Život v poklusu II

Kniha Život v poklusu má , jako řada jiných Foglarových knih trochu zvláštní osudy. Její vznik začal vlastně již v roce 1949, kdy autor psal pro přátele a členy oddílu Knihu o Dvojce, legendárním pražském skautském oddílu. Kniha nikdy dopsána nebyla, ale v podstatě na ní vyrostlo v letech 1987 a následujících autobiografické dílo, ve kterém Foglar vypráví o svém dětství v pražských Nuslích, o maminčině papírnickém krámku na Vinohradech, prozrazuje, kde byl legendární Červený dolík, vypravuje o skautování v oddíle Jestřábů. Popisuje svůj mladický věk, práci v Melantrichu, působení v časopisech pro mládež, vypráví o čtenářských klubech a samozřejmě o vzniku svých knih, o svých Hoších od Bobří řeky, jejich táborech, výpravách a činnosti. Původně (jak bylo ostatně zvykem) vycházely jednotlivé kapitoly a ukázky na pokračování v letech 1989 a pozdějších v různých periodicich. Až v roce 1990 vydává TJ Sokol Silůvky u Brna pod názvem Život v poklusu nejprve 1.část a v závěru roku i druhou část (ta byla teprve dopisována) Foglarových vzpomínek, které nepochybně potěší nejen všechny jeho příznivce, ale i příznivce skautingu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185715/zivot-v-poklusu-ii-185715.jpg 4.474

Jestřáb (knihy o Foglarovi)

Dobrodružné, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, TJ Sokol Silůvky

Kniha Život v poklusu II

GYROTOURBILLON
21.09.2020

Nádherný životopis JF. Souhlasím s pepa4081, prostě , kdo má vztah k přírodě , jejímu kouzlu a vůní . Zařiřování vše ohledně táboření a v době dětství a dospívání pana autora, v nebezpečné době a přesto se radovat , s kamarádství na celý život. Je fascinující , jak se JF. odevzdal mládeži , co pro ni udělal , zdokumentoval i krásně popsal. Určitě nějakou tu foglarovku ještě přečtu, moji první knihou v dětských letech , byla Přístav volá a nedávno jsem si ji připoměl.
Knihy jsou určitě k přečtení pro každého i odrostlého fanouška této literatury.

pepa4081
13.06.2017

Kdo není milovník Foglara, ať ubere jednu hvězdičku. Jde o autobiografický životopis, s mnoha fotografiemi. Kniha je poutavě napsaná a obsahuje mnoho vysvětlení, jak to doopravdy bylo. Pro mne byla naprostá bomba, když jsem se zde konečně dozvěděl pravdu o Rychlých Šípech. Nanejvýš uspokojivé.

Joges
19.09.2012

Čtení o životě Jaroslava Foglara je zajímavé, napínavé, občas opředené tajemstvím. Jestřáb se během života vážně nenudil, zkrátka prožíval život v poklusu.

WEIL
10.08.2011

Foglar zvaný "Jestřáb". O jeho životě, o jeho mamince, o jeho klukovské duši, o jeho lásce ke sdružování se v oddíle a jeho tvorbě.