Jeden z nás lže

Jeden z nás lže https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/bmid_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4 1054 257

Jeden z nás lže série

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?... celý text

Literatura světová Thrillery Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

One of Us Is Lying , 2017

petrzel
01.07.2020 5 z 5

Začátek byl dost popletený než si člověk zvykl, ale jinak super děj a překvapivý konec.

Ivka14
27.06.2020 3 z 5

Kniha měla svižný dej, ale tušila jsem jak to dopadne. Za mě průměr a do druhého dílu se ani pouštět nebudu

emilieselden
21.06.2020 5 z 5

Skvělý, napínavý thriller. Má rychlý rozjezd, dobře se čte,
nebyly tam žádné nudné pasáže. Moc mě to bavilo.

hynopes
17.06.2020 5 z 5

Výborná kniha, která se četla skoro sama. Je pravda, že jsem z konce nebyla zrovna překvapená, ale příběh byl dobrý a napínavý.
Určitě si přečtu i další knihy od spisovatelky.

Ajrad1981
08.06.2020 3 z 5

Nějak se mi nedařilo podezřívat nikoho ze čtyřech přeživších. Občas jsem zakroutila hlavou nad jejich konspiračními teoriemi, ale to je tak všechno. Jasně, zajímalo mě, kdo zabil Simona, ale jejich životy šly celkově mimo mě - a myslím, že by mě "zajímaly" úplně stejně, i kdybych to četla v sedmnácti.
V poslední čtvrtině knihy mě taky napadla jedna teorie; sice se mi zdála kapku jetá, ale dávala smysl určitě víc než to, co vymyslela Bronwyn a spol. A helemese, byla správná!

Johanka_24
02.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc libila mam rada thriller a horor zanr takze doporucuji????

AlčaH
02.06.2020 4 z 5

Příběh ze střední školy s detektivní zápletkou jsem ještě nečetla, takže jsem se na tuto knihu těšila. I přesto, že postavy byly trošku stereotypní (ale to měl být nejspíš stejně účel :) ), ztotožnila jsem se s každou z nich, a tudíž mě bavilo sledovat jejich soukromé příběhy i to, jak se díky úvodní situaci jejich osudy propojily. Líbil se mi i jejich postupný vývoj. Zápletka byla vcelku originální a řekla bych, že vyvrcholení celé knihy překvapivé. Menší lovestory, kterou kniha také obsahovala, byla roztomilá. :) Můj celkový dojem z knihy je tedy dobrý a ráda si přečtu další díla z pera autorky. Co musím vytknout a za co strhávám hvězdičku, je překlad/redakce. V textu totiž bylo na můj vkus docela dost chyb a jiných nepřesností, které přece jen pocit z četby trochu kazily...

Natuš111
27.05.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, přirovnala bych ji k Perfekcionistkám, sice musím uznat, že Perfekcionistky byly o něco promyšlenější, proto když knihu dočtete, chvíli tomu nemůžete uvěřit a to mi na této knize asi trochu chybělo. To, jak Simon zemře mě napadlo skoro na začátku knihy, zbytek děje je skvělý a i tak napínavý, že se od toho nemůžete odtrhnout,ale dle mého je konec dost očekávající. I tak doporučuji, knížka mě bavila :)

Šimonka16
27.04.2020

Upřímně? Tahle knížka byla hodně slabý kafe. Přijde mi že se postavy vůbec nechovaly logicky a v některých situacích až stupidně. A dospělí jako kdyby v jejich světě neuměli používat mozek a všemu byli jen přítěží.
(chovali se rasisticky či jim pouze záleželo čeho jejich dítě dosáhne). Další neuvěřitelná věc je že pár středoškoláků a jejich sourozenci zvládnou v případu postoupit za jeden den stokrát lépe než takzvaná
,,bayviewská policie’’ . Celý případ je založený na dvou šílencích: jeden s nedostatkem sebevědomí a zoufalými plány pomsty vůči lidem kteří se v jeho životě sotva vyskytují a druhý naopak s nezdravým přebytkem sebevědomí a pocitem že může dominovat nad všemi ostatními. Většina situací v ději má k blízkosti reality hodně daleko

LuCi_Lle
14.04.2020 4 z 5

Tahle knížka byla přesně to, co jsem teď potřebovala! Něco lehce napínavého, vtipného, s menší love zápletkou a čtivého, co prostě nemůžete jen tak odložit. A je fakt, že jsem ji odložila až při přečtení poslední stránky.
Ze začátku jsem sice byla krapet skeptická, jestli to bude můj šálek čaje, ale jakmile se děj rozjel a já se pořádně zorientovala, tak už jsem nemohla přestat číst a moc jsem si knížku užila!
Za mě krásné 4,5* :-)

vandalindakova
08.04.2020 5 z 5

WOW! Tak tato kniha mě obrovsky překvapila a já mám po jejím dočtení mozek na kaši.
To je tak geniálně propracované, když máte pohled ze čtyř postav, které se potýkají z obvinění z vraždy a do toho se začnou míchat jejich další problémy, které jsou u každého jiné.
Postupně se jejich příběhy čím dál více proplétají, i přesto, že se snaží o opak.
Mám tendenci to porovnat s Elizou, jelikož jsem tyto dvě knihy četla hned po sobě a proto, že se u obou vyskytuje téma sociálních sítí, a tohle je teda stokrát lepší! Tohle je ta pecka.
Je to napsáno jako thriller, což znamená, že je tu akce a furt se tu něco děje. Já se nemohla odtrhnout a druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah! Do toho se zde prolíná tolik psychických problémů, se kterými se mladí často potýkají. A tyto problémy tu jsou vykresleny reálně a dává to dohromady smysl. A pak už jenom čtete s otevřenou pusou dokořán.
Co se týká vraha, tak jsem do poslední chvíle byla úplně mimo. :D Vždy jsem měla nějaký tip, který mi následná kapitola smetla ze stolu. Takže jsem nic neodhadla a byla napjatá opravdu až do konce, který byl bravurní.

vanilka36
07.04.2020 3 z 5

Tento příběh vypráví o pěti dětech, z nichž jeden už bude zanedlouho mrtvý. Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a Simon, co ví o každém něco (něco špinavého, co je společensky zničí) a s radostí to napráská všem, se sešli po škole, aby si odpykali trest-mobilní telefony v hodině. Mobily však nebyly jejich a je jasné, že jim je tam někdo strčil schválně. Nejprve se to zdá jako dobrý vtip, ale to se zanedlouho změní, když Simon zemře. O každém, který přežil, chtěl Simon napsat něco, co by se nemělo dostat na povrch, a mohlo by je to pošpinit. Ale kdo by měl takové tajemství, aby se Simona zbavil?
Tato kniha byla velice pěkná, dobře se mi četla. jediné co bych vytkla je místy nulová akce. 3/5*

rajcatko
02.04.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo. Ano, dalo se odhadnout, kdo za tím je, ale stejně vás to nutí číst dál, co kdyby náhodou. Protože to čtivé je a jen díky tomu má asi kniha tak vysoké hodnocení. Protože samotný děj, no, pokulhává.

Pitbullka
22.03.2020 3 z 5

Upřímně musím říct, že je to spíše Young adult příběh než YA thriller, jak se všude píše. Je to svižný příběh, ale bohužel se mi podařilo odhadnout konec. Na můj vkus bylo v příběhu zbytečně moc postav.

lucygreen
16.03.2020 3 z 5

Asi se mi mnohem víc líbila autorčina novější kniha- Dva tajemství neudrží. Přišlo mi že měla vetší spád a více mě zaujala. Na základě různých bombastických názorů jsem si myslela, že mě tedy kniha více ohromí a konec bude šokující, ale ani moc nebyl. Každopádně je to takový typ knihy, který vás prostě dokáže zabavit svým pohodovým a čtivý dějem, ale mezi mé nejoblíbenější knihy ji opravdu nezařadím.

ElissBooks
13.03.2020 4 z 5

Jeden z nás lže je young adult thriller, který je naprosto parádní! Už dlouho jsem nečetla knihu, ve které by bylo tolik zvratů, byla tak čtivá a tak propracovaná a jednoduše skvělá. Do úplného konce jsem nevěděla, kdo je vrahem, což se mi u knížek podobného žánru moc často nestává. Kdykoliv jsem si myslela, že už vím, jak to celé je, objevilo se něco, díky čemu bylo všechno úplně jinak. Autorka mě dokázala překvapit zvraty v ději, že jsem je četla s otevřenou pusou a říkala jsem si: ,,Tak tohle jsem teda opravdu nečekala.“ Také se mi líbilo, že vražda, která se tam stala nebyla nijak drsná a děsivá. Hlavní postavy jsem naprosto zbožňovala a v průběhu knihy, mi každý z nich přirostl k srdci. Velmi se mi líbilo, že každá postav se vyvíjela a přišlo mi, že na konci všichni dospěli. Konec mě opravdu překvapil a byla jsem s ním velmi spokojená. Navíc jsem byla ráda, že to skončilo happy endem. Jediné, co bych knize vytkla je to, že autorka to ke konci příliš natahovala a kdyby to zkrátila, bylo by to dokonalé. A ještě bych chtěla říct, že český překlad této knihy nebyl zrovna nejlepší, proto je možní lepší originál. Knížku přesto všem moc doporučuji. Hlavně těm, co milují detektivky a příběhy z amerických středních škol.

4,5⭐️/5⭐️ - byla to fakt jízda a rozhodně je to jeden z nejlepších young adult thrillerů, které jsem četla a ta obálka je prostě nádherná akorát konec zklamal...

SimonaP
02.03.2020 2 z 5

To byla blbost. Tak pro patnáctileté. Nudné, nepravděpodobné. Všichni se chovali divně. Nechápu to vysoké hodnocení.

Petra-1
28.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Úžasné hlavní postavy. Výborně napsáno a opravdu každý má motiv.. Takže vzhůru do čtení! Líbilo se mi, že tahle kniha je jiná než ostatní, není to středoškolské srdcervouci romantika, ale normální středoškoláci, kteří se snaží najít svoje místo ve světě.

Emičkazknihy
21.02.2020 5 z 5

Jedna místnost, čtyři události a všechno do sebe má zapadnout v jednu chvíli. Chápu, že jako odreagování úžasná kniha, dobře utíká, děj se příliš netáhne. Co mě mírně zklamalo, bylo, že postavy od sebe ve způsobu vyjadřování nešlo odlišit. Je možné, že tahle chyba vznikla u překladatele, ale v knize se čtyři lidé vyjařovali naprosto totožně a hlavně neustále spisovně? Nakonec je mi líto, že jsem se více neseznámila s učitelem, který by mohl být dobrou postavou.
Přesto se mi líbí, jak přemýšlí spisovatelka, má to říz. Zajímavé nápady a postavy, které mění podobu jak v zajímavém dramatu. Krásný popis puberty

karolina5333
15.02.2020 5 z 5

Jsem nadšená! Skvělé postavy,nápad,vůbec jsem netušila zápletku, napínavé do poslední chvíle! Že bych se na "stará" kolena před třicítkou dala na young adult? :D