i o konkrétních případech, které pan Mareš měl na starosti. Jelikož se pan Mareš nakonec stal i scénáristou nejednoho kriminálního seriálu, nakousne se tu v knize i toto téma.
Pokud vás zajímá osobnost Josefa Mareše nebo obecně práce vyšetřovatele na oddělení vražd, mohu tuto knihu určitě doporučit.

Ála41
02.04.2023 5 z 5

Tak teď už chápu, proč Případy prvního oddělení a Devadesátky na plné čáře předčily ostatní kriminálky.......

Marla
01.04.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Dobře napsaná, zajímavé téma, moc hezky se četla. TOP!

GYROTOURBILLON
31.03.2023 5 z 5

Tak zde není co vytýkat. Mnoho zajímavých informací.
Souhlasit budu se všemi pětihvězdami a doporučuji.
Zdravím touto formou bolehošťáka Martina Moravce.

Jaklová.katka
31.03.2023 5 z 5

Parádní kniha. Takto má vypadat rozhovor. Je vidět že pan Moravec umí text krásně vést, pokládá inteligentní otázky na které pan Mareš odpovídá velmi hezkým způsobem.
Musím si přečíst i další knihy.
Děkuji jen tak dál

Verrrunka
28.03.2023 5 z 5

Ooo, tak tohle bylo něco!
Já jsem velký fanda všech kriminálek, detektivek a spol a od tý doby, co to má pod palcem tady pan Mareš, tak jsem nadmíru spokojená.
A tenhle rozhovor!! Martin Moravec se umí skvěle ptát, držet linku, nenechá pana Mareše utéct daleko. Je to nabitý vtipnýma historkama, faktickýma informacema a zážitkama z devadesátek i současnosti.
Velký dobrý prostě :)
Teď musím někde splašit další rozhovory Martina Moravce a přečíst si nějakou dobrou detektivku, abych zkontrolovala, jak se autoři drží vyšetřovatelských postupů :)

Aliii
26.03.2023 5 z 5

Výborně sestavené rozhovory s velkou osobností české kriminalistiky. J.Mareš je srdcař a i když s některými jeho názory nesouhlasím, nijak to nezmenšuje můj obdiv k němu a k tomu, co dokázal.
Knihu jsem jen nerada odkládala, což u rozhovorů není příliš obvyklé.
Jen mi moc nesedí ty fotky na obálkach knih z posledních let, kde mají pánové založené ruce - působí to odtažitě, někdy až nadřazeně...

ViolettaCh.
26.03.2023 5 z 5

Skvělý, čtivý rozhovor s bohužel již bývalým předním kriminalistou dává čtenáři vhled do praxe vyšetřování nejzávažnějších zločinů.

katerina6763
26.03.2023 5 z 5

Zajímavý náhled do práce kriminalisty, rozhodně stojí za přečtení.

Borntobike
24.03.2023 5 z 5

Puvodne darek pro manzela. Ted pana Marese obdivuji take.

Kája_95
19.03.2023 5 z 5

Tato kniha se četla jedním dechem. Respekt před každým, kdo pracuje na vraždách a hlavně respekt pro toho, kdo dělá svou práci srdcem a rozumem. Klobouk dolů také před panem Moravcem.

majavcelicka
17.03.2023 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, to bude jen přepis toho, co bylo v seriálech, takže se nic nového nedozvím a bude to nuda. Ale pak se to změnilo, velice zajímavé čtení, které odhaluje jak a co funguje na policii. Za mě super kniha.

Pajinka235
14.03.2023 5 z 5

Jsem velký obdivovatel už dlouho, ještě než pan Mareš začal psát scénáře...Vždycky jsem zaujatě sledovala tiskovky a různá vyjádření pro tisk k případům, které vyšetřoval. První oddělení je srdcovka, mám shlédnuté opakovaně a jsem stejně jako on fanoušek Colomba a "Pitavala"....Prostě jedno velké "ááááách" směrem k jeho osobě :-)

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy