Sirotkova cesta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

3. kniha série Jason Wander. Jason Wander je zase uprostřed boje a tentokrát ne jako voják. Brzy zjistí, že velení samo o sobě je ještě větší výzva. V letech po poslední válce se Slimáky Jasonovi jeho velitelský styl v armádě přátele nenadělal. Armáda se ve snaze vyhnout problémům rozhodla Jasona vyslat na obrovskou orbitální stanici zvanou Nový měsíc. V jádře této rozsáhlé vesmírné stanice se nachází vesmírná loď, relikvie z poslední války. Když při testování lodi dojde k problémům, je Jason s hrstkou dalších vytržen z oběžné dráhy a vystřelen do vesmíru. Jason si po ztroskotání na cizí planetě uvědomuje, že nejen jeho přátelé od něj očekávají záchranu, ale že ho vidí jako svou jedinou naději celá planeta. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21670/sirotkova-cesta-21670.jpg 434
Série

Jason Wander 3.

Žánr
Romány, Válečné, Sci-fi
Vydáno, Fantom Print
Orig. název

Orphan, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Sirotkova cesta

trudoš
06. ledna

Čtenář fantastiky je podivný druh nespokojence. Tak třeba já. S klidným svědomím přijmu myšlenku vzdálených světů, ze kterých zahájí invazi mimozemští slimáci, s nimiž lidstvo obratem vstoupí do totální války. A je to fajn dobrodružství, Sirotčinec i Sirotkův osud, opravdu jsem se u toho bavil. Jednoduchá military SF, kde se kromě akce dostává hojně ke slovu také příznačný armádní humor.
Pak přijde trojka, kdy Robert Buettner boj přesune na jinou planetu, zakomponuje do toho lidské otroky z minulosti, dinosaury z různých epoch a rozhádanou armádu barbarů, které hrdina přesvědčuje, aby bojovali pospolu. Jo a ještě je učí vyrábět a ovládat AK-47. Jako, má to svoje kouzlo (ostatně co nemá, když jsou tam dinosauři), ale na můj vkus se to proměnilo až ve příliš velkou pohádku. A přestože ze stylistiky nevymizela nadsázka, těšila mě Sirotkova cesta přesně do strany devadesát. Pak už to byla jen taková nepříliš povedená kombinace románů Harryho Harrisona Třetí planeta smrti a Na západ od ráje.