Ještě není konec

Český detektivní román se svéráznou komisařkou Výrovou v hlavní roli. Literární předloha televizní série Detektivové od Nejsvětější trojice. Je horké srpnové odpoledne roku 1987. Končí prázdniny a dvanáctiletá Hana se v prvorepublikové vile u řeky na kraji města stane svědkem šokující vraždy. Příslušníci Veřejné bezpečnosti pachatele nápadně rychle zadrží, přičemž Hanino tvrzení, že vrahem byl ve skutečnosti podivný zelený přízrak, ze všeho nejvíc připomínající vodníka z Erbenovy Kytice, nikdo nebere vážně. Policejní komisařka Marie Výrová se tentokrát bude zabývat čtvrt století starou vraždou. Po setkání s Hanou Kolihovou, která se z hrůzného zážitku nikdy nevzpamatovala, zpočátku jen ze zvědavosti prostuduje spis dávno uzavřeného případu. Záhy však nabyde jistoty, že se tehdejší vyšetřovatelé dopustili řady chyb a že podezřelých, již ke zločinu měli motiv a příležitost, může být mnohem víc. Rodinné přízraky po pětadvaceti letech ožívají i proti vůli těch, kteří si ze všeho nejvíc přáli zapomenout. Na všech leží stín viny. Kdo je skutečným pachatelem zločinu, který zcela rozvrátil kdysi prominentní rodinu věhlasného místního lékaře?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278498/jeste-neni-konec-FNH-278498.jpg 4.4132

Detektivové od Nejsvětější Trojice (3.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Host

Kniha Ještě není konec

mamadli1922

Obrovský jazykový posun, zároveň ale odklon od detektivního žánru. Ještě není konec více než detektivku připomíná sociální román, podobně jako knihy Nely Rywikové, jen Sýkorův text působí mnohem vyzráleji. Už v Modrých stínech je sociální kritika citelná. V Ještě není konec sice není tak všudypřítomné napětí, zase je ale mnohem lépe zvládnutý po stylistické stránce.

koudelu

Doporučuji-čtivé, napínavé, po dlouhé době česká detektivka, která mě nadchla.

katerina5544

Vynikající detektivka. Vřele doporučuji! četla se skvěle, je originální akorát ten zločin je opravdu děsivý. Kdo za tím byl jsem neuhodla takže za mě super. Chystám se na další knihy autora.

Agnesita

Literární úroveň nic moc.

Clara del Valle

Skvělé, velice čtivé.. jen to rozuzlení je pro mne spíše zklamáním. SPOILER! Můj chlap hned na základě malého okamžiku v seriálu nastřelil pachatele a trefil ho /teď bude důležitej :-)/... já mu odporovala, že je to moc okaté, čekala jsem to kapku složitější - mluvím o seriálové adaptaci. To, že v knižní předloze k odhalení pachatele napomohla víceméně náhoda, je právě to zklamání. Ale jinak vynikající!!

Kakho-Oto

První díl televizní mini série Vodník mě přiměl k přečtení románové předlohy. A rozhodně nelituji. Vzhledem k tomu, že seriál je asi věrným natočením předlohy, nebylo by přečtení knihy po zhlédnutí televizní série příliš šťastným řešením. Kniha jako taková vykazuje kvality nadstandardní detektivky. Autor však nijak nevysvětlil, kam vrah ukryl zakrvavené oblečení. Taky překvapilo, že Hana Kolihová v dětství vraha nepoznala. Po srpnu 1987 začala má povinná školní docházka na první stupeň ZŠ, město Olomouc je mi blízké již od dětství. To byly další dva důvody, proč mně román přišel zajímavý. Celkově 90 %

lavazza

Dobre čitateľné a napínavé....

Nickitka

Kniha přečtena jedním dechem.

Michal Sýkora

Michal Sýkora