Jedno malé prasátko

Jedno malé prasátko https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512027/bmid_jedno-male-prasatko-kY8-512027.jpg 4 136 136

Kevin Palmer je obyčejný chlap – totiž byl, než přišel o ženu, peníze, svůj podnik i reputaci. Snaží se bojovat, ale skončí ve vězení. Tam si vyfantazíruje krutou pomstu, a když ho pošlou pracovat na jatka, poslední dílek skládačky zapadne na své místo. Jenže pak mu osud zasadí ještě jednu ránu, a ta všechno změní. Inspektorka Rosalind Krayová také svádí svůj boj – s vlastními démony. Po brutálním napadení se vrací zpátky do práce a na stole jí hned přistane případ: má co do činění se zvráceným vrahem. Netrvá dlouho a Krayová rozlouskne děsivý vzorec, kterým se zabiják řídí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

This Little Piggy , 2018

JitkaHambi
28.09.2022 4 z 5

Tak to byla dobrá "prasárna' :-D
Líbil se mi i styl psaní (Roz a vrah).
Už se těším na další díl

Šánka
17.09.2022 3 z 5

Asi jsem si měla dát větší pauzu mezi díly série. Stejná stavba příběhu, vyšetřování se střídá s vyprávěním vraha a je tam i více podobností. Popisy opravdu brutálních vražd jsou hodně zvrácené. Nějakého překvapení se v závěru dočkáme a snad i to pochopení pachatelova motivu je možné najít, ne obhajobu! Četlo se to i tentokrát dobře, i když úplné nadšení u mne chybí.
Co mně už ale docela vadí, že celé vyšetřování stojí na jedné osobě, ostatní jsou úplní blbci, jako fakt že jo, kteří jen dělají potíže a ničím k vyřešení nepřispějí. Snad to ve skutečnosti probíhá jinak.
Jednoduchá detektivka na pár hodin, pokud bude další díl, nevynechám... možná.

Olous1
27.08.2022 5 z 5

Perfektní počteníčko, budu se těšit na další díl. Dlouho jsem nečetla tak dobře napsanou detektivku. Čtení vás pohltí a nepřestanete dokud nepřečtete. Za mě 100%. Velmi se mi líbí dvě dějové linie,z pohledu pachatele a z pohledu detektiva.

SimonaP
24.08.2022 4 z 5

Kniha super, bavila mě moc. Již podruhé za sebou musím napsat, že jsem s pachatelem soucítila a i když samozřejmě vím, že takhle se mstít na lidech je špatně, tak jsem se občas přistihla, že některých mi líto nebylo.

martina2540
19.07.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, čekala jsem, že bude víc drastická. Doporučuji ji k přečtení.

Nelly
11.07.2022 3 z 5

Zklamání - oceňuji snad jen pojetí střídání kapitol s vrahem a policií, jinak na mne dost brutální popisy vražd a Ros má dost vulgární vyjadřování (aspoň v myšlenkách). Do dalších dílů se nepustím.

MichaelaS081
10.07.2022 3 z 5

Nebylo to špatný, ale jsou lepší.

Pavlnka
10.06.2022 5 z 5

Stejně dobré, jako první díl. Autora budu sledovat.

Lindulinek
21.04.2022 5 z 5

Super detektivka. Bavila mě, ikdyž byl pachatel znám již celkem brzy.

Pepina19
19.04.2022 4 z 5

Kniha o pomstě. Drsné, rychlé, trošku přitažené za vlasy, ale jako jednohubka fajn.

astra3
16.04.2022 5 z 5

Velmi povedené, krátké, svižné.

ArwenAragorn
19.03.2022 4 z 5

80%
"...Přišel čas, aby prasátka zakvičela."

Výborná detektivka o sériovém vrahovi. Nepostrádá čtivost, napětí a skvělou zápletku. A vůbec nevadí, že známe vraha od začátku. Já knížku doporučuji, jenom upozorňuji, že se v ní objevují dost drastické scény. Autor mě přesvědčil a už se těším na další díl s Rosalind Krayovou a jejím týmem.

alzbeta4340
19.03.2022 5 z 5

Prostě musím dát plné hodnocení, protože jsem už dlouho nečetla tak čtivou a přitom tak jednoduchou detektivku. Jak se zde ukázalo - v jednoduchosti může být skutečně síla. Líbilo se mi to i trochu více než první díl. Soukromé problémy vyšetřující inspektorky byly upozaděny a děj se zaměřoval na pachatele odporně sadistického a přitom vzbuzujícího lítost.

LeNÍk32
03.03.2022 5 z 5

Tak tohle byla velká paráda :)knížka ma švih od začátku do konce nešlo přestat číst. Sympaticka Roz a její hlášky dodají knize i pár úsměvných momentu :)
Jo plný počet hvězd a určitě si přečtu další knihu pokud tu vyjde

Duchoslp
28.02.2022 4 z 5

Roz tentokrát vyšetřuje vraždy podle jedné říkanky, kterou si jako předlohu pro svou pomstu vybral mazaný Palmer. Děj má spád a už se těším na další případ Roz a jejího týmu.

hlenicka
27.02.2022 5 z 5

To byla teda čunárna :D Taková malá knížečka, 250stran a plná pěkných prasátek. Plný počet, čtivé, jedno slovo přes druhé, chvíli jsem i soucítila s hlavním padouchem, kterého teda známe od 1.stranky,ale pak jsem si řekla, a ty jo, takhle kdyby každý vraždil každýho,kdo mu nepofoukal bebííí, to by nás na světe moc nezůstalo... takže takhle ne. Myslel si,jak je drsný a na konci za to zaplatil, doslova. Dobře mu tak. Jen me mrzí,že sem začala až 2.dílem. Jelikož se tu napsalo snad vše, co se stalo v prvním dílu a kdo byl vrah. Skoda,ale nevadí,až zapomenu,přečtu si i ten první :)

JustWomen
22.02.2022 5 z 5

Název knihy a celý prasátkový námět je fakt originální. Musím uznat, že je to sakra čtivé a dobře napsané. Inteligentní vrah, promyšlené vraždy (i když mimořádně drsné) a konec mě přesto, že známe vraha od počátku, dost zaskočil. Doporučuji a přestávám jíst vepřové.

Zuzana215
21.02.2022 5 z 5

Už v první knize jsem si oblíbila Roz Krayovou. Její hlášky mě vždy vyloudí úsměv na tváři..a její parťák Tavener? ..prostě dokonalá dvojka :) Doufám, že se co nevidět dočkáme dalších dílů, byla by škoda v této sérii nepokračovat.. a že znám vraha hned od začátku?, to v tomhle případě vůbec není překážkou, ba naopak. Baví mě totiž ta přítomnost, která se prolíná s jeho minulostí..

Ajuszka
15.02.2022 5 z 5

Stejně jako první kniha Bez tváře, byla i tahle úplně super. Ikdyž osobně moc nemám ráda knihy, kde vraha známe, vůbec jsem se nenudila. Inspektorka Roz je sympatická a opravdu se podepíšu pod to, že tyto knihy jsou velmi podobné knihám Angely Marsons. Doporučuji a těším se na další díl

Katuska88
10.02.2022 4 z 5

Skvěle řešený koncept děje, kdy je od začátku vrah jasný. Člověk by si myslel, že když znáte od začátku vraha, tak děj nemůže být zajímavý ani napínavý, ale vůbec to není pravda. Autorovi se podařilo napětí vytvořit jiným způsobem.