Ještě jsem to já

Ještě jsem to já https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27800/bmid_jeste-jsem-to-ja-QUn-27800.jpg 5 678 177

Alice Howlandová je hrdá na to, co v životě dokázala. Ačkoli jí bude teprve padesát, je uznávanou profesorkou kognitivní psychologie na Harvardu a světově proslulou odbornicí v oboru psycholingvistiky, má tři dospělé děti a úspěšného manžela, také známého vědce. Zničehonic se však u ní začne projevovat nezvyklá zapomnětlivost a chvilkové ztráty orientace a do jejího života vstoupí tragická diagnóza časné formy Alzheimerovy choroby. Nevyhnutelné příznaky počínající demence ji pomalu připravují o osobnost a dříve tak nezávislá a ambiciózní Alice se učí žít pro přítomnou chvíli. Zatímco dřív stavěla na první místo akademickou kariéru, je najednou nucena přehodnotit nejen svůj vztah s manželem a očekávání týkající se budoucnosti jejích dětí, ale i své představy o tom, kdo je a jaké je její místo v tomhle světě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Práh

Still Alice , 2007

krejcovka76
18.12.2013 5 z 5

Opravdu živě napsaný strhující příběh ženy, bojující se zákeřnou nemocí, která se chtě nechtě dotkne všech blízkých z jejího okolí. Moc krásné a zároveň velmi smutné.

sporran
03.11.2013 5 z 5

Potkáváte je kolem sebe a nerozumíte jim. Je moc dobré si přečíst více o lidech, kteří trpí nějakou duševní nemocí. Tato kniha je o ženě, které diagnostikovali Alzheimerovu chorobu. Nutí mě k zamyšlení a hledání více informací a cest....

stanza
01.11.2013 5 z 5

Krásný i když smutný příběh.

Soptinka
22.08.2013 5 z 5

Krásně napsaný příběh, který byl i smutný. Kniha na mě strašně moc zapůsobila a více jsem se díky ní dokázala vcítit do lidí trpící Alzheimerovou chorobou.

MartinaF
17.07.2013 5 z 5

Při čtení jsem měla svíravý pocit z toho, jak je tato nemoc zákeřná a jsem ráda, že jsem mohla prostřednictvím této knihy nahlédnout do mysli nemocného člověka. Je to dojemný a přesto až děsivý příběh, který ve vás po přečtení ještě dlouho zůstane.

Diorissimmo
14.07.2013 5 z 5

Opravdu velmi obdivuji autorku, jak se dokázala vypořádat s tak náročným tématem, jakým je popis vývoje Alzheimerovy choroby z pozice pacienta, člověka, kterého se to reálně týká. Protože je těžké se vžít do situace a pocitů člověka, který tím prochází.
Krásně, poutavě a s citem napsáno. Kniha je o tom, jak se cítí postižený člověk, co prožívá a cítí jeho blízcí a rodina, jak se s tím vším vypořádali a k celé situaci se postavili. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě tak zaujala. Určitě pomůže lidem, kteří se nachází v podobné situaci a touto nemocí trpí někdo v rodině. Pomůže jim třeba některé věci pochopit.
Je to napsané tak sugestivně, že má člověk pocit, jako kdyby knihu psala osoba, která to reálně prožívá, ne někdo, kdo má náhled z pozice pozorovatele. Souhlasím, že člověk alespon na chvíli přehodnotí, co je a není v životě důležité, a že se nemá nic odkládat na POTOM, protože POTOM, už může být na některé věci pozdě.

Blondy29
22.04.2013

Zjímavá kniha, když jsem byla nemocná a měla horečky, místy jsem skoro nerozuměla. Ale po vyléčení se mi kniha hodně líbila.

dulenka
05.04.2013 5 z 5

Díky za nádhernou knihu***** neobyčejné*****doporučuji a smekám před autorkou*****

playada
23.12.2012 5 z 5

Teda ta Genova má ale talent !! Klobouk dolů. Přikláním se ke všem superlativům. Malý postřeh : obdivovala jsem rodinu hrdinky, jak se k situaci postavila. Je to docela morální pecka. Díky za tip, milí čtenáři :-)

Marika Vanova
03.06.2012 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem. Boj s touto chorobou je nemožný, pouze ji můžeme zmírnit ? Ale valí se dál. Velmi výstižný vhled do této problematiky. Díky autorce.

RADOST
02.05.2012 5 z 5

Kniha na mně hluboce zapůsobila. Dokonce bych ji doporučila jako povinnou četbu. S nemocí jsem se setkala jako pečující osoba a vůbec jsem nebyla připravena na její záludnosti. Škoda, že jsem si knihu přečetla až dnes. Velmi oceňuji její zaměření na pocity nemocného. Při střetnutí s nemocným většinou nemáte šanci se je dozvědět.

bai.Cerna
13.08.2011 5 z 5

Nenacházím jiná slova než ta, která jsou již v komentářích užita - krásné, dojemné, výjimečné.

bailandi
05.08.2011 5 z 5

Takový je život.... opravdu dojemná kniha ...

AnnL
10.06.2011 5 z 5

skvělá knížka, dojemná, smutná ale s nadějí do budoucna, opravdu výborně napsaná!

Alma-Nacida
21.03.2011 5 z 5

Kniha je moc dojemná, smutná, ale nikoli bezvýchodně. Nutí přemýšlet o tom, co zůstává, když člověk ztrácí sebe sama. Můžu jen doporučit.

asam
14.02.2011 5 z 5

Četla jsem s obrovským napětím a dojetím.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Neúprosné, deprimující a krásné. Při takových příbězích člověk často přehodnotí žebříček svých priorit. Alespoň na chvíli, než zapomene ...