Jefferson dělá, co může

Jefferson dělá, co může https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521945/mid_jefferson-dela-co-muze-4ia-521945.jpeg 5 7 2

Od velkého detektivního dobrodružství ježka Jeffersona v zemi lidí uplynuly už čtyři roky. Jednoho dne najde pašík Gilbert zvláštní vzkaz od jedné z účastnic tehdejšího zájezdu, králičice Simony. A když přijde k ní domů, zjistí, že zmizela za poněkud zvláštních okolností. Jeff a Gilbert při společném pátrání zjistí, že se stala členkou podivné sekty. Jeff se rozhodne vstoupit do jámy lvové... Co ho asi čeká? Dokáže pomoci melancholické Simoně, která se už vzdala úplně všeho? A není jí náhodou lépe uvnitř nového společenství? Zlehka budovaná bezprostřední detektivka, ve které autor s humorem sobě vlastním odhaluje dětem, co znamená manipulace a zneužívání neštěstí druhých, a přemýšlí o tom, jak vyléčit smutek a osamění. Humorná knížka o vážných tématech z ruky nositele ceny Hanse Christiana Andersena.... celý text

Detektivky, krimi Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Baobab

Jefferson fait de son mieux

Adrim
27.12.2023 4 z 5

První polovina knihy mě nijak příliš neoslovila, ale v druhé polovině už to bylo pro mě více čtivé. První Jefferson se mi osobně líbil více.

kofee
26.09.2023 5 z 5

Tohle je nejvíc inspirativní provegetariánská náborovka. A nenásilně. Krásný nápad, geniální.

Jean-Claude Mourlevat
francouzská, 1952
2016  90%Řeka, která teče pozpátku
2008  89%Zimní bitva
2016  79%Dr@hý příteli
2019  89%Jefferson
2023  94%Jefferson dělá, co může

Kniha Jefferson dělá, co může je v