Jinozemě IV - Moře Stříbrného světla 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Skupina dobrodruhů, svedená dohromady mužem jménem Sellars, se vydala poodhalit roušku tajemství, bránícího běžným smrtelníkům vstoupit do Jinozemě. Když se to zdařilo, stali se vězni ve zdánlivě nekonečných světech sítě Jinozemě, neschopni vrátit se do vlastního těla z masa a kostí, zpět do reality. Jedinou nadějí na přežití jich i dětí, jež přišli zachránit, bylo projít sítí Jinozemě do děsivé pustiny v srdci systému. A zatímco se naši dobrodruhové prodírali bludištěm vymyšlených světů, čas se krátil. Plány Bratrstva na nesmrtelnost uvnitř sítě byly zničeny hrůznou inteligencí, jež celou síť řídila, bytostí známou jako Ten Druhý, a také příšernou lidskou bytostí, která si říká John Dread, psychopatem, jenž ze sebe ve virtuálním vesmíru udělal boha a jenž pravidelně proměňoval celou síť v místo umírajících. I Felix Jongleur, tvůrce Jinozemě, je teď zcela bezmocný, a je nucen připojit se k Renie a ostatním. Naši hrdinové a jejich další společníci uvíznou v smrtících zemích skomírající sítě, a tak jim nezbude nic jiného než si probojovat cestu do srdce systému, bojovat s nepřízní osudu za záchranu dětí a snažit se vyřešit záhadu Jinozemě, aby se mohli vrátit zpět do reality. Ale brzy možná žádný "skutečný" svět, do kterého by se vrátili, nebude, neboť pro Dreada byla zkáza hřiště jeho zaměstnavatele jen počáteční zkouškou. Dreadovým cílem bylo získat kontrolu nad Jongleurovým majetkem, aby mohl začít šířit zničující destrukci i po celé Zemi... První kniha ze dvou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28030/jinozeme-iv-more-stribrneho-svetla--UEM-28030.jpg 4.212
Série

Jinozemě 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Návrat
Orig. název

Otherland IV - Sea of Silver Light 1, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jinozemě IV - Moře Stříbrného světla 1

Přidat komentář
Finn69
05.08.2017

Závěr ve velkém stylu, včetně řady překvapivých rozuzlení. Jinozemě byla pořádně dlouhá procházka přes osm dílů a tisíce stránek, ale rozhodně nelituji, že jsem se na ni vydal (i když mě trochu bolí nohy :-)
Doporučuji všem a sám se jdu podívat po něčem dalším od Tada Williamse.

gaspoda
31.10.2016

Poměrně dlouhou jsem ji chroupal tím nechci říct že je nudná ano přiznávám měl sem tam hluchá místa kdy jsem si říkal tak ať se konečně něco děje(viz.bloudění mlze v závěru) westernova story na konci mi to vynahradila. Stále plnej počet a jsem rád že se mi dostala jinozem do ruky.
Tak jdem na posledni knížečku.