Jiní… Ne horší

Jiní… Ne horší https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328459/jini-ne-horsi-AIq-328459.jpg 4 9 1

Strhující příběhy života s jinakostí - manažerka z Intelu, marketingový ředitel, lékař, realitní makléř, univerzitní profesor, choreografka. Ti všichni vypovídají o životě, kariéře a partnerských vztazích ve spojení s autismem, Aspergerovým syndromem a ADHD a ukazují, že být jiný neznamená být horší. Jaká jiná kniha nám může lépe pomoci pochopit dobu v níž žijeme, která se odehrává ve znamení kultu geniálních lídrů technologických společností, vizionářů, jejichž netradiční osobnosti si podmanily celý svět. To vše pod taktovkou Temple Grandin, autistky, jejíž životní příběh zfilmovaný HBO byl oceněn sedmi Emmy Awards a Zlatým glóbem.... celý text

Vydáno: ,

Dámaskloboukem
04.05.2022 2 z 5

Knihu jsem četla před pár lety, kdy jsem chtěla zjistit co nejvíce o PAS / porucha autistickeho spektra/.
Teď jsem hledala, čím zatížit rostliny na vylisování do herbáře a vypadla na mě z poličky.
Zatím tu nemá žádný komentář.
Tak začnu.
Obsah je z jednotlivých životních příběhů různých lidí s PAS, kteří to “někam dotáhli” na profesním a společenském žebříčku.
Jeden osud střídá druhý, takže po chvilce začíná trošku nudit.
Kniha mi připomíná nějakou zvláštní delikatesu. Třeba dort, na který se s chutí dívám, tečou mi sliny, jenomže si musím nechat zajít chuť, protože mi k luxusnímu výsledku autorka nepodala návod, jak ho uvařit. Respektive jak lidé z knihy dosáhli svých životních úspěchů, co jim k tomu pomohlo, jak by se k nim mělo přistupovat, v čem bychom my ostatní mohli vyjít vstříc.

Aspergerův syndrom

Temple Grandin