Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1328 1328

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

veruptackova
04.06.2023 5 z 5

V případě knih Martina Moravce vždy čekám na audioverzi. Zkrátka a jednoduše mi rozhovory více vyhovují, když je čtu ušima. Interpreti navíc mnohdy slovům dodají i potřebné emoce a člověk si pak lépe vybaví danou situaci. Ale k samotnému obsahu rozhovoru. Martin Moravec už v předchozích knihách dokázal, že umí položit ty správné otázky, aby se čtenář ani chvíli nenudil.

Audioknihu rozhodně doporučuji naprosto všem. Je úplně jedno, jestli hltáte jeden podcast o skutečných zločinech za druhým nebo  je pro vás tohle téma úplně mimo, Jsem naprosto přesvědčena, že se nudit rozhodně nebudete a naopak v některých částech budete jen fascinovaně poslouchat.
A zvlášť doporučuji knihu/audioknihu těm z vás, kteří máte ambice napsat detektivku. Myslím si totiž, že právě díky odpovědím Josefa Mareše vaše dílo získá na reálnosti. Samotnou mě překvapily některé věci a u jiných jsem si potvrdila, že i když je v knihách běžně čteme, nemají se skutečností moc společného.

vlkove
03.06.2023 4 z 5

Moc fajn kniha. Člověk se dozví spoustu zajímavých informací. Co se celku týká, tak mě nejvíce bavila první část.

Petrasim
02.06.2023 5 z 5

Super knížka. Moc hezky se četla.

Jara.v
30.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha s poutavým vyprávěním. Snad ani nemám co dodat, protože mě zaujala na 100 %. Mohu všem jen doporučit. Jedinou výtku mám ke zpracování, kdy je kniha lepená a rozpadala se pod rukama. Taková díla si zaslouží něco lepšího.

Termaap
26.05.2023 5 z 5

Neurochirurg, pilot a nyní i kriminalista. Na všechna tři dílka pěji všude kolem jen samou chválu. Poslouchám jako audioknihy a nikdy se mi v knihovničce moc dlouho neohřejí:). Baví mě moc. Děkuji, že mohu skrze tyto parádně vedené rozhovory nakouknout do tak zajímavých, pro mne většinou neznámých odvětví lidské činnosti:).

Akinimod25
23.05.2023 5 z 5

Vynikající kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Mám ráda krimi tématiku a bývalý šéf pražské mordparty líčí své zážitky velmi poutavě i vtipně. Navíc je to fešák!

Plaknel
22.05.2023 5 z 5

Tak jako policejní dcera, jsem si ji musela přečíst.
Kdo viděl seriály, pod kterými je pan Mareš podepsán a líbily se mu, tak určitě doporučuji.

goergina
10.05.2023 5 z 5

Všem milovníkům true crime určitě doporučuju.

blackoutzuzi
09.05.2023 4 z 5

Četlo se to moc dobře, ovšem mám jeden problém - přeci jen jako skalního fanouška Případů prvního oddělení mě trochu mrzelo, že většina historek z terénu se týkala právě případů z onoho seriálu. A místy mi také přišlo, že tam ta chemie mezi p. Moravcem a p. Marešem moc nefungovala, ale to je pouze můj subjektivní dojem. I tak jsem si knihu užila, to zase jo. Jen jsem čekala malilinko víc :)

ivoiro
07.05.2023 5 z 5

Tohle je naprosto skvělá kniha. Velké uznání patří oběma pánům.

Breberuše
06.05.2023 4 z 5

Opět obrovské množství případů z praxe! Pan Mareš je rázný a krutě upřímný muž, což je jen bonus k jeho vyšetřovatelskym schopnostem. Oproti panu Marešovi zněl Martin Moravec poněkud slizce a populisticky. Určitě však doporučuji si knihu přečíst.

momo01
04.05.2023 5 z 5

Moravec se umí skvěle ptát a udržet linku, zatímco Mareš umí dobře vyprávět a navíc je cítit, že svou práci miluje. Rozhovory mám ráda, a tento je vážně dobře vedený. Dokonce teď mám chuť podívat se na seriál a to se přitom dívám na televizi méně často, než kolikrát v poušti prší.

"...vždycky jsem si se závistí vzpomněl na Columba, jak krásné má vraždy. Všude čisto, mrtvola ležící v hezkém prostředí, chtěl bych ho vidět, jak by u nás vyšetřoval vraždu bezdomovce. Takže ano, místa jsou ošklivá, ale nedá se nic dělat, i to je naše práce. Zase můžu říct, že jsem se dostal tam, kam se jen tak někdo nedostane."

EvaApple
03.05.2023 5 z 5

Byla jsem skeptická, o to větší bylo mé překvapení, když jsem po přečtení knihu půjčovala kamarádce se slovy: Tohle stojí za to!
A víc netřeba dodávat.

Dandulka
03.05.2023 5 z 5

Je znát, že pan Mareš toho zažil opravdu hodně, a proto jsou jeho vzpomínky tak cenné. A nejen to, kniha se četla moc dobře.

SSTknihy
02.05.2023 4 z 5

Pokud jste fanoušky seriálů Případy 1. oddělení a Devadesátky, baví vás sledovat práci detektivů, máte povědomí o nejslavnějších českých kriminálních případech a chcete se dozvědět trochu víc o zákulisí vyšetřování zločinů, ať už z pohledu vyšetřovatele, pachatele nebo pozůstalých, pak je takhle kniha přesně pro vás.
Čtivé, místy zábavné a v mnohém poučné. Oproti předchozí knize Mluví k vám kapitán je to ale přeci jen trochu monotematické. Proto hodnotím o jednu hvězdu méně.

knihomolka1197
02.05.2023 5 z 5

Z knihy jsem byla opravdu nadšená!

Jiruka Kareru
02.05.2023 5 z 5

Párkrát jsem byl dotazován, jestli je nějaká kniha, kterou můžu doporučit. Po přečtení této, můžu, spíš musím říct, že tato je v mojí top 5.
Jsem veliký fanda seriálu Případy 1. oddělení. Velice rád jsem tuto knihu přečetl, novinář a spisovatel Martin Moravec vyzpovídal spoluautora scénáře k tomu seriálu a hlavně člena pražské Mordparty. Prvních pár stránek bylo pro silné povahy, ale pak se kniha četla lépe. Člověk pochopí, jak je práce PČR důležitá.
Velice rád jsem si propojoval vyprávění pana Mareše s některými díly Případů.
Super knížka. Doporučuji.

alnahu
02.05.2023 4 z 5

Zajímavá kniha se známým kriminalistou, který nás nechá nahlédnout do pozadí policejní práce.

Toledo
02.05.2023 4 z 5

Devadesátky and Případy prvního oddělení jsem neviděla, tudíž pro mě byly všechny historky nové a zajímavé.
Pan Mareš na mě působí jako fajn zásadový chlap, který se nebojí říct věci tak jak jsou. Bylo mi to velmi sympatické a proto hodnotím knihu kladně.

BarboraSalome
29.04.2023 4 z 5

Rozhodně se kniha dobře četla. Pan Mareš je skvělý kriminalista a je velká škoda, že už se této práci nevěnuje. Nejen pro něho. Kniha je pro mě takovým doplněním k seriálu Případy 1. oddělení a k minisérii Devadesátky. Stojí za přečtení.

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy