Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1328 1328

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

cathyblack
27.02.2023 5 z 5

Velmi čtivé, napínavé a místy i vtipné. Forma rozhovorů tomu dodala na kultuře a vůbec, pan Mareš je docela frajer. Pan Moravec je rozený talent na pokládání otázek.

Taky bych nikdy neřekla, kolik (a jakých) zločinů se v Praze a okolí dělo. Neviděla jsem seriál Devadesátky a ani Případy 1. oddělení, ale po přečtení knihy se na ně chystám.

jeany23
25.02.2023 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá, nešlo se od ní odtrhnout. Snad jen škoda, že některé případy nebyly rozebrány podrobněji, autor hned odskočil k jinému tématu. Oceňuji, že navzdory vážnému tématu tu byly záblesky humoru.

Sirina
25.02.2023 4 z 5

Pana Mareše si pro jeho práci vážím, takže jsem byla zvědavá na tuhle knihu. Čte se velice dobře, celkově je rozhovor pěkně logicky vedený. Na druhou stranu, kdo viděl seriály a několik rozhovorů, tak se nic moc nového nedozví.

NannyOgg24
24.02.2023 5 z 5

Perfektně napsané. Kniha se mi velmi dobře četla a dozvěděla jsem se tam hodně věcí o práci policie. Je to moje první kniha od pana Moravce a určitě si přečtu i nějakou další.

cérka
24.02.2023 5 z 5

Zatím jsem přečetla všechny knihy rozhovorů z pera pana Moravce a stále jsem nadšena. Chlapec má čuch na lidi a k tomu talent ;). Opět výborná kniha!

Jelikož jsem velkou fanynkou Případů prvního oddělení, panovala u mě trochu obava z již vyčerpaného tématu. Zbytečně, naopak mi lichotilo, že už "o tom" něco vím.

Panu Mareši bych touto cestou ráda poděkovala za jeho práci, jak tu u policie - člověk se hned cítí lépe, když ví jak schopní lidé nás chrání, tak tu literární - konečně se je na co dívat ;)

Šura
23.02.2023 4 z 5

Mám ráda rozhovory. Tento byl dobře veden a odpovědi měly hlavu a patu. Oba seriály, na nichž se pan Mareš podílel mám shlédnuté, a Devadesátky doslova žeru. Jednu hvězdu ubírám knížce za to, že mnoho situací jsem již znala ze seriálu.

ivusse
23.02.2023 5 z 5

Super čtení a dobrý náhled do práce kriminalisty.

Jenny46
22.02.2023 5 z 5

Knihu jsem dostala k narozeninám a bude putovní po celé rodině :o)
Případy 1. oddělení sleduji od začátku a Devadesátky oba seriály super!!!
Za mě doporučím knihu má spoustu historek formou rozhovoru...

kopeceli
19.02.2023 5 z 5

Nejsem velkou příznivkyní rozhovorů. Ale viděla jsem Devadesátky a líbily se mi. Nuže, proč to výjimečně nezkusit?
A teda stálo to zato! Já knihu zhltla za dva dny. Připadala jsem si, jako když sedím u čaje s panem Marešem a poslouchám. Vypravovat tedy umí, to zase ano. Nikde žádný zádrhel, šroubované věty, žádné nedokonalosti.
Kniha mě přesvědčila natolik, že si nyní, v době nemoci, doplním vzdělání a podívám se na Případy 1. oddělení.

dufkys
17.02.2023 5 z 5

Jakožto fanoušek Případů 1. Oddělení jsem po tomto díle musela sáhnout, a rozhodne nejsem zklamaná. Forma rozhovorů mi ani trošku nevadila, naopak. Narozdíl od knihy „Vrah je v každém z nás” od Lucie Bechynkové mi ale trosku chyběla rozsáhlejší i více zákulisní fotodokumentace.

zdenislava
16.02.2023 3 z 5

Kdo viděl seriály jejichž spoluautorem pan Mareš byl, tak v knize nic nového převratného neobjeví.

Christeene
15.02.2023 5 z 5

Brilantne napsane. Napsat k tomu neco vic je zbytecne. Snad jen-doporucuji precist.

edith79
13.02.2023 5 z 5

Zajímavě pojatá kniha o tomto známém vyšetřovateli. Jeho práci sleduji dlouho a opravdu si cením jeho profesionality a také jeho upřímnosti. Je to prostě Pan vyšetřovatel. Mimoto je samozřejmě spoluscénáristou mého velmi oblíbeného seriálu, jehož název nese i tato kniha. Spousta historek, které zde pan Mareš formou rozhovoru vypráví se objevila i v seriálu a o to víc mě kniha bavila.

Evka27
12.02.2023 5 z 5

Velmi dobře sepsané a čtivé.

Micandy
12.02.2023 5 z 5

Moc zajímavé čtení, pro mě i informativní. Pan Mareš se vyjadřuje přímo, žádná omáčka a to oceňuji, je to velký sympaťák.Knihu jsem přečetla jedním dechem, skvělé odvyprávěno, doporučuji.

LadyBirdx
09.02.2023 5 z 5

Skvěle napsaná knížka!! Hltala jsem každou stránku.

PetrBláha7
09.02.2023 5 z 5

Za mě naprosto skvělá kniha!

Nikol1212
08.02.2023 5 z 5

Super, kdy vyjdou další rozhovory? :-)

Dejf_ano
08.02.2023 5 z 5

Pokud se rozhodnete knihu přečíst a viděli jste již seriály Případy 1.oddělení a Devadesátky jedná se o doplnění mozaiky. Pan Mareš v knize dovysvětlí některé detaily ze svého života a při sledování výše zmíněných seriálu se lehce pousmějete. Druhá věc je, že kniha je vyprávěna velmi osobitým stylem bez příkras.

Dandy1
07.02.2023 5 z 5

Tahle kniha je třešničkou na dortu po shlédnutí seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení.

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy