Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1326 1326

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

Kabuky
01.02.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

Clairka
29.01.2023 5 z 5

Pan Mareš byl sympaťák od první až do poslední stránky :)

biairicia
29.01.2023 5 z 5

Moc hezky zpracované. Tím, že člověk viděl seriál, tak kniha dostává o to větší kouzlo. Pan Mareš je velmi sympatický člověk, ne jen vzhledově. Snad takových osobností máme u policie více. Kniha je napsaná formou rozhovoru a nutno podotknout, že pan Moravec se skvěle ptá. Ke konci mi bylo až líto, že vyprávění končí. Vyprávění pana Mareše by se dalo číst/poslouchat velmi dlouho :)

Scarefish
29.01.2023 4 z 5

Televizní seriál znovu ožívá ve vyprávění svého autora a kriminalisty, který jeho případy skutečně žil a vyšetřoval. Čtenářsky vděčné téma, jenž je dobře zpracované. Tuto knihu nepotřebuji mít ve své knihovně, ale za "jednorázové" přečtení určitě stojí

Crozz
29.01.2023 5 z 5

Naprosto luxusní kniha, přečteno jedním dechem, skvělej člověk pan kriminalita. Líbilo se mi i, že je to formou rozhovoru. Dokonalý!

Guarnere
26.01.2023 5 z 5

Je to skvělé čtení, pan Mareš se pro vraždy skutečně narodil. Moc se mi líbilo, jak jsem v jeho vyprávění poznávala scény ze seriálu, které skromně přiřadil i jiným postavám, ne jen Kozákovi, jenž ho má představovat - např. scéna s “krasavicí” a nošením kytek od druha, nebo rozpracování jednotlivých znásilnění na pražském Jižním Městě do velké přehledné tabule.
A zároveň je to vlastně smutné čtení. Co jsme si schopni navzájem udělat, je děsivé.

Pavouček2
25.01.2023 5 z 5

Stejně jako Mluví k vám kapitán, i tohle bylo super. Zajímavý, čtivý, poučný. Ještě mi chybí Beneš :-)

Katulinka69
23.01.2023 5 z 5

Opravdu bezvadná kniha. Krásně zpracované. Četlo se samo.

Pavelpi
23.01.2023 5 z 5

Bezvadná kniha. Dozvíme se, jak se dneska vyšetřuje a jaké jsou postupy a předpisy pro vyšetřovatele. Zároveň jsem se i dozvěděl, jak probíhaly skutečně případy vyšetřované 1.oddělením a také i něco o jednotlivých členech oddělení. Je to moc zajímavé a doporučuji všem k přečtení.

IvaniceTamta
23.01.2023 5 z 5

Bezvadná kniha! Přečtena na první dobrou. Až mi bylo líto, že jsem u konce.

Ujfi1
22.01.2023 4 z 5

Kniha rozhovoru popisující práci kriminalisty z oddělení vražd. Četlo se to dobre, ale někdy se věci opakovaly, proto jsem se ke konci už trochu nudil.

petra5588
20.01.2023 5 z 5

Super pro fanoušky Případů prvního oddělení a Devadesátek (kniha obsahuje i překvapivě dost informací ze zákulisí natáčení) ale zdaleka nejen pro ně.

mari.seri
19.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha splnila moje očekávání. Zajímavé postřehy, popsaná kriminální práce, v propojení se seriálem TOP.

Jancas.s
19.01.2023 5 z 5

Jednoznačně plný počet! Kriminalistika mě vždy zajímala a skrze tento rozhovor jsem se dozvěděla plno zajímavých informací a přečetla si příběhy z praxe. Chválím i položené otázky.
A v neposlední řadě nemůžu opomenout ani to, že mi Josef Mareš připadá skrze své odpovědi a vyjadřování jako dobrý chlap.

LuckaH2
17.01.2023 5 z 5

Čte se to diky formě rozhovoru samo. Zajímavé věci o pachatelich vrazd, obetech, pozustalich, vyšetřování, soudech...nekdy "vtipne". Trochu jsem čekala vic info o scenarich serialu, ale i tam me kniha velmi bavila.

MARTh
14.01.2023 5 z 5

Velmi dobrá, čtivá kniha - i jako člověk pracující na "stejné straně barikády" jako dříve pan Mareš (byť na jiné pozici) velice kvituji styl jeho líčení policejního prostředí a vyšetřování těch nejodpornějších zločinů. Pana Mareše jsem před lety zažil i osobně, kdy nám přednášel praktické zkušenosti a poznatky z kauz, na jejichž vyšetřování se podílel, a musím říct, že mě i kolegy a kolegyně dokázal doslova přikovat k židlím, kdy jsme téměř se zatajeným dechem hltali jeho zkušenosti. Na knize se mi líbil střídmý, nenásilný způsob vedení rozhovoru panem Moravcem (který na sebe zbytečně nestrhával pozornost a vždycky jen stručně naznačil otázku...) a současně poutavý styl vyprávění pana Mareše při popisu problematiky vyšetřování kauz...pro mě osobně byl tedy zjednodušující, ale nejedná se o odbornou literaturu, jde o knihu pro běžné čtenáře a tak ji také vnímám a hodnotím...za mě 5*

Elsasbooks
12.01.2023 5 z 5

Moc mě baví knižní rozhovory od Martina Moravce, ač mě on sám někdy jako tázající vytáčí, musím ho ale pochválit za trefné otázky a zajímavé osobnosti, které si do svých knih vybírá. Moc jsem si knížku užila. Bylo super nahlédnout do policejního prostředí, do kterého nezasvěcení lidé nemají až tak velký přístup. Za mě mohu doporučit všem, kteří se rádi vzdělávají v rozdílných oblastech a zjišťují nové informace. Určitě si přečtu další rozhovory, jestliže vyjdou.

zuzana4291
12.01.2023 5 z 5

Tato kniha byla pro mě velkým překvapením, sice úplně neholduji tomuto stylu, tzn. přepsaných rozhovorů, ale kniha mě velmi nadchla. Četla se velmi dobře.

Nočnípták
11.01.2023 4 z 5

Tento rozhovor nemá chybu. Zajímavé případy. Z vyprávění pana Mareše cítíte profesionalitu a umění podat události jasně, čistě. Otázky pana Moravce jsou zajímavé a jenom na dvě nebo tři pan Mareš neodpověděl. Přece nemůže dávat návod jak vraždu provést.
Kniha se mně líbila, četla se dobře a rychle. Na televizi se dívám opravdu málo, ale Případy 1.oddeleni jsem viděla a tohle je moc pěkné doplnění seriálu. Tak teď budu asi muset zhlédnout i Devadesátky.

borsalino_csfd
11.01.2023

Velmi zajímavý nákuk pod pokličku vyšetřovatelů, řešící nejtěžší zločiny. Na to musí mít člověk náturu, aby to nenosil v hlavě a nezačal třeba chlastat. Knížka vyznívá hodně kladně, mě by zajímaly i neúspěchy; ne proto, abych policii nějak pranýřoval, ale jednoduše ze zvědavosti a poučení. Z opačné strany jsem se od srdce zasmál při vyšetřování vykradeného sklepa "Kdo věděl, že zavařujete"? :DDD

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy