Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná

Herecké eso Jaroslav Marvan vzpomíná https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65914/herecke-eso-jaroslav-marvan-vzpomina-65914.jpg 5 7 5

Kerberos
10.03.2022 5 z 5

Poslouchala jsem audio, i když jsem čekala historky z jeho bohatého života, určitě nejsem zklamaná. Autor popisuje úplné začátky, práci poštovního úředníka na Podkarpatské Rusy, ochotničení, natáčení němých filmů a počáteční malé role.

n.ezn.amy
27.08.2021 5 z 5

Jaroslav Marvan v této knize rekapituluje svůj život, přes své dětství, jak se dostal k divadlu, filmu veselé i vážně vzpomínky na své herecké kolegy. Jako herce jej mám moc rád a proto jsem si s chutí přečetl jeho memoáry.

Eigis
20.08.2019 5 z 5

Pan Marvan byl výjimečný herec, který má co říct. Jeho vyprávění je historicky zajímavé a zároveň přístupnější než čistokrevná literatura faktu.

MKrat
13.03.2019

pana Marvana jsem měla moc ráda na knihu jsem se těšila, kniha byla napsaná trošku ve
vážném podtextu - jako poslech audio knihy posmutnělá..

pagac17
23.01.2016

Jsem velmi spokojen, že jsem si opět přečetl tuto publikaci, kterou mám v knihovně. Jsou to úžasné vzpomínky slavného herce, který prožil za svůj život mnohé. Velmi poutavý je jeho na Podkarpatské Rusi, která po první světové válce byla přičleněna k naší republice. Stojí si tu okolnost přiipomenout. Pak už jeho divadelní začátky a působení doma. Slavné bylo jeho pouto s naším nepřekonaným komikem Vlastou Burianem. Za zmínku stojí jeho filmy- Anděl na horách a další kolekce. A pak inspektor pan Vašátko. Jeho filmy se stále promítají jako retro a je o ně zájem. Byl to vynikající herec, po všech stránkách. Nedá se nikoho jiného k němu srovnat. On je osobitý, jako je třeba mladší Menšík a Sovák. Stojí za přečtení.

čeští herci

Jiří Tvrzník