Je to jinak, mami

Je to jinak, mami https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399520/bmid_je-to-jinak-mami-Bn8-399520.jpg 4 210 71

Boris je obyčejný mladý muž pracující v obyčejné redakci kdesi v hlavním městě. Je gay, což o něm ale jeho kolegové netuší. Ví to jen jeho přítel Marko a osazenstvo homosexuálního klubu, do kterého sporadicky chodí. Marko však Borisovi oznámí, že se budou muset přestat stýkat, protože se bude ženit. Boris citlivě vnímá, jak se mnohým jeho homosexuálním kamarádům či kamarádkám hroutí vztahy a drasticky se mění životy právě pod tlakem heterosexuálního okolí. Když do Borisova života nečekaně vstoupí mladý lékař Michal, přitažlivý, vnímavý, citlivý a empatický muž, Boris odmítá pokračovat ve lži a rozhodne se svojí homosexualitu přiznat nejbližšímu a nejmilovanějšímu člověku - svojí mámě.... celý text

hopen
28.10.2020 5 z 5

Tato kniha si zaslouží mnohem lepší hodnocení. Přečetla jsem jí za den , protože se od ní nedalo odtrhnout.

xichtik
23.09.2020 3 z 5

Knížka se mi líbila,hezky se četla,ale ten konec mě mírně řečeno zklamal ... Jako by tam snad ani nepatřil.Za to tedy jedna hvězda dolu.

DAGISIKI
16.08.2020 5 z 5

Hezký příběh,knihu jsem přečetla během pár dní.

Allla9
15.08.2020 5 z 5

Knížka mě zaujala tématem i zpracováním. Dobře se četla.

farys_books
11.08.2020 3 z 5

Knížka se mi četla celkem rychle a líbil se mi styl psaní, bohužel jsem však občas nesouhlasila s tím, co knížka říkala. Zřejmě je to tím, že originál vyšel už před deseti lety a od té doby se situace kolem LGBT lidí změnila a dnes jsme na tom o něco lépe.
Borise, jakožto hlavní postavu, jsem měla ráda, ještě víc se mi ale líbila Sofi. Je škoda, že tam nebylo více částí s ní.
Jinak se mi strašně moc líbil konec (i když mě možná taky trochu zaskočil), který dal knize reálný pocit.

LussyP
09.08.2020 5 z 5

"Homosexuálové nejsou ti, kteří by se měli léčit."

Krásná kniha, plná lásky a bolesti. Nemohla jsem uvěřit s jakou lehkostí a nenuceností je tam tolik kontroverzních témat. Občas slabá místa vyplnila naprosto úžasná Sofi, takovou kamarádku by si zasloužil každý.

Konec.. Mě šokoval, nejradši bych si napsala jiný, ale bohužel.

bari_be
30.07.2020 4 z 5

Téma nepřináší nic nového, náhled do společnosti, která je až příliš homofobní. Ale nejspíš to tak v době vydání knihy na Slovensku bylo, proto mi to teď přijde malinko přehnané. Situace je už doufám jiná. Děj je svižný a čtivý. Charaktery postav jsou velmi rozmanité a propracované. Troufám si říci, že jsou tím nejlepším na celém příběhu. Borise jsem si oblíbila okamžitě a Sofi chci za kamarádku :D Závěr je překvapivý a krutý. Ale i tohle je život. Určitě si chci přečíst pokračování.

Vikos
29.07.2020 5 z 5

Tuhle knížku by si měl aspoň jednou přečíst každý. Hodně se mi líbily postavy. Obvzlášť Sofi. Mám podezření, že autorka skrze Sofi převedla pár svých názorů, což mi přijde moc fajn. Tlak společnosti na LGBT, který je v knize vykreslen, existuje bohužel i dnes a následné změny lidí, jejich identit a ztráta jich sebe sama vede k nešťastným životům mnoha z nich.

Knížka byla velmi čtivá. Děj ubíhal rychle. Dramatické zakončení na závěr probudí nepříjemné pocity.

makki.xoxo
29.07.2020 4 z 5

Kniha se velmi rychle a dobře čte. Doporučuji pro všechny věkové kategorie.. Třeba se i zapšklým lidem, kteří nejsou otevřeni společnosti, otevřou oči. Některé situace v knize se ale musí brát s nadhledem. :-)

ondras666
07.07.2020 5 z 5

Žádné převratné dílo, žádná růžová knihovna, žádná kniha plná gay sexu a romantiky. Tak bych to asi pojmul.
Kniha psaná v krátkých kapitolách, čte se dobře a rychle. Je to v krátké době taková sonda do života LGBT komunity na Slovensku.
Poslední třetina knihy celkem slušně graduje, ale ten konec je dost ustřižený a dost nedotažený. Ale asi to byl záměr.

karolina0346
16.06.2020 5 z 5

Dobrý dojem z knihy zkazil přehnaný závěr...

escapelle
07.05.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Těžké téma, spracované s lehkostí. Měla by být povinnou četbou všem rodičům, nejen těm homofobním.

alusa4302
02.05.2020 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá, ale něco mě v knize chybělo a ten konec , škoda. Ale je to život dokáže být krutý.

L.Helena
05.04.2020 4 z 5

Nevím, zda je to tím, že kniha vznikla již před deseti lety, nebo je to na Slovensku jinak, ale mám pocit, že všichni heterosexuálové (až na pár světlých výjimek) jsou zde až přespříliš homofóbní. Řekla bych, že dnešní společnost je vůči homosexuálům daleko tolerantnější.
Nesporné ovšem je, že se to velice dobře četlo a ráda bych si přečetla i obě pokračování. Tak doufám, že vyjdou i česky.

Ophelie
19.03.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, hlavní hrdina mi byl sympatický. V knize je ukázáno, jak těžký život mají ti, kteří se rozhodnou již neschovávat a přiznat svou orientaci. Ve společnosti je stále hodně předsudků ohledně “tématu” homosexuality a na příběhu hlavního hrdiny Borise je toto vše čtenáři ukázáno a přiblíženo. Kniha stojí za přečtení.

M.anon
08.03.2020 5 z 5

Překvapivě se dobře četla. Kdyby neměla takový konec byla by o to lepší, ale bohužel ne všechny konci šťastně.

Jurfinka
23.02.2020 5 z 5

Kniha se mi moc libila...zajímavý příběh. Osudy, které se odehrávají každý den kolem nás..

TomTomis
20.02.2020 4 z 5

Kniha se četla rychle, parádní oddechovka s LGBT tématikou. Nevnímám to jako nějakou veleliteraturu, ale zajímalo mě, jak to může dopadnout. Některé části v knize mě zamrzely. Žádné veleodhalení se povětšinou nekoná, ale i tak jsem zůstal v napětí, jak příběh těch dvou postav dopadne. Láká mě přečíst si další díl ve slovenštině. Kdysi dávno jsem jich pár přelouskal, snad to zvládnu i nyní:)

miroslav3627
17.01.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, čtivá a vlastně i odpočinková. Škoda, že předchozí knihy nejsou v češtině a tím pádem nevím jak vzniklo tak hluboké pouto mezi Borisem a Sofi.

jana5589
15.01.2020 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, opravdu jsem jí přečetla za tři dny, četla jsem do noci. Boris mi byl velmi sympatický. Problematika homosexuálů je pořád ožehavé téma, někdo v recenzích zde psal, že kdo by se bál o práci, jsem přesvědčená, že obzvláště v některých profesích to problém je, takže to že se postavy bojí v zaměstnání přiznat ke své orientaci je pochopitelné. Stačí, když hovořím s někým na toto téma, pořád tu jsou jedinci, co gaye mají za nemocné a úchylné. Borisovo příběh byl vcelku uvěřitelný, emotivní a ani mi nevadil popis milování, což možná někdo nedá. Konec mne zklamal, bylo mi Borise líto a zajímalo mne, jak bude pokračovat. Neváhala jsem a objednala si e-knihy ve slovenštině, bohužel ještě nejsou vydané. Na slovenský jazyk jsem si poměrně rychle zvykla.