Jiskra v popelu

Jiskra v popelu
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279674/mid_jiskra-v-popelu-yvd-279674.jpg 5 1244 1244

Jiskra v popelu série

Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte. Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši. Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Host

An Ember in the Ashes , 2015

Neo1tex
13.08.2017 2 z 5

Přemýšlel jsem, proč mi byly celou dobu čtení osudy hlavních hrdinů tak nějak jedno. Proč mě vůbec nebraly za srdce a nechávaly mě chladným. A potom jsem na to přišel: já už tu knihu totiž četl, jen se místo Jiskra v popelu jmenovala Hunger Games.

Ano, Jiskra v popelu je Hunger Games, jen v trošku jiném obalu. Jestli jste HG nečetli, přidejte si hvězdičku.

Lenka40
11.08.2017 5 z 5

Tak opět kniha do které jsem se prostě zamilovala a moc potřebuju další díl ,který vyjde až v září . Příběh kde nebezpečí a smrt číhá na každém rohu mě prostě pohltil . Lainu a Elise jsem si prostě zamilovala . Už se těším na jejich dobrodružství v dalších dílech v sérii Jiskra v popelu.

sáj
10.08.2017 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto perfektní!

Nemám až tak v oblibě fantasy, ale tohle?... Tohle je prostě bomba! :)

Gabba99
07.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Krásně vykreslený fantasy svět, skvělé hlavní postavy. Kniha mě zcela vtáhla do děje, přečteno na jeden zátah. Už se těším na další díl.

PetraBery
05.08.2017 5 z 5

Wau, to byla opravdu velká paráda. Po dlouhé době kniha, která mě nutila číst i přes půlnoc. Skvělá fantasy s propracovaným světem, výborně vykreslené postavy, kterým prostě musíte držet palce. Jsem vážně zvědavá, jak se příběh Laiy a Eliase bude vyvíjet dál a jsem moc ráda, že nebudu muset čekat až tak dlouho :o). Opravdu povedená kniha!

AnnaWhite
31.07.2017 5 z 5

Úžasná knížka napínavá od začátku až do konce!

Jůšo
31.07.2017 5 z 5

Spokojenost, nadšení a nutná potřeba dalšího dílu, takové jsou moje pocity po přečtení téhle báječné knihy. Dokonce i můj naprosto neknihomolský kamarád, kterému jsem knížku vnutila, příběh pochválil a řekl, že si možná přečte i pokračování, čímž mě úplně dostal. XD To svědčí o velkém potencionálu autorky.

kniznistranky
28.07.2017 5 z 5

Jsem naprosto nadšená! Nevím, jak přesně formulovat své pocity z téhle knihy ale jsem ráda, že jsem čtení téhle knihy tak odkládala a přečetla si jí až teď. Protože čekat celý rok na další díl, to bych asi nezvládla. Zatím co ten měsíc a půl to snad nějak vydržím :D

pajka0071
24.07.2017 5 z 5

Kniha je jedním slovem geniální, jsem zvědavá na pokračování.

Brambu
23.07.2017 4 z 5

Tak tohle bylo výborné, moc mě to nadchlo a bavilo mě to. Autorka nás vezme do světa, kde vládne moc a tyranie. Kde zrada a utrpení převládá nad férovostí a empatií. Přesto je zde naděje! Chudá dívka a nespokojený válečník se spojí a plánují spolu vzpouru. A do toho nechybí láska, nenávist a zakázané přátelství. Zkrátka moc pěkně se to čte a už jsem moc zvědavá, jak to vlastně s tímto světem dopadne.

memory
20.07.2017 4 z 5

Bylo to čtivé, originální a napínavé. Každá kapitola končila tak, že nutila pokračovat ve čtení. Jen už mi není -náct, takže nad hloupoučkým milostným čtyřúhelníkem jsem převracela oči. Též vnitřní promluvy hrdinů k sobě samým byly dost úsměvné.

LadyAlis
18.07.2017 5 z 5

Stoprocentní spokojenost :-) několikrát jsem se bála o Laiu a dokonce mi hodnekrat i trnů lo jak dopadne u velitelky.

LiLLu
29.06.2017 4 z 5

Bohužel jsem mela do 170 strany problem zaradit si dobu nebo styl kde to melo být. Pak jsem si ale pustila ofiko trailer a hned to naskočilo. Bylo to dobře psané, ale bohužel autorce uniklo dost chyb, jako třeba jak mohl hl hrdina vidět, že se pod udajnou železnou maskou kterou nosili pořád a byla jako jejich druhá kůže někdo červená? a nebo že si hladil bradu se strništěm a to jako citil přes železnou masku? Nebudu vypisovat všechny ale mohla to lépe vyřešit. Pro tyto nepřesnosti o hvězdu méně
Jinak fajn příběh

Christine-Marie
24.06.2017 5 z 5

Tři slova: dechberoucí, úžasné, dokonalé!

Veronika33
23.06.2017 4 z 5

Príbeh bol zaujímavý, príjemne ubiehal aj vďaka tomu, že sa dej striedal z pohľadu Laiai a Eliasa. Pomerne ľahko sa čítal, ale niečo tam chýbalo k dokonalosti. Popravde ma nebavilo prostredie v akom sa to odohrávalo. O kúpe ďalšieho diela neuvažujem, aj napriek môjmu hodnoteniu, nemám potrebu v ňom pokračovať.

Martooni
21.06.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda!

Absolutně jsem nevěděla, co mám od knížky očekávat. Ale tohle je prostě něco!

Nemohu se dočkat druhého dílu!

whiolet
20.06.2017 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Jiskra v popelu ve mně zažehla neustálou potřebu číst a číst. Nutně si potřebuji přečíst další díl!

Knihomolkaholka
15.06.2017 5 z 5

Tahle kniha je prostě jedním slovem úžasná! Líbilo se mi na ní všechno! Hrozně moc se těším na pokračování...

kdu
08.06.2017 4 z 5

Ačkoliv bych knihu označila za knihu pro teenagery, přečetla jsem ji na dovolené jedním dechem i přes poměrně velký počet stran.
Děj rychle ubíhá, dobře se čte. Občas jsem se trochu zamotala do postav a některé scény mi přišly zbytečně moc násilné, ale jako dovolenkové čtivo doporučuji.

Dolik13
06.06.2017 4 z 5

Srovnání s Hunger games, nebo Hrou o trůny? To snad nemůže myslet nikdo vážně. Kniha byla rozhodně zajímavá, osudy dvou lidí ze zcela odlišných kultur a světů, které se následně propojí začaly zajímavě. Prostřední část, která měla značit něco ve stylu "Hunger games" mě moc nebavila a očekával jsem epický konec. Ten ale nepřišel. Konec mi přišel nečekaně utnutý, a to mě dost zklamalo. Zajímal mě například osud Izzy a kuchty, dále celého odboje a jak vypadal svět za vlády Marcuse.

EDIT: Tak ono má vyjít pokračování, v tom případě zvyšuji ze tří hvězdiček na čtyři.