Jaroslav Marvan vypravuje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpomínky národního umělce, které do literární podoby citlivě přetlumočil Jiří Tvrzník, podávají nepřikrášlené svědectví o člověku, který zasvětil celý život herectví. Převážně úsměvné historky a příběhy z bohatého hereckého imimodivadelního života přibližují Marvanovo žižkovské dětství, jeho cestu k divadlu, přátele a četné divadelní, filmové a televizní role, jimiž se vepsal do vědomí diváků.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92701/jaroslav-marvan-vypravuje-92701.jpg 3.54
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Novinář
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Jaroslav Marvan vypravuje

1amu
08.05.2018

Ano Jaroslav Marvan byl herecké eso . O tom není pochyb . Ale jeho život má dvě stránky: jedna je světlá - řekl bych do roku 1948 a možná ještě krátce po "Vítězném únoru". Je tam sláva z Divadla Vlasty Buriána, kde byl rovnocenným partnerem svého šéfa a spíše jej štvalo, že pan ředitel musí mnohdy improvizovat, neznaje roli (tak jak to musí umět oni správní herci). Množství výtečně zahraných postav zejména ve veselohrách natočených za I.republiky. Ano - všechna čest a hluboká poklona !
Ta tmavá strana je jeho vztah k bývalému finančnímu dobrodinci (míněn Vlasta B.) po r.1945. Marvan se stává nosným hercem znárodněné kinematografie, viz filmy jako Bylo to v máji, Hudba z Marsu či ROH-ácký Anděl, kterým TV zaplňuje prázdná místa ve svém programu. Ještě, že mu slouží k profesionální cti výtečný rada Vacátko z "Hříšných lidí města pražského". V knize dobrého novináře postrádám onu druhou stranu mince. Rub zná každý, ale líc ?

Doporučujeme

Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije
Žízeň po životě
Žízeň po životě
Květ pouště
Květ pouště
Dušemrdi
Dušemrdi