Je to jinak, mami

Je to jinak, mami https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399520/bmid_je-to-jinak-mami-Bn8-399520.jpg 4 210 71

Boris je obyčejný mladý muž pracující v obyčejné redakci kdesi v hlavním městě. Je gay, což o něm ale jeho kolegové netuší. Ví to jen jeho přítel Marko a osazenstvo homosexuálního klubu, do kterého sporadicky chodí. Marko však Borisovi oznámí, že se budou muset přestat stýkat, protože se bude ženit. Boris citlivě vnímá, jak se mnohým jeho homosexuálním kamarádům či kamarádkám hroutí vztahy a drasticky se mění životy právě pod tlakem heterosexuálního okolí. Když do Borisova života nečekaně vstoupí mladý lékař Michal, přitažlivý, vnímavý, citlivý a empatický muž, Boris odmítá pokračovat ve lži a rozhodne se svojí homosexualitu přiznat nejbližšímu a nejmilovanějšímu člověku - svojí mámě.... celý text

dawson321
08.05.2019 4 z 5

Na Slovensku vydaná před devíti lety, v ČR až nyní... Na knize je krásně vidět, jak je chápání homosexuality bráno u nás a jak u našich východních sousedů. V knize se skoro všechny gay postavy musí skrývat, jelikož se bojí rodiny, že přijdou o práci nebo co by tomu řeklo okolí... Přišlo mi to zprvu dost nepochopitelné, ale musí se brát v potaz, že kniha byla napsána již před devíti lety a situace se tak snad už změnila i na Slovensku. Nicméně při čtení jsem byl fakt rád, že můžu žít v Česku... Jinak samotná kniha nabízí klasický vztahový propletenec, kde nechybí nevěra, žárlivost, rodinné problémy atd. Nic, co bychom předtím už neměli možnost číst, jen s tím rozdílem, že se jedná o homosexuály. Snad vyjdou v ČR i další pokračování, které si rád přečtu a dozvím se, jak se to bude s Borisem dál vyvíjet, protože ten mě dost překvapil...

Zuzuleta92
01.05.2019

Povedala by som, že sa mi to tak trocha podobá knihe, ktorú som už kedysi čítala :) Bola podobná tejto iba ak mala iný názov :)

blonďatá.luc
23.04.2019 3 z 5

Nemůžu této knize upřít čtivost, i když některé pasáže a potom ke konci i celá kniha mě příliš nebavily. Hlavní hrdina si nezískal mé sympatie a vlastně se mi docela těžko hledá postava, kterou bych si v knize oblíbila. Našlo se v knize pár momentů, které mě pobavily, ale moc jich nebylo. Spousta situací mi přišla spíše nucená a nebo z pohledu čtenáře i očekávaná. Samotný konec knihy mě otrávil a posunul mé hodnocení knihy o stupínek níže.

qingli
15.04.2019 4 z 5

Někdy je poučné si přečíst o životě homosexuálních lidí. Pak třeba pochopíme jejich vnitřní myšlení a cítění, kdy vnější tlaky na jejich rozhodování jsou často drastické.

1alena1
04.04.2019 4 z 5

Líbí se mi číst o lidech, kteří jsou "jiní" než většina populace, chápu, jak to v životě mají složitější. Většinou jsou buď silní a se vším se poperou nebo silní nejsou a pak mají celý život problém se svou jinakostí. Kéž už je konečně naše společnost tolerantní ! Svoji orientaci si nevybíráme, tak nesuďme a pochopme (hrozné slovo).

greatbear
10.07.2017 5 z 5

Je to jedna z mnoha knih, které jsem o coming outu přečetl a také je to jedna z mála, které si budu pamatovat. Kniha a její volná pokračování je napsána čtivě, každá stránka přitahuje a nepouští. Příběh Borise je silný!!!
Opakovaně jsem ji už četl, i její pokračování a pokaždé se stejným pocitem, že kniha je skvělá a mám pocit, jako bych vedle hlavních hrdinů stál a vše prožíval s nimi.
Tamara Tainová píše své knihy působivě, umí čtenáře vtáhnout do příběhu a už nepustit. Každou její knihu jsem doslova hltal a když jsem je četl znovu, slíbil jsem si, že si je budu vychutnávat pomalu, ale nejde to, opět jsem hltal další a další stránku.

Sofy
18.03.2016 5 z 5

Milujem Tamarine knihy. Všetky a príbeh Borisa vo všetkých troch knihách je úplne jedinečný.

Dreamless
28.12.2015 3 z 5

Keď som mala 13 rokov, keď som si ju kupovala, bolo to WAU! kniha o homosexuáloch. Prináša nám pohľad na svet homosexuálov a jeho pochopenie, ale veľa vecí necháva otvorených a príliš ani nenadchne.

lusila
23.06.2013 2 z 5

Knihu som kúpila vo výpredaji, ak by tam nebola téma homosexuality, bol by to len banálny príbeh lásky.

doma177
28.01.2013 5 z 5

Téma knihy zaujímavá, spracovanie a štýl, ktorým je napísaná - super. Jediné, čo ma zarazilo bol koniec, prišlo mi to akoby sa už autorke ďalej nechcelo písať, a tak to rýchlo, v priebehu piatich viet definitívne ukončila. Inak nie je čo vytknúť.

bookcase
31.12.2011 5 z 5

Doslova jsem ji zhltla za jeden den. Drsné, úžasné, jedinečné.