Jeřabiny z Hangzhou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marek Veselý je manažér v úspěšné kulturní agentuře a jeho cesty vedou často do Číny. Méně úspěšný je ve svých partnerských vztazích a my ho potkáváme právě v okamžiku, kdy jeho poslední vztah končí. Snaží se překonat pocit prázdnoty a shodou šťastných náhod se v kritickém okamžiku setkává s mimořádně nadanou houslistkou Liu Jian a zařídí její stáž v Praze. Jejich vztah je zvláštní, oba se vzájemně přitahují, ale nejsou dlouho schopni to vyjádřit. Situaci navíc komplikuje fakt, že Liu byla záludně využita přítelkyní a jejím partnerem k propašování cenného uloupeného předmětu do Evropy, o čemž Liu neměla tušení. Důvěřivá Liu se dostává do velkého nebezpečí. Díky Markovi a jeho přátelům se podaří kritickou situaci vyřešit, Liu dokončí vytouženou stáž u svého velkého vzoru a vrací se šťastná a zamilovaná zpět do Číny. Tam ji však čeká studená sprcha - její rodina se postaví zásadně proti jejímu sňatku s Markem. A Liu jejich citovému nátlaku podlehne, slíbí, že se s Markem rozejde a slib splní. Odjíždí do jihočínského města Hangzhou, aby tam začala znovu jako houslistka v symfonickém orchestru. Zoufalý Marek se snaží vypátrat a pochopit, co se stalo. Zdá se, že Liu zmizela z povrchu světa... Podaří se, aby se znovu sešli? Aby se láska zachránila? A pomůže v tom starý pergamen, na němž jsou uchovány kaligrafické znaky veršů starého tangského básníka Tu Fu? Poeticky laděný příběh se bude číst jedním dechem, protože přibližuje křehkost vztahů ve dvou vzdálených světech a zároveň oslavuje upřímný lidský cit, který nemůže vymizet ani v našem stol...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361950/big_jerabiny-z-hangzhou-edx-361950.jpg 2.25
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Jeřabiny z Hangzhou

ElizabethK
13.06.2019

Musím se přiznat, že mám z knihy rozporuplné pocity. Příběh byl milý, jemný. Ale!
Prakticky celý děj byl prozrazený v anotaci. Konec byl tak hrozně předvídatelný, až to bolelo.

A hlavně to neuvěřitelné množství chyb!!! Chybějící nebo nadbytečné mezery, vynechávání nebo zaměnování slov, samotné předložky na konci řádků.
Nebýt této příšerné úpravy, dala bych rozhodně víc hvězdiček, ale jsem typ čtenáře, který dokáže odpustit jen pár přehlédnutých překlepů, nikoliv 5 chyb na 2 stránky.

Abych nebyla jen kritická, je pravdou, že v okamžiku, kdy se na scéně objevují vzácné housle, dostává děj zajímavější spád.
Kniha se četla dobře, obálka se mi velmi líbila a příběh ukazoval decentní, ale výjimečnou lásku.