Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196994/bmid_joanna-staffordova-koruna-sci-196994.jpg 4 74 27

Joanna Staffordová série

Píše se rok 1537 a v Anglii vládne Jindřich VIII. Joanna Staffordová pochází ze starobylé šlechtické rodiny, ale rozhodla se vstoupit do kláštera, aby unikla intrikám a nástrahám královského dvora. Když se vydává na nebezpečnou cestu do Londýna, aby v poslední hodince stála po boku své nejlepší přítelkyni, která má být na příkaz samotného krále upálena, netuší, že se sama ocitne přímo na šachovnici mocných a v ohrožení života. Musí nalézt tajemnou korunu, aby zachránila svého otce a zastavila králův teror.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Crown , 2012

Gina11
22.04.2015 2 z 5

Přiznám se, že jsem knihu nedočetla, nezaujala mě.

Roanna
06.02.2015 3 z 5

Na knížce je nejzajímavější krásný obal. Třetí hvězdu dávám právě za něj. Děj románu mě příliš nenadchl a nedokázal patřičně vtáhnout, přestože anotace zněla slibně. Zkrátka takový nemastný neslaný příběh.

Lenka.Vílka
20.01.2015

Knihu jsem rozcitala na nekolikrat a proste to neslo. Vcera vecer jsem to zkusila naposledy. Dostala jsem se pod dvoustou stranku a nectu dal. Rozhodla jsem se proto nehodnotit a mrzi me to. Po dlouhe dobe kniha, kterou jsem nedocetla do konce. Skoda. Proste jsem se nudila...

DejnaDee
14.01.2015 4 z 5

Mám ráda historické romány a detektivky a tak jsem po knížce sáhla s obrovským zájmem. Mé očekávání napínavého příběhu z pohnuté doby tudorovské Anglie za vlády Jindřicha VIII. plné intrik a podlostí se naplno naplnilo a knížka se mi moc líbila. Je naspaná velice čtivě, napínavě a provází ji i tajemná atmosféra spjatá jak s pověstmi o starodávné koruně a podivných úmrtích, tak je v ději knihy zajimavým a působivým způsobem vykresleno i prostředí gotického kláštera.

Markett
11.12.2014 4 z 5

Velmi pěkná knížka. Je velmi napínavá a čtivá a nedá se říct, že bych dopředu dokázala předvídat, co mě čeká na konci. Určitě námět je originální a postavy jsou mi velmi sympatické, i když jsem byla překvapena jejich chováním. Hlavní hrdinka byla velmi silná žena, která se jen tak ničeho nebála a vrhala se do svého poslání po hlavě. Jenom mi dojem z knihy kazily chyby a překlepy, které se sem tam objevily.

jane eyrová
03.11.2014 3 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Udržuje si napětí od začátku do konce. Originální ttéma . Už se těším na druhý díl Kalich, který vyjde nyní v listopadu.

estelina2300
20.10.2014 4 z 5

No... Co napsat, hlavně mě překvapil ten sloupec použité četby na konci knihy. Jinak takovýhle děti jsem vůbec neočekávala.
Mezi mé nejoblíbenější žánry nepatří historické romány, ale řekla jsem si proč ne?? Tato kniha se mi líbila. Nečekala jsem pokračování, ale rozhodně si ho přečtu.

Nancy Bilyeau
americká