Paprsky štěstí

Ženský román vypráví příběh mladé činorodé dívky, která na počátku 20. století přijíždí do malého městečka poblíž ropných polí pomoci stárnoucí nemocné příbuzné s vedením místního hotelu. Hrdinka na žádost své tety přijíždí do malého městečka plného mužů, kteří hledají práci na ropných polích a zpočátku má co dělat, aby si zvykla na uvolněné mravy a neotesanost hotelových hostů. Zrovna tak si nemůže zvyknout, že ať se pohne kamkoliv, obléhají ji nežádoucí ctitelé, kteří v nezkušené dívce vidí snadnou kořist. Dokáže se sice nevítanému zájmu ubránit, přesto však nakonec po počátečním rozladění s povděkem vítá pomoc bratrova přítele, který do městečka přijel, aby na ni dohlédl. Spolu pak čelí pokusům o ovládnutí tetina hotelu, odhalí špinavé machinace místních podnikatelů a úspěšně překonají i některé opravdu zapeklité situace. Na konci dramatického období má pak hrdá a temperamentní dívka jasno, s kým chce strávit zbytek života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20053/paprsky-stesti-20053.jpg 443

Jazz Age 3.

Vydáno, Alpress

A placed called Rainwater, 2003

Kniha Paprsky štěstí

georginaa

Další příběh perfektně prošpikovaný dějem ropných polí, chlapů co hledají práci a neberou si žádné servítky. Dosti naivní dívka s nemocnou tetou se ujímá hotelu a pokouší se vyrovnávat s celou situací. Díky však bratrovu kamarádovi, získává přítele, který jí pomáhá získat jak sebevědomí, tak i pomoc při hamižnosti ostatních. Postupně se do sebe zamilují a vše dopadne tak jak má.

Tefnut
09.01.2018

Začátek knížky byl trošku nesrozumitelný. Po přečtení několika stránek mě kniha chytla a četla se sama. Moc pěkný příběh, i když trošku smutný. Bohužel život si nevybírá komu nadělí štěstí v životě a komu naopak. Jen ten konec byl takový neukončený podle mého názoru. Kniha stojí za přečtení.

angelbooks
13.08.2017

Kniha mě opravdu chytla a nepustila, až do konce.
Dávám 5 hvězd a doporučuji. Ale nevím proč, něco mi v ní chybělo. Romantiky tam bylo určitě požehnaně, i dost humoru ;), ale toho napětí tam nebylo tolik, kolik bych očekávala.
Kdyby to tedy šlo dala bych jen 4,5 hvězd.

kitty.spritz
09.04.2016

Pekny pribeh s krimi prvky

ritz
07.12.2015

Pěkná oddechová knížka.

moudivlacek
03.09.2015

Tento díl je nádherný, budete fandit hlavní hrdince, budete chtít s ní bojovat proti zlu a ukazovat ji, kde má hledat svou lásku, prvky detektivu.

mili159
08.03.2014

Pěkná odpočinková knížka.

kazecha
20.09.2013

Příjemná romantická oddychovka s detektivní zápletkou z prostředí amerického městečka dob dávno minulých, kde se našla ropa.