Sirotkův osud

2. kniha série Jason Wander. Jedná se o volné pokračování velmi úspěšného titulu Sirotčinec. Bitva o Ganyméd ukázala Jasonu Wanderovi hrůzy války. Bitvou zjizvený voják, který prošel peklem, je připraven na mír. Ve věku dvaceti pěti let generál Jason Wander bojoval v jediném konfliktu lidstva s cizí inteligencí a zvítězil. Teď se po dlouhých letech vrací domů... ale kam? Zoufalé národy Země, zbídačené škodami z války a enormními náklady na armádu, snižují své rozpočty na obranu. Tato nová celosvětová politika má jenom jeden drobný háček - první mimozemská invaze byla pouze plán A. Najednou začíná opravdový útok - k Zemi míří obrovská flotila válečných lodí velkých jako města. Lidstvo má k zastavení invaze pouze jedinou funkční loď a jedinou guerillovou údernou jednotku - sebevražedné družstvo vedené Jasonem Wanderem. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21671/sirotkuv-osud-21671.jpg 445

Jason Wander 2.

Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Fantom Print

Orphan´s Destiny, 2005

Kniha Sirotkův osud

DavidF
12.12.2017

Vážně povedené,uchvacujíci,čtivé a až přespříliš realné zachicení pocitů i dějě.Vážně mně to dojalo.teké se my velmy líbí že vám autor ukáže jen nepatrný kousek konce když se k němu pote dostanete říkáte si "Aha tak proto.,, Velmy dobrá kniha.

trudoš
15.07.2015

Holky mají své erotické románky, chlapci zase military střílečky. A i když je literární úroveň v důsledku hodně podobná, dost to vypovídá o rozdílnosti obou poloviček. Hovno hoří ve zkratce.
Uznávám, že Robert Buettner nepatří mezi spisovateli k první lize. Ano, zápletka Sirotkova osudu je předvídatelná a z velké části zbytečně vycpaná masakrem těch nebo tamtěch, ale přesně tohle občas potřebuji ke štěstí. Autor vzdává hold jak Robertu A. Heinleinovi tak Joe Haldemanovi, ale přitom přiznává, že jeho román postrádá jakékoliv vyšší cíle, snad jen pobavit obyčejné pěšáky. Což bohatě stačí.
Čímž chci říci, že druhý díl dobrodružství Jasona Wadera je na stejné úrovni, jako ten první. Nijak neubírá na krvežíznivosti, akci a chlapácké hrdinskosti. Především však nechybí našlápnutej vojenskej humor.