Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1272 317

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

Maki21
30.11.2023 5 z 5

Knihu jsem si poslechla v audio verzi a byla jsem nadšená. Knihu vypráví Miroslav Hanuš který pracoval jako šéf 1.oddělení ve stejnojmenném seriálu. Při poslechu jsem si ihned vybavovala jednotlivé případy které v seriálu byly ztvárněny. Moc hezký poslech a byla jsem z toho opravdu nadšená.

Foruss9005
30.11.2023 3 z 5

Za mě trochu zklamání. Po perfektní knížce s Davidem Heclem a Vladimírem Benešem mi na téhle trochu vadil styl vyprávění pana Mareše. Zaprvné to, že "já jsem policajt a kdo je víc", respektive "co my řekneme, je svaté a kdo s námi nesouhlasí, je padouch" a za druhé za mě vše až zbytečně rozvláčněné s mnoha odbočkami. Vím, že to někomu může vyhovovat, za mě ale zklamání, ač jsem se na knížku těšil.

milito999
28.11.2023 5 z 5

Naprosto upřímná zpověď, která si na nic nehraje. Pan Mareš vypráví, jak to chodí u vražd, ale i tom, že věří v nápravu a dokonce s jedním odsouzeným šel po jeho propuštění na pivo.

Kolaloka
27.11.2023 5 z 5

Nemusím dialogové knihy, takže jsem Mareše dlouho odkládala. Bez přehánění to byla nejzábavnější kniha, kterou jsem v poslední době četla. Ano, i u vražd se člověk může zasmát. Určitě si přečtu i další knihy od Moravce

Mišák240
27.11.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a panu Marešovi moc fandím. Oblíbila jsem si i Případy prvního oddělení a Devadesátky byly super.

Juici
26.11.2023 3 z 5

.. Protože uznání chyby pomůže nejen jim, ale i celé společnosti ..

Toto je má druhá kniha od pana Moravce a začínám tušit, že knihu s Markem Dvořákem asi dlouho žádná nepřekoná.

Pan Mareš je mi absolutně nesympatický. A to se táhlo celé čtení. Občas jsem si říkala, že si rozhovor dělá sám se sebou. Vzhledem k profesi jsme se moc nového nedozvěděli a zajímavostí bylo pomálu. Což zcela chápu.

Na druhou stranu si jeho práce moc vážím. Dokázal zastavit zlo a díky němu se vyřešilo mnoho případů, které by možná bez jeho povahy, nedopadly.

iceVS
19.11.2023 5 z 5

Nejsem ani čtenář ani divák detektivek. Tedy s výjimkou 87. revíru :-)
Takže v podstatě nejspíš ani cílovka téhle knihy. O to víc jsem příjemně překvapena vysokou úrovní knihy. Příjemnou (citlivou, vtipnou, poučnou, vysvětlující...) formou jsem získala spoustu informací, a i když se to nezdá, tak ze všemožných oborů.
A ta skvělá čeština... Tleskám oběma autorům.
A jako bonus mě opanoval pocit, že si nutně musím přečíst básnickou sbírku kamaráda pana Mareše :-)

nakavusterezou
15.11.2023 5 z 5

Skvěle sepsaný rozhovor.
Je sice pravda, že mnoho případů mi bylo již známo ze seriálů, na kterých se podílel pan Mareš, ale i přesto jsem si čtení užila.

Pan Moravec se umí ptát a umí si vybrat zajímavé osobnosti, jen tak dál. Už se těším na další knihu, a tajně doufám, že tentokrát to bude už se ženou :)

P.S. Martina Moravce jsem měla možnost potkat na autogramiádě a je to opravdu sympaťák :)

lucie3944
12.11.2023 5 z 5

Knihu jsem si dala jako audio, a musím říct, že to odsýpalo. Spoustu případů jsem znala ze seriálu, a jsem ráda, že byl seriál dost věrně natočen.
Že je pan Mareš trochu svéráz, mi bylo jasné už dřív. A taky že jeho názory na viníky a na oběti jsou celkem pevné a neměnné. Proto se mi moc líbil jeho postoj k obětem (a nejen k těm mrtvým). Vždycky myslel hlavně na to, aby byl pachatel chycen a potrestán podle zásluh. Aby pro oběť a pozůstalé nastala šance to nějak uzavřít a jít dál.
Myslím, že je velká škoda, že takovýto člověk už dále nedělá něco, o čem dokáže s tak velkým zaujetím vyprávět a ta zapálenost z textu přímo tryská.
O to víc mě štve, za jakých podmínek odešel a jak se s ním rozloučili. To vážně nebyl nikdo z jeho nadřízených, kdo by řekl hele, my o vás nechceme přijít? Co vám vadí, co můžu udělat pro to, abyste tu zůstal?
Ale co, už je to pryč a snad se pan Mareš opravdu našel ve své nové práci a je tam aspoň trochu spokojený.
Jinak musím pochválit pány herce, kteří knihu namluvili. I když to byl hlas pana Hanuše, úplně jsem před sebou viděla pana Mareše, jak mluví.
Musím říct, že já jsem velmi spokojená.

Marika Vanova
05.11.2023 5 z 5

Dočteno a jsem nadšená. Jako příznivce 1. oddělení a vůbec českých kriminálek jsem si to užila, mnohé případy poznala a jak se pode mnou často píše, více takových policistů, jako je pan Mareš. Doporučuji.

Iwets
05.11.2023 3 z 5

Tahle kniha je za mě nejslabší ze všech rozhovorů pana Moravce. Takové zběžné vyprávění ve stylu každý pes jiná ves. Pořád jsem brala do ruky mobil a googlila případy, abych se vůbec chytla, o čem se píše. To nejzajímavější už bylo obsaženo v případech 1. oddělení, a tak mi to moc nového nedalo. Věřím ale, že si našla spoustu fanoušků, kteří se o toto téma zajímají víc než já.

Petra00
01.11.2023 5 z 5

Výborná kniha! Už delší dobu jsem si některý rozhovor pana Moravce chtěla přečíst, a jelikož miluji thrillery a detektivky, vybrala jsem si pro začátek pana Mareše. Už teď vím, že nutně potřebuji všechny další, ať jsou s kýmkoli. V prvé řadě musím pochválit skvělé otázky a vedení rozhovoru. Celkově se forma rozhovoru četla super, nemohla jsem přestat. A co se týká odpovědí, tak jsem byla nadšená. Byly tam momenty vtipné, smutné, zajímavé. Opravdu doporučuji a myslím, že mi kniha delší dobu zůstane v paměti.

viva71
31.10.2023 5 z 5

Chtěla jsem si tuhle knížku přečíst, protože pan Mareš je sympaťák a mám ráda seriály, kde je spoluautorem scénářů. Knihu plnou otázek a odpovědí jsem zvládla za pár dnů a pan Mareš se mi líbí ještě víc, než dřív. Velmi dobře zpracovaná kniha, která nechá nahlédnout do života zajímavé osobnosti.

harena
27.10.2023 5 z 5

Původně jsem si myslela, že mě vlastně odpovídání na otázky nebude bavit, ale po pár stránkách už jsem knihu nechtěla odložit. Pan Moravec umí klást otázky a pan Mareš dokáže o každém vyšetřování a vraždě poutavě vyprávět. Věřím, že všem, kdo mají rádi kriminálky se kniha bude líbit.

Evkaha
25.10.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Reálný pohled na práci kriminálky. Viděla jsem několik dílů 1. oddělení a devadesátky mě zatím minuly... No budu to muset napravit. Co se týče pana Moravce, budu doufat, že se mi do rukou dostanou i další rozhovory.

alzbeta2843
23.10.2023 5 z 5

Ja som vášnivy čitateľ krimi, detektívok a hlavne trilerov. Nerobí mi problém ani čítať veľmi sadistické a zvrátené príbehy. Avšak viem, že ide o fiktívne príbehy, ktoré môžu mať len námet zo skutočného sveta, ale rozprávanie pána Mareša o niektorých prípadoch mi prinieslo husiu kožu a pocity úzkosti, nakoľko tieto prípady sa skutočne odohrali a dokonca v našich končinách. Napriek tomu som musela knihou postupovať hlbšie a hlbšie. Vďaka knihe som sa dozvedela i skutočné zákulisie vyšetrovania od nájdenia tela až po usvedčení páchateľa a dokonca i po osudy preživších.

I keď ide o knihu formou rozhovoru tak sa mi kniha veľmi páčila a prišla mi súvislá a veľmi zaujimáva. Určite sa vrhnem i do ostatných kníh autora :)

Njangu
21.10.2023 5 z 5

Seriál jsem neviděla, ale tohle bylo úžasně zpracovaný. Přestože televizi nezapínám a víceméně mě nic neláká na televizním a filmovém zpracování. V tomhle případě mě knížka inspirovala k shlédnutí pár dílů.
Pokud máte rádi kriminálky a rádi se dozvíte něco málo z místní kriminální historie. Doporučuji. Jsou tu jen střípky, chápu, že nám Policie nemůže sdělit podrobnosti. Ale i tak to bylo výborně zpracovaný. Přestože se zde probírají vážná témata, občas jsem se i zasmála, zejména ke konci knihy.

libuse6749
20.10.2023 5 z 5

Seriál Případy 1. oddělení asi nemusím představovat. Ale napíši vám pár vět o Josefu Marešovi.
Téměř 30 let pracoval u pražské policie a většinu právě na 1. oddělení, které následně i vedl.
Právě on je spoluautorem scénáře ke zmiňované a velmi oblíbené krimi sérii. Pozorný divák mohl pana Mareše poznat v prvním policistovi, který se v seriálu objevil a zkusil si tím i poprvé roli herce.

Kniha, která má formu rozhovoru, kdy na otázky Martina Moravce odpovídá Josef Mareš, vás bude zaručeně bavit. Je doslova nabitá informacemi ze zákulisí práce policisty.
Je rozdělená na části: vražda vrah a oběť ti druzí vyšetřovatelmůj život.

Vyprávění je skutečně poutavé, nechybí pikantnosti z vyšetřování zločinů, někdy smutné, někdy nechutné, ale jsou tam i veselé historky, co pobaví. Nadšenci krimi se dozví, které postupy vyšetřování jsou v seriálech někdy nesmyslné a zároveň si doplní mezery v policejním žargonu.
Po přečtení se můžete rovnou hlásit ve výběrovém řízení na pozici vyšetřovatele nebo operativce.

Kdo ještě nezaregistroval, tato kniha je třetí v řadě rozhovorů se zajímavými osobnostmi z ČR. Doporučuji taktéž rozhovory s pilotem Davidem Heclem a neurochirurgem Vladimírem Benešem.

dlabikk
19.10.2023 4 z 5

Audiokniha - Vůbec jsem netušila, že je kniha napsána formou rozhovoru. Komentáře nečtu, abych se náhodou nedozvěděla něco, co nechci a dám jim prostor až po přečtení knihy. Nijak mi to ale nevadilo a poslouchala se hezky. Pobavilo mne, že nějaká slova v určitých momentech použitá v detektivkách či krimi seriálech, buď neexistují nebo jsou použita nesmyslně. Dozvěděla jsem se mnoho dalších zajímavostí z kriminalistiky. Kniha je vtipná a určitě jí mohu doporučit. Snad je takových pánů Marešů u kriminálky více :o)

Ophelie
13.10.2023 5 z 5

Milovník Sparty, drsňák, sportovec, pragmatik, nadaný vyšetřovatel se silným žaludkem - to je pan Mareš. Díky knize, která je psaná formou rozhovoru, jsem si pana Mareše oblíbila snad ještě víc a má můj veliký respekt, za vše, co během svého působení na 1. oddělení dokázal a udělal - více takových schopných lidí/vyšetřovatelů! Díky knize si čtenář může udělat obrázek o tom, jak probíhá vyšetřování, jak je veden výslech, shromažďování důkazů apod. Kniha, kterou lze rozhodně doporučit.

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy