Jeho poslední slova

Jeho poslední slova https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488918/bmid_jeho-posledni-slova-eJc-488918.jpg 4 232 60

Než Owen Michaels zmizí, podaří se mu zanechat své ženě Hannah poslední zprávu: DEJ NA NI POZOR. Hannah přesně ví, koho má Owen na mysli – svou dospívající dceru Bailey, která v dětství tragicky přišla o matku. A která nechce mít se svou novou manželkou svého otce vůbec nic společného. Hanniny zoufalé telefonáty Owenovi zůstávají bez odezvy, a k tomu zatknou jeho šéfa za podvod. Když policie začne vyslýchat i ji, rychle pochopí, že její manžel není tím, za koho se vydával. A že Bailey je možná klíčem k odhalení Owenovy pravé identity. Hannah s Bailey se společně vydávají na cestu za pravdou. Když však začnou skládat střípky Owenovy minulosti, brzy si uvědomí, že jejich životy už nikdy nebudou jako dřív...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Thing He Told Me , 2021

slamenka
10.10.2022 3 z 5

Tak tohle je takový ten klasický ženský thriller/drama. Hlavní hrdinka, co chce všechno na truc zjistit sama, nikoho neposlouchá, obohacené o puberťačku. Čte se to úplně samo (stejně jako třeba Lapeňa), ale strašně rychle děj z hlavy vypadne a upadne v zapomnění. Takže jako oddechovka super. I když jedno plus musím u vést... Většina těchto knih končí absurdní naháněčkou a shromaždění všech informací během kapitoly... ale tady ne. Konec mě právě svou odlišností potěšil.

LenkaMacak
05.10.2022 2 z 5

Na to, že je kniha prezentována, jako světový bestseller je velmi slabá. Četla se teda velmi dobře, ale to je to jediné, co se mi na ní líbilo, znova bych se k ní už nevrátila.

adevis
26.09.2022 4 z 5

Světový román, který byl hned po vydání všude. Prezentován jako naprostá bomba. Bohužel podle mého to zas taková bomba nebyla.
A o čem kniha je?

Chvíli předtím, než Owen Michaels zmizí, zanechá své manželce Hannah poslední zprávu: OCHRAŇ JI. Na mysli má svou dospívající dceru Bailey, která v dětství tragicky přišla o matku. S Hannah nechce mít nic společného a jako svou „náhradní matku“ ji odmítá. Hannah záhy zjišťuje, že Owen není tím, za koho se celé léta vydával a že Bailey je možná klíčem k odhalení jeho pravé identity. Společně se vydávají na cestu za pravdou a brzy si uvědomí, že jejich životy už nikdy nebudou jako dřív…

Do knihy jsem se pouštěla s nadšením. Ano, bylo to poutavé a nutilo mě číst dál, protože jsem si pořád říkala, proč Owen zmizel? Co za jeho zmizením stálo? Co je vlastně zač? Styl a jazyk díla byl jednoduchý, ničím neobvyklý. Po odhalení zápletky jsem si říkala, zda přijde ještě nějaké překvapení, ale bohužel se nic takového nekonalo.
Filmovému zpracování knihy dám šanci, možná bude lepší, než to knižní.

Pár myšlenek jsem si ale označila a tahle je jednou z nich: „Bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, pokud jsme dost silní, přijmeme ho. Neodpustíme, aby to, co je na tom člověku špatné, zastínilo to dobré v něm.”
Hodnotím 3,5/5*

Bustedka
26.09.2022 2 z 5

Tady tyhle marketingově propírané knihy, které mají být bestsellerem roku, většinou moc dobré nejsou. A tahle jednohubka není výjimkou.
Vůbec jsem se nemohla začíst, nebylo to kdovíjak promyšlené, ani napínavé. A to mě se často líbí ledasco a nadefinovala bych se jako nenáročný čtenář.

Katuska88
21.09.2022 5 z 5

Za mne výborné rodinné drama.
Kniha se opravdu čte sama.
Konec je netypický, ale líbil by se mi trochu konkrétnější a ucelenější. Mne by se líbila ještě jedna kapitola nebo doslov.
Určitě doporučuji všem čtenářům Liane Moriarty.
Doufám, že budou v ČR vydány i další knihy autorky.

Květi62
20.09.2022 5 z 5

Výborná knížka. V životě děláme stovky rozhodnutí. Hlavní hrdinka Hannah se musí rozhodnout rychle a nejen za sebe, ale i za nevlastní dceru Bailey. Jsou momenty, kdy si uvědomí, že je to nad její síly. Snaží se najít řešení a nakonec ho najde, navzdory všemu a všem. A hlavně Hannah a Bailey, přes vše zlé co je potká, najdou cestu k sobě. Obě sice hodně ztratí, ale zároveň i získají.
A ještě jeden citát: "Když někoho milujeme, vyrovnáme se s tím. V dobrém i zlém. Neodvracíme se od něho jen kvůli části jeho osobnosti, kterou nechceme vidět. Nedopustíme, aby to, co je na tom člověku špatné, zastínilo to dobré v něm."

Luccinda
17.09.2022 4 z 5

Román Jeho poslední slova vás rozhodně nemohl minout. Pokud sledujete zahraniční knižní scénu, tak asi víte, že se objevil v Book Clubu Reese Witherspoon, a v posledních dnech se také mluví o chystané minisérii, ve které si jednu z hlavních rolí zahraje Nikolaj Coster-Waldau alias Jaime z Game of Thrones.

Ale víte co? Já bych k téhle knize ani žádné filmové nebo seriálové zpracování nepotřebovala. Tohle je totiž ten typ knihy, kterou čtete a celý příběh se vám promítá před očima, skoro jako byste ho sledovali na filmovém plátně. Bylo to skvěle napsané, autorka dobře pracuje s psychologií postav a fantasticky vykreslené jsou tu i rodinné a mezilidské vztahy, především mezi hlavní hrdinkou Hannah a její nevlastní dcerou Bailey. Zkrátka psychologické drama, jak má být.

Pípasek
12.09.2022 5 z 5

Mě kniha v žádném případě nezklamala. Vztahy, rodinná tajemství a nějaký ten kostlivec ve skříní není výjimkou ani u této autorky

Ajuszka
11.09.2022 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se dle anotace hodně těšila.. Možná proto pro mě je docela zklamáním, že se žádný velký příběh nekonal.

Hannah žije se svým manželem Owenem a jeho dcerou Bailey. Jednoho dne Owen zmizí a nechá po sobě jen vzkaz Ochraň ji..
Hannah se s Bailey vydává na pátrací cestu, která ji zavede až do Austinu, kde odhalí mnoho z Owenovy minulosti a mimo jiné přijde také na to, že její manžel není ten , za kterého se vydával..

Knihu hodnotím jako lehký podprůměr. Nenadchla, ale ani neurazila. Znovu už si ji ale přečíst nemusím.

DK197
06.09.2022 4 z 5

KNIHA: Přiznám se, že po všech těch výborných a krvavých detektivkách Chrise Cartera jsem měla asi přehnaná očekávání a těšila se (kdoví proč) na podobně neskutečnou jízdu (akorát méně krvavou). Takže mé nadšení je střízlivější, než jsem čekala. Zcela spravedlivě ovšem - je to podařený napínavý román, nebo (chcete-li) pomalejší thriller, o vztahu nevlastní matky s nevlastní dcerou. Je to příběh o manželské věrnosti, důvěře a lžích. A o minulosti, ve které není radno se hrabat. S koncem, který vás překvapí. Taková příjemná oddychovka na den až tři, která vás ale bude držet v napětí, jaký je v tom zakopaný pes a jak to asi dopadne. Za mě tři a půl až čtyři hvězdičky, podle toho, jak se na to zrovna dívám.

kneslova
28.08.2022 4 z 5

Příjemná detektivka

kytarka
28.08.2022 4 z 5

Obálku jsem znala z Bookclubu od Reeses Whiterspoone, většinou jsou její knihy topky. Jakmile jsem zjistila, že má vyjít češtině, byla to jasná volba, že knihu chci.
Owen nechá své manželce velmi prostý vzkaz, z kterého moc nechápe. Owen odešel do práce a už se nevrátil. Seběhne se pátrání kde je a co se stalo.
Děj utíká, kniha se čte očekáváním co se stalo. Celkové vysvětlení mi ke knize moc nesedí s tím, že jsem měla velká očekávání, tak nejsem z knihy úplně nadšená. Nicméně líbila se mi. Kdybych o ni nic nevěděla asi by můj komentář vypadal jinak.

8733
26.08.2022

Tohle je fakt Originální, čtivé, fakt parádní čtení. Ještě teď jsem ho plná! Určitě stojí za to.

parvitas
14.08.2022 3 z 5

Minuloročná novinka je jednou z tých kníh, kde manžel záhadne stratí a celý čas ho hľadajú. Ostala po ňom otrasená manželka a pubertálna dcéra, ktorá túto macochu vlastne ani nemá veľmi rada. Trochu pritiahnuté za vlasy, hlavne čo sa týka organizácií, ale pátranie bolo celkom zaujímavé. Je podivuhodné, koľko detailov si človek vybaví, keď musí. A čo všetko obetuje rodič kvôli milovanému dieťaťu. Vzťah medzi nevlastnou mamou a dcérou sa po malinkých krôčkoch mení - rovnako ako ony dve postupujú v pátraní po minulosti. Hlavná hrdinka postupuje systematicky a chytá sa aj drobností zo spomienok. Nie všetko si pamätá, ale s dcérou sa chytajú aj maličkostí. Práve tieto detaily jej pomôžu k pravde. A ešte neochvejná vytrvalosť a láska. Nie je to thriler, skôr rodinný napínavý príbeh, kde sa postavy spoznávajú a menia sa. Záver bol taký horko-sladký, v danej situácii to skončilo asi najlepšie. Ak hľadáte podobnú nekrvavú oddychovku, miestami mi to pripomína knihy od Rosamund Lupton alebo Liane Moriarty.

veruptackova
08.08.2022 5 z 5

Pokud máte pocit, že čtete stále stejné knihy, pojďte sáhnout po takové, která vystupuje z řady.

Už od první kapitoly jsem měla pocit, že nečtu knihu, ale sleduji film. Autorka popisuje myšlenky a děj takovým způsobem, že se vám příběh odehrává přímo před očima. Retrospektivní kapitoly skvěle doplňují děj. Už dlouho se mi nestalo, abych si hlavní postavu oblíbila tak rychle jako právě Hannah. Téměř okamžitě jsem jí začala fandit a fascinovalo mě, jak logicky postupuje při snaze odhalit manželovo tajemství.

Přestože je tohle podle mě v mnohém spíše rodinné drama než čistokrevný thriller, kniha mě okamžitě vtáhla a napínala víc než většina akčních thrillerů, které jsem za poslední dobu četla. Naprosto chápu to zahraniční nadšení z této knihy a nepřekvapuje mě, že ji doporučuje i Reese Witherspoon.

Doporučuji čtenářkám Sally Hepworth a Liane Moriarty, kterým Laura Dave svou knihou šlape na paty.

Sabča92
26.07.2022 4 z 5

Když jsem dostala nabídku k načtení rukopisu této knihy před vydáním velmi rychle jsem s nabídkou souhlasila. A vedly mě k tomu dva faktory, první skvělá anorace, druhá doporučení od samotné Reese Whitnerspoon. Jeho poslední slova je rodinné drama pro ženy, které si ponechává svou záhadnou slupku od začátku až do konce. Představte si, že žijete ve šťastném manželství, svého manžela milujete a dobře se znáte. Jenže jednoho dne se dozvíte, že váš manžel není tím, za koho ho máte. Kniha nemá příliš náročný děj, není tu příliš mnoho akce, není tu žádná mrtvola ani hektolitry krve, přesto musím říct, že jsem si knihu užila. Hrdinka Hannah se snaží odhalit pravdu, a pátrá na vlastní pěst. Jeho poslední slova je dramatická kniha, která krásně ukazuje vývoj jednotlivých postav. Než samotné tajemství má v příběhu daleko hlubší roli upevňující se vztah mezi nevlastní matkou a dcerou. Několik kapitol je z minulosti, které čtenáři odhalují další střípky záhady, na které si ale Hannah nevzpomene. Přišlo mi to ojedinělé a velmi lidské. Člověk mohl v minulosti zaslechnout různé věci, ale sám si je v daný okamžik nevybaví.
Samotný závěr je takový hořkosladký, který mě lehce dojal, a mile překvapil. Čekala jsem trošku jiný konec, ale to se nekonalo. Za to si kniha rozhodně zaslouží o hvězdičku navíc.
Knihu doporučuji čtenářkám Liane Moriarty.

markej
23.07.2022 4 z 5

Jeho poslední slova jsou thriller, který vás chytne a nepustí. Příběh postupně odkrývá další a další záhady, místy nevíte, komu máte věřit, autorka vás nenechá vydechnout. Velmi oceňuju uvěřitelnost postav a jejich propracovanou psychologii, mile mě překvapil i ne zrovna předvídatelný konec, jenž se vymyká obvyklým schématům.

Pitbullka
09.06.2022 3 z 5

Velmi čtivé rodinné drama. Mrzí mě, že příběh nebyl trošku víc propracovaný. Odpočinkové čtení na dvě odpoledne.

Lejčís
08.06.2022 4 z 5

Kniha mě chytla od samého začátku a nepustila až do konce. Naposledy jsem takové pocity měla u Popravy od Matta Wittena - nechybělo tomu napětí, spád, čtivost a velmi sympatické postavy. Jeho poslední slova navíc neobsahovala žádná klišé, ale zase mě tolik neohromilo vyvrcholení zápletky, které postrádalo jistou originalitu a propracovanost. Autorka nám celou dobu servíruje pátrání po stopách jako na stříbrném podnose, ale místo aby nás nechala hádat, co se asi mohlo Owenovi kdysi stát a před čím že to utíká, tak pátrání zničehonic utne a celou pravdu o jeho minulosti nám podá na stříbrném podnose přesně jako to pátrání. A to mě trochu zklamalo, protože když už nám to takhle naservírovala, mohlo to být zajímavější.
Body k dobru však přičítám za samotný závěr, který mě vlastně i trochu dojal, což dojmy z celé knihy vylepšilo. Jako takovou jednohubku na líné odpoledne rozhodně doporučuju :)

Ďumbierka
23.01.2022 5 z 5

Včera v noci som dočítala túto knihu. Bola som celá rozcítená a vlastne aj uplakaná, to jednoducho spôsobil záver tohto príbehu.

Nevedela som ju odložiť. Chýbal mi už len taký malý kúsok do konca a tak som čítala ďalej a ďalej. Už dlho som nedela prednosť knihe pred spánkom.

Autorka ma nepustila. Jej príbeh mal v sebe hĺbku aj ladnosť.
Nie je to len obyčajný triler. Nie je plný akcie či krvi. A nie je to LEN triler. Pre mňa to bolo viac komplexné čítanie, mixnuté s rôznymi žánrami, ale stále tam vyhrávalo také to skryté napätie, ktoré vo vás prebúdza zvedavosť. Zároveň ide o úžasnú psychologickú a rodinnú drámu.

Tie vymaznané charaktery postáv, na tie budem ešte dlho spomínať. Ich emócie a hlavne moje, ktoré som mala pri čítaní. Situácie, v ktorých sa ocitli. Prežívala som to s nimi.

Kniha sa čítala sama a ja som mala možnosť sa pýtať seba samej, - “Keby toto prežívam, čo urobím?” - úprimne, netuším. Avšak, bavilo ma sledovať to, aké myšlienky ku mne chodili.
Bola by som ako Hannah? Alebo by som vymyslela ešte niečo iné? Dostala by som sa vôbec tak ďalejo ako ona, alebo by som jednoducho nič neriešila?
Ako by to bolo dnes, teraz a ako by to bolo o rok?
Neviem.

Nikto to nevie s určitosťou povedať, pretože sa všetci meníme. Zmenila sa Hannah, Owen aj Bailey.
Niekedy v priebehu tých zmien vyhrá strach, ztrpknutosť či hnev…deje sa aj to.
A niekedy vyhrá LÁSKA a tá má veru úžasnú moc a my sme vďaka nej silnejší ️.

Po dočítaní som sa jednoducho len pozrela z gauča na môjho spiaceho muža a pocítila vďaku, lásku aj po tých rokoch, stále.
Pobrala som sa do postele, stočila sa do klbka pod perinu a pritúlila sa k nemu.

Ďakujem za tento skvelý čitateľský zážitok.