Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1054 257

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

LeeSungji
01.09.2019 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo jako Pretty little liars. Jedna vražda a stalkování skupinky lidí. Tajemství a samozřejmě lži. Ale čím více jsem knihu četla, tím více mi ani tak nešlo o to zjistit, kdo Simona zabil, ale o to, že jsem začala milovat ty postavy a rozhodně jsem nebyla připravená se s nimi rozloučit. Konec nebyl tak velkým překvapením, kromě zjištění, že jedna osoba do toho opravdu byla zapletená. Po tom všem to byla jedna z těch typických, ale hodně dobrých YA. Doporučuju přečíst, pokud jste na slaďárny a trošku tajností.

Adele02
20.08.2019 4 z 5

Páni. Prostě jen páni. Většinou se mi povede odhadnout vraha už od začátku, ale tady jsem si nebyla jistá až do samotného konce, nad kterým jsem jen vykulila oči - a přitom to tak dávalo smysl! Jeden z nás lže je příjemné překvapení.

Tridenti
17.08.2019 4 z 5

Knihu jsem dostala loni k narozeninám, bála jsem se, že to bude nějaká ya kravina, tak jsem její čtení stále oddalovala. A musím říct, že kniha mě příjemně překvapila. Není to žádný “návykový pohlcující thriller” jak je řečeno na zadní straně, ale kniha baví, poslední třetina knihy je i napínavá, nechybí ani romantika. Hlavní postavy mi byly i přes své přešlapy sympatické, jsem ráda, že příběh byl vyprávěn očima všech 4 postav. Rozhodně doporučuji, je to super čtení! :)

betule3
12.08.2019 4 z 5

Na tuhle knížku jsem měla zálusk už delší dobu a jsem moc ráda, že jsem se k ní konečně dokopala. Musím se přiznat, že mě chytila už od začátku a já se nemohla odtrhnout. Neskutečně mi sedl styl autorky. Ze začátku byli mými oblíbenými postavami Nate a Bronwyn, ale na konci to už byli Addy a Cooper. Důvod proč jsem odebrala jednu hvězdičku bylo Natovo chování na konci, které jsem fakt totálně nepochopila a nenapomohl tomu ani závěrečný epilog. Ale jinak je knížka vážně skvělá a rozhodně stojí za přečtení!

sgjoli
30.07.2019 5 z 5

Tak tohle se mi hodně líbilo. V rámci žánru young adult je to jedna z těch výjimečně nadprůměrných knih, co jsem měla možnost číst. Fakt jsem si to velmi užila. Skvěle propletený příběh, dobře napsané, čtivé, chytlavé, těžko se od toho odtrhávalo. Bavila mne ta atmosféra a vyústění mi přišlo také zajímavé - ve své podstatě celkem děsivé. A taky jsem si dost oblíbila ty postavy.
Jako příjemný bonus mi přijde zjištění, že se jedná o první díl série a autorka má ten druhý díl již rozepsaný. Tak to jsem zvědavá, s čím přijde příště. :-)

Tiitynka
11.07.2019 5 z 5

Super kniha, která je čtivá a donutí vás si jí přečíst celou, už jenom z důvodu abyste zjistili, kdo vlastně zabil Simona. A u mě rozhodně také z důvodu jestli bude Nate a Bronwyn spolu. Rozhodně doporučuji.

BarboraMichlová
08.07.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem vzala do rukou poprvé téměř před rokem a půl. Zasekla jsem se asi na 80. stránce a knížku jsem odložila. Teď jsem se k ní dostala podruhé a ovládaly mě stejné pocity. Nedokázala jsem se orientovat v tom, kdo příběh zrovna vypráví, pletla se mi jména postav. Kvůli velmi špatnému překladu mně text místy nedával smysl. Sem a tam se objevilo nesmyslné slovo, které v českém jazyce ani neexistuje. Je to pravá americká "YA" kniha, která obsahuje všechna klišé na která si jen vzpomenete. Přes výše uvedené výtky jsem ji tentokrát dočetla a musím uznat, že se mi ten příběh líbil. Konec pro mě byl překvapením, přiznávám, že takové rozuzlení mě v průběhu čtení snad ani nenapadlo. Postavy v knížce (když jsem se v nich konečně zorientovala) jsem si velmi oblíbila, všechny. Rozmýšlela jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale dávám 4. Příběh si mě nakonec vážně získal, nevím, zda to paní spisovatelka tak zamýšlela, ale v této knížce vidím vyšší a vážnější smysl :).

SPOILER!
Tolik klišé v jedné knize, ale na druhou stranu, proč ne. Půl knihy jsem čekala, kdy se tam objeví nějaký gay. A vyklubal se z Coopera, díky tomu mně byl mnohem sympatičtější. Nate a Brownyn, jak já jsem jim tu lásku přála. Ke konci jsem se vážně bála, že se Nate zachová jako největší zmetek. Tímto děkuji spisovatelce za happyend. Z Addy se stala správná holka a Simona mi bylo vlastně líto.

Knihomolka10942
01.07.2019 5 z 5

Knížka mě velice mile překvapila, přečetla jsem ji jedním dechem a nemůžu říct, že je tam nějaká nudná část. Nespočet nečekaných zvratů skvěle okoření celé dění a to já fakt žeru! Do samého konce jsem opravdu netušila, kdo je vrahem! Doporučuji!

Veruu95
30.06.2019 5 z 5

Poslední dobou mám štěstí na výběr knížek, všechny jsou super!
Ani tahle nebyla vyjímkou, četla jsem jedním dechem a líbilo se mi, že se pořád něco dělo. Za půlkou knihy jsem už tušila, jak to celé bylo, ale vůbec mi to nevadilo, četla jsem dál, abych zjistila, jestli mám pravdu a hlavně, abych zjistila JAK. Vše do sebe krásně zapadlo a s koncem jsem více než spokojená.
Doporučuji, jak mladším čtenářům, tak i dospělým, ti si v knize také přijdou na své.

Jana283
27.06.2019 3 z 5

Knihu jsem koupila dceři, která knihu označila za předvídatelnou a plnou klišé. Já jí přečetla na dovolené za jeden den a musím přiznat, že se mi líbila asi víc než jí. Klišé? Ale není náš život takový? V každé třídě je přece kráska, sportovec, šprtka i rebel. Všichni hlavní hrdinové mi přirostli k srdci (že by mateřské city?) a prožívala s nimi jejich trápení. Malé či větší lži ukrývá každý z nich (a kdo z nás ne), ale daň, které za ně platí je velmi vysoká a bolestná. Myslím, že v množství plytké YA literatury je to zdařilý počin. Určitě stojí za přečtení a za zamyšlení.

Aja2001
03.06.2019 3 z 5

Nenadchne, ani neurazí. Dobrá oddechovka

GinaKicaid
06.05.2019 4 z 5

Příjemná YA detektivka, kdy mi žádná z hlavních postav vyloženě nevadila, za což má u mě velké plus! Nejvíce jsem si užila proměnu Addy, která byla opravdu skvělá :) a pak Cooper - který byl můj oblíbenec již od začátku... Přiznám se, že jeho tajemství mi bylo jasné tak nějak hned, ale stejně byl jeho pohled na věc velice osvěžující.

Aristea
19.04.2019 4 z 5

Zajímavá Young Adult detektivka. Líbí se mi postavy a jejich vztahy.

Míjuš
17.03.2019 4 z 5

Další Young Adult kniha z amerického prostředí, u které mi nedalo vždy si přečíst alespoň jednu další kapitolu. Děj byl velmi dobře zpracovaný, vymyšlený a napínavý, jak kniha slibuje (Neočekávejte však nějaký bůhvíjak spletitý krimi thriller, stále je to YA kniha!).

Líbí se mi, jak je kniha psána z pohledů "vyšetřované čtyřky", během čtení se mi hodně měnily názory a sympatie na každého z nich.

V průběhu jsem stále přemýšlela, kdo sakra zabil Simona, a až teprve těch pár stránek před odhalením mi to začalo zapadat do sebe, stejně jako následně všem hlavním hrdinům.

Určitě knihu doporučuji těm, kteří mají v oblibě YA s trochou napínavého děje a samozřejmě nějakou tou romantikou.

ThePeace135
10.03.2019 4 z 5

Jo, tohle by šlo... Na to, že se jedná o YA literaturu, bylo to obstojné. Parta středoškoláků, co se octnou po škole, aby se vzápětí stali podezřelými v případu záhadného úmrtí jednoho z nich... Chvílemi z toho čišel ten typický americký styl, především pak na konci, a ano, místy to možná bylo předvídatelné, ale ruku na srdce, koho napadlo, že "vrahem" je vlastně ten, kdo jím na konci byl? Postupem času jsem podezírala jednoho po druhém, abych si nakonec řekla "sakra, tak to mě nenapadlo" :D

Jolina
23.02.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, velmi se měnily sympatie k jednotlivým postavám.

KLHannah
18.02.2019 3 z 5

Kniha velmi čtivá, a do jistého okamžiku, dost napínavá. Pouze tři hvězdy za ten příšerný americký konec, bohužel. A tak nadějně to vypadalo.

Daxania
18.02.2019 4 z 5

Abych pravdu řekla, už ani nevím, jak jsem k téhle knize přišla. Ale četla se velmi dobře, děj rychle ubíhal a jak to celé bylo, jsem rozluštila asi až při poslední třetině, takže hodnotím kladně. :)

CamrinWonder
17.02.2019 5 z 5

Moje první thriller kniha... Když jsem o ní něco málo zaslechla, přišla mi strašně přeceňovaná, ale když jsem ji sama dostala do rukou a mohla si ji přečíst, byl to jednoduše zážitek... Strašně se mi líbil styl psaní této dané knihy, každá kapitola z jiného pohledu... Postavy podle mě dost propracované a byli mi velice sympatické... Zápletka vskutku zajímavá... Závěr pro mě absolutně nečekaný... Doporučuji všem milovníkům young adult thrilleru...

papaja1288
16.02.2019 5 z 5