Jednoducho zmizla

Deň ako každý iný. Tínedžerka Ellie sa vybrala do knižnice, no nedošla tam a odvtedy ju už nikto nevidel. Akoby po nej zľahla zem. Jej matka Laurel verí, že dcéra žije, ale kde ju má hľadať? Prejde desať rokov, traumou postihnutá rodina sa rozpadne a Laurel zostane so svojím žiaľom sama. Keď stretne sympatického Floyda, po dlhých rokoch opäť zažije šťastie. Ale je naozaj skutočné? Možno nájsť lásku vo veku päťdesiatpäť rokov? Prečo sa slávny spisovateľ zaľúbil práve do nej, do staršej neatraktívnej ženy? Keď sa Laurel prvý raz stretne s Floydovou dcérou Poppy, premkne ju zlá predtucha. Bolo ich zoznámenie naozaj náhodné? Aký človek sa skrýva za Floydovou peknou tvárou? Vzťah Floyda a jeho dcéry je zahalený tajomnosťou. Je príliš láskyplný, ideálny a dokonalý, aby mohol byť aj pravdivý. Laurel má podozrenie, že tu niečo nesedí. Naozaj ju Floyd miluje, alebo je to len pretvárka? Laurel nevie, či mu má dôverovať a či má pokračovať vo vzťahu, ktorý ju napĺňa čoraz väčšími obavami a pochybnosťami. Strhujúci príbeh o zmiznutom dievčati je vyrozprávaný z perspektívy viacerých osôb a v rôznych časových odstupoch. Celok sa pred čitateľom odkrýva len kúsok po kúsku ako stará odlupujúca sa maľovka. Napätie je priam neznesiteľné. Nevieme, komu môžeme veriť, čo je pravda a čo nie, môžeme sa len dohadovať a chvíľami skončíme v slepej uličke. Ktovie, či život ušetrí sympatickú a milú hrdinku ďalšej nočnej mory? Román Jednoducho zmizla nie je krvák, no napriek tomu naháňa hrôzu a vyvoláva zimomriavky vďaka postavám, ktoré autorkina fantázia vzkriesila k životu, aby sa s chuťou pohrala s nervami čitateľov....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408096/jednoducho-zmizla-bdG-408096.jpg 4.490
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno · Tatran (Bratislava)

Then She Was Gone · 2018

Kniha Jednoducho zmizla

koudelu

Super napínavá knížka přečtená za jeden den. Rozuzlení sice trochu bizarní, ale překvapivé. Napsané svižně.

broskev28

Občas jsem si říkala: "To myslí autorka vážně? To nám chce nabulíkovat, že něco takového by se fakt mohlo stát?"
A potom jsem si vzpomněla, kolik příběhů jsem vyslechla od své mámy a od své babičky; jeden vedle druhého byly tak nepravděpodobné, tak románové: potkali se lidé, kteří se vůbec - podle zákonů pravděpodobnosti - potkat neměli; dopustili se věcí, které by je nikdy předtím ani nenapadly. Tak proč by nemohl být knižní příběh podobně nepravděpodobný?
Thrillery nijak nezbožňuju, čtu je spíš proto, abych mohla poradit čtenářům v naší knihovně. Ale tenhle byl napsaný tak nějak jinak. Nebyl tak krvavý, ale možná o to víc nervy drásající. Už předem nás upozorňoval: "kdyby se neudálo tohle, mohlo to dopadnout úplně jinak". Přesně tyhle myšlenky člověka napadají až když se něco stane, až když pochopí, že tomu vlastně mohl snadno zabránit, kdyby . . .
Takže ano, doporučím tu knihu našim čtenářům. Já osobně mám raději klasické detektivky, ale čtivost se téhle knize upřít nedá.

Mandlevest

Přiznám se , že jsem měla v plánu číst jiné knihy, ale když jsem tuhle zvláštní knížku, která na první dobrou obálkou ani názvem nezaujme, uviděla v knihovně, neodolala jsem. Hodnocení na DK má knížka výborné, já se k němu počtem hvězdiček připojuji s tím, že je to hlavně za čtivost a velkou dávku napětí, které si kniha udrží od první do poslední stránky. Zápletka je opravdu trochu " z jiného světa" , ale knih s podobnou tématikou- zmizení dítěte je v poslední době opravdu tolik, že každý svěží, originální nápad se počítá. A to tato kniha určitě splňuje na 100%.

plamínek21

Výborné čtení. Nápaditá zápletka, zdařilé a poctivé zpracování. Určitě stojí za přečtení.

mirka2558

veľmi veľmi silná kniha...určite by to nikto nikdy nechcel zažiť. ľahko sa číta, žiadne zbytočné ,,omáčky,, ... určite odporúčam

Pettinka

Moc povedený triller. Na knihu jsem narazila úplnou náhodou a jsem ráda. Je psaná velmi čtivou formou a je opravdu napínavá. Od určité doby jsem tušila, ale stejně ne uplně a napnutá jsem byla i dál. Knihu jsem přečetla opravdu na jeden dech.

Piškotek_123

Tohle by byla noční můra každého rodiče.... Místy až mrazivý psychothriller (spíš než thriller). Kniha se čte velmi dobře, má spád. Zhruba v první třetině lze předvídat zápletku, ale i tak vás příběh udrží v permanetním napětí a touze číst dál. Doporučuji.

wlado

Neuveriteľný príbeh. Niektoré súvislosti som nepochopil, asi preto, že román je označený ako čítanie pre ženy. Označenie triler je prehnané, skôr sa jedná o psychologický román. Každopádne stojí za prečítanie.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery pro ženy

Lisa Jewell