Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1328 1328

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

LaCoccinelle
04.01.2023 5 z 5

Knížka se četla sama. Poutavé vyprávění, které si každý milovník seriálových Případů 1. oddělení ihned dokáže spojit s konkrétními příběhy vražd.

lucie.koho
04.01.2023 5 z 5

Trochu jsem se bála toho pojetí formou rozhovoru, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Pan Mareš je úžasný vypravěč. Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě doporučuji.

oblakaknih
03.01.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, takže jsem byla moc ráda, že jsem ji našla pod stromečkem a ještě i stihla přečíst před koncem roku!
Baví mě reálné příběhy, baví mě krimi a ráda se dovídám nové věci. Takže Moje případy z 1. oddělení jsou vlastně ideálním balíčkem.
Kniha je rozhovorem, takže není tak jednoduché ji hodnotit jako u běžně zpracovaných titulů.
Nicméně mě hodně bavilo, jakým způsobem se mezi sebou autoři bavily. Cítila jsem se součástí rozhovoru a i když téma nebylo mnohdy příjemné, kniha příjemně působila.
Kniha se fantasticky četla.
Jak jsem již zmínila, ráda přijímám nové informace. V této knize jich nebylo málo, mnoho věcí mi osvětlila a velmi mile mě překvapilo, že je na konci i slovníček.
Pokud jste sledovali seriál Případy 1. oddělení, mnoho případů vám bude známo, ve spoustě najdete informace, které jste již slyšeli, ale v tomto případě samozřejmě nabírají na reálnosti.
Myslím, že tohle byla ideální kniha na zakončení roku. Moc doporučuji!

LucieT
02.01.2023 5 z 5

Wow, naprostá pecka, vůbec jsem nemohla knihu odložit.

jessie01
02.01.2023 5 z 5

Pro mě jako milovnici filmových Případů i Devadesátek byla tato knížka třešničkou na dortu k již zmiňovaným seriálům. Velmi zajímavé, poutavě napsané (převyprávěné) životní zkušenosti pana Mareše. Posílám na přečtení dále po rodině a někdy si ji s chutí zopakuji i já.

Knihomol113
02.01.2023 5 z 5

Za mě po delší době opravdu skvělá kniha z tohoto žánru! Spojení novináře a kriminalisty utvořilo velmi čtivý výsledek.

Nikola_
01.01.2023 5 z 5

Tak tohle je pecka! Naprosto neodložitelná kniha.

PlaszCZ
01.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Případy prvního oddělení miluju, takže tahle kniha nemůže chybět v mé sbírce. Přesto si myslím, že není určena jen milovníkům tohoto seriálu, ale také lidem, kteří se o práci vyšetřovatele chtějí dozvědět více. Nicméně, i když to asi nebyl záměr, jsou v knize některé příběhy z Případů popsány a divák tak může posoudit, na kolik bylo autentické např. odhalení pachatele nebo výpovědi svědků v seriálu. Martin Moravec se zajímavě ptá, Mareš zase zajímavě odpovídá, a přestože už na mordpartě nepracuje, zachovává notnou dávku profesního tajemství a některé věci musí divákovi zůstat skyty.

Skvělá práce!

katynka78
01.01.2023 5 z 5

Poslední kniha roku 2022 na mě čekala pod stromečkem a to 2 měsíce byla schovaná a já trpěla, že ji nemůžu číst. Těšila jsem se na ni jak malý Jarda.
Byl to společný dárek pro mě a manžela. A právě manžel četl první, jelikož je rychlejší. Byl rád, kniha se mu moc líbila.
A pak jsem byla na řadě já.
A užila jsem si to, opravdu.
Pana Mareše mám ráda, jeho trochu vyšší ego mi nevadí, protože je vyváženo lidskostí, rozumem a obrovskou prací a tím, co se svým týmem dokázal.
Děkuju panu Moravcovi, že dokázal knihu napsat poutavě.
Jsem ráda, že knihu mám ve své knihovně a je mi líto, že ji mám už přečtenou. Mohla bych ji číst znova. A rozhovory s panem Marešem taky můžu poslouchat pořád.
Jsem prostě fanda!

Lily101
31.12.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha.

wikca
31.12.2022 5 z 5

Víte jaký je rozdíl mezi škrcením a rdoušením?
Tuhle otázku by Vám dost možná položil Josef Mareš, když by Vás přijímal k policii, a jelikož je to záludná otázka, dost možná byste na ní pohořeli stejně jako ostatní uchazeči. Pokud chcete znát rozdíl mezi těmito pojmy a celkově Vás zajímá práce kriminalisty, ať už k tomu máte jakékoliv motivace, určitě Vás zaujme nejedna další informace v knize. Autor celou knihu vede jakoby výslechem Josefa Mareše a ten se tady tak dostane na druhou stranu výslechového stolu a prozradí i pár informací, které nejsou běžně známé. Nejde nezmínit, že Josef Mareš je spoluautorem seriálů První oddělení a Devadesátky. Některé jeho případy objevíte i v Legendách kriminalistiky. A jestli tyto seriály rádi sledujete, tak tahle kniha je jakousi třešničkou na dortu, kde dostanete další informace a můžete si i připomenout případy, které byly zfilmovány a v knize jsou zmiňovány. Rozhodně doporučuji, bavila mě číst. Moc :-)

DraculasLady
31.12.2022 4 z 5

Mnoho případů, o kterých pan Mareš vypráví, známe již díky velké medializaci. Ale i přes to dokázal autor přidat něco navíc. Dokonce dvakrát jsem musela s husí kůží na krku zavřít a jít se na chvíli rozdýchat. Zákulisí vyšetřování ze všech pohledů zúčastněných osob dává člověku jasnější pohled na celou kriminalistiku.

icezero
31.12.2022 4 z 5

Vánoční dárek přečten hned po svátcích. Spojeni obou aktérů rozhovoru se mi libilo, stejně jako spousta zfilmovaných případů prvního oddělení. Je mi jasné, že není možné spoustu detailů z policejní prace prozrazovat, ale i tak je v knize dost zajímavých informací a rozhodně je příjemným zpestřením toho, co většinou čtu

lea735
30.12.2022 5 z 5

Tohle spojení dvou skvělých autorů se povedlo.
Martin Moravec a je úžasný novinář a sloupek v magazínu MF je mým oblíbeným čtením.
Pan plukovník Mareš byl ve svém oboru stejně skvělý jako pan Moravec ve svém. Dva chytří lidé s respektem , pochopením a empatií. Vznikla skvělá kniha ! Moc děkuji , že jsem mohla dvě odpoledne být u pana Mareše na výzvědách .Tolik času mi stačilo k přečtení téhle knihy. Líbila se mi upřímnost pana Mareše, jeho sebekritika a přístup k jeho práci.
Moc hezké čtení !

MíšaKulička@
30.12.2022 5 z 5

Jak se zde už napsalo několikrát, jako milovník kriminálek knih, audioknih a TV seriálu případů I. oddělení, mě kniha naprosto nadchla. Možná ještě trochu předběhla seriálové zpracování případů. Utvrdila mě v tom, že je pan Mareš naprostý profesionál, inteligentní a schopný člověk na svém místě. A upřímně obdivuji, že po těchto všech zkušenostech není rozhovor afektovaný, cynický nebo vychloubačný. Byla jsem nadšená a přečetla jedním dechem.

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Tak takto rychle jsem knihu snad ještě nepřečetla. Za jeden den přečteno - kniha je plná zajímavých informací, historek, příběhů. Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala a naprosto doporučuji všem, kteří se o toto téma zajímají.

Annie10
30.12.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od Martina Moravce a druhá pecka. Knihu s Marešem jsem dostala k Vánocům a každou volnou chvíli jsem jí věnovala. Otázky jsou pokládány skvěle, pan Mareš je velice upřímný a jsem ráda, že popsal činnost policie tak, jak je. Až mě někdy mrzelo, že jsem po vystudování POLACu k policii nešla. :-D Kdyby byl druhý díl, přečetla bych si ho hned. Rozhodně doporučuji a určitě se k ní ještě vrátím.

Cmacuba
29.12.2022 5 z 5

Případy 1.oddeleni jsou skvělé, takže knížka byla jasná volba. A zklamání se nedostavilo, naopak v knize jsem poznala spoustu případů, které byly v tv. A spoustu vrahů jsem si googlila a dočetla jsem se zajímavé věci. Knížka je famózní. Psaná jako rozhovor, takže pěkně ubíhá. Měla jsem ji přečtenou za 2dny.

Kabuky

Perfektní knížka.

Reacher
29.12.2022 5 z 5

Tak trochu jiná kniha, než Markovičův ,,Lovec přízraků". Forma rozhovoru ale vůbec není na škodu, jelikož když se umí člověk správně ptát, hodně se dozví. A pan Moravec to naštěstí umí moc dobře. Neznalý čtenář tak zjistí, jaký je rozdíl mezi operativcem a vyšetřovatelem, zběhlý si zase doplní info o známých případech a některých detektivech, kteří se na tom všem podíleli... Je to záživné, čtivé a je jen škoda, že kniha nemá o pár desítek stránek více.

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy