Pekelná kuchyně

od:

Pekelná kuchyně

John Pellam, vyhledavač filmových exteriérů a dokumentarista, chce natočit film o svérázné newyorské čtvrti s názvem Hell's Kitchen, Pekelná kuchyně. Sbírá autentické vzpomínky zdejších pamětníků - lidí, jako je například Ettie Washingtonová, všeobecně považovaná za živoucí kroniku zdejší čtvrti. Když však její dům lehne pop... celý text

John Pellam, vyhledavač filmových exteriérů a dokumentarista, chce natočit film o svérázné newyorské čtvrti s názvem Hell's Kitchen, Pekelná kuchyně. Sbírá autentické vzpomínky zdejších pamětníků - lidí, jako je například Ettie Washingtonová, všeobecně považovaná za živoucí kroniku zdejší čtvrti. Když však její dům lehne popelem, Pellam pochopí, že kdosi by radši nechal minulost spát. Zatímco plameny stravují další a další místa, další a další lidské životy, Pellam vyráží do ulic a pátrá po zákeřném žháři, jehož zřejmě nepohání láska k plamenům, nýbrž k penězům. V té chvíli ještě Pellam netuší, že všechny požáry jsou jen krotkou předehrou ke žhářovu poslednímu vrcholnému kousku - ohni děsivých rozměrů, v jehož žhnoucím epicentru se má ocitnout nejen celá čtvrť ale i on sám. Jak se zdá, za Pekelnou kuchyní se opravdu skrývá samotné peklo... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1353/pekelna-kuchyne-1353.jpg 3.6207
Série:

John Pellam (3.)

Originální název:

Hellś Kitchen (2001)

Žánr:
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
moudivlacek
15. května

Dle mého názoru docela povedená série, tento díl byl pro mne nejnapínavější a nejzajímavější. Od začátku to má spád, neustále se děje něco nového a překvapivého. Konec je plný napětí a závěrečné rozuzlení o záporných a kladných hrdinech sice moc nepřekvapí, až na výjimky, přesto se mi líbil.

čef
18.09.2016

Zdaleka ne to nejhorší co autor napsal. Je zde sice zase jeden umanutý divotvorec a podobné schéma, jako v mnoha jeho dalších dílech, ale vše okolo je docela přijatelné a propracované s několika inovativními prvky. Vypravěč je Deaver excelentní jako vždy a je stále se o něco nebo někoho obávat, tak jak to má v dobrém thrilleru být. Špica sice ne, ale dobré čtení jistě.

malen
29.06.2016

Zatím nejslabší kniha, co jsem od autora četla. Sice jsem byla zvědavá na rozuzlení, které nebylo špatné, ale styl mi neseděl.

miloslav0399
11.04.2016

Zajímavá postava detektiva-filmaře v napínavém příběhu bez hluchých míst. Atomsféra proslulé newyorkské čtvrti je zachycena docela dobře, i když jsem čekal hlubší spojení s minulostí. K čemu příběh směřuje je delší dobu zřejmé, takže finální překvapení musí být ukryto v jiné rovině knihy.

Nelly
30.11.2015

Pro mne moc rozvleklé popisy městské části a všeho, co se jí týkalo (minulost, gangy). Jinak zápletka a její rozuzlení opět brilantní v pravém deaverovském stylu.

Šárka345
13.08.2015

Skvělý napínavý příběh jako vždy s překvapením na konci....

veronie
14.06.2015

Kniha se mi líbila, konec a celkové rozuzlení případu bylo pro mě překvapující a nečekané.

petrels
04.05.2015

Od Deavera jsem bohužel čekal na lepší knížku.

PonížilováA
16.10.2014

Tahl kniha byla moje první, co jsem od Deavera četla a zalíbila se mi.. Zalíbilo se mi i spisovatelovo psaní.. :D

Nunynka
15.10.2014

Zápletka opět dobrá,ale musím říct,že jsem čekala víc. Už jsem od Deavera zvyklá na lepší počteníčko :-) Rozmýšlela jsem se mezi třema a čtyřma hvězdičkama. nakonec jsem dala čtyři,protože je to můj nejoblíbenější autor a konec to trošku napravil.

petra3242
19.08.2014

Možná by si kniha zasloužila lepší hodnocení, ale nějak prostě nemůžu.... Asi tak polovinu knihy jsem se vyloženě nutila číst dál. Pak už jsem si myslela, že to vzdám, protože mě děj opravdu nijak nezajímal. Tedy až na příběh Ettie, zajímalo mě, jak to s ní dopadne. Kousek za polovinou se něco zlomilo a já musela číst dál. Když už mi zbývalo jen pár kapitol, nemohla jsem přestat. Rozuzlení bylo překvapivé, ostatně jako vždycky u Deavera.
Nevím jestli stojí za přečtení, zkuste posoudit sami.....

Ra-Amon
24.12.2013

Touto knihou jsem uzavřel trilogii s Johnem Pellamem a zklamala mě tak jako Krvavá řeka. Střídala se v knize místa kde několik stránek nudilo,pak se děj rozběhl a opět dalších pár stránek nudných a tak až do konce. První kniha ze série J.P. Mělké hroby mě naprosto chytila,četla se perfektně, druhá Krvavá řeka mě zklamala,tak jsem čekal naději v této knize a řekl bych tedy, že o něco lepší než Krvavá řeka,ale Mělkých hrobů nedosahuje ani po kotníky.

lanusinka
18.09.2013

asi nejlepší z těch Pellamovek, se sympatickými postavami...

Petr K.
10.06.2013

No, knihy s Pellamem nemaji moc vysoke hodnoceni. Ty dve predchazejici, se mi docela zamlouvaji, ale pekelnou kuchyn jsem uz cist nechtel. Nakonec jsem ji preci jen zkusil a udelal jsem dobre. Je z tech tri knih rozhodne nejlepsi a nejnapinavejsi. Jede hned od druhe stranky a slape svizne az do konce. Ja se teda u ni nenudil a precetl ji jednim dechem. Je to sice serie, ale mam pocit, ze se hrave obejdete bez toho, aby jste museli cist predchozi dily (je tam pouze par jmen z drivejska, ale to jen okrajove) Hodne se to v knize hemzi pozary a kdyz se do situcae vzijete, tak vam musi zakonite behat mraz po zadech. Proto take davam 4 hvezdicky. Mam Deavera precteneho skoro komlet. Nerikam, ze je to best dilo, ale rozhodne si nezaslouzi tak nizke hodnoceni a komentare. Ja vam ji s cistym svedomim doporucuji, je fakt napinava.

valovapeta
08.01.2013

no, píše lepší knížky, tuto knihu jsem jen dočetla, když už jsem jí začala číst, zatím nejslabší ze všech co jsem od Deavera četla...

Melic
11.11.2012

Tady se ukazuje, jaký je rozdíl mezi knížkou a filmem. Zatímco 145. nejhorší knížka žebříčku může být zábavná, u filmu bych po chvíli rozmlátil televizi. Ale teď k mému hodnocení. To se v průběhu čtení vyvíjelo. Zhruba do půlky jsem si říkal: "Vždyť je to zajímavé, napínavé, to bude tak na 4*." Pak se mi začaly honit hlavou myšlenky, že je to zábavné, ale není to moc realistické, to vidím na 3,5*. Konec to ovšem srazil ... ty zvraty zase (zatím jsem četl od autora jen Modrou sféru, tam se mi taky nelíbilo to otáčení děje, ač jinak super). V tomhle třeba Agatha Christie pracuje jinak, ta nám naznačuje možnosti, v jednu chvíli se jeví nejpravděpodobnější pachatel A, za chvíli si domýšlíme, že to spíš vypadá na pachatele B nebo C, ale nic nepředkládá. Kdežto Deaver po všem tom napětí a přemýšlení, jak se to mohlo stát, nabídne vyústění, všechno se vysvětlí po lopatě, není v tom jen nějaké domýšlení si. A pak se ukáže, že zápletka byla jiná a to mi jednoduše nesedne. Dokonce mi tu přišel na mysl moment z Cimrmana, kdy v jeho hře přicházeli postupně za hlavní postavou její příbuzní a odhalovali pravdu ve stylu: "Nejsem tvůj otec, jsem tvůj syn." :-) Přečtení nelituju, zábavné to bylo a hádám, že si od autora ještě něco přečtu.. Hodnocení nakonec vidím na 3*