Jaro Filip - človek hromadného výskytu

Jaro Filip - človek hromadného výskytu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22931/bmid_jaro-filip-clovek-hromadneho-vyskyt-J47-22931.jpg 5 20 5

Hudobník, herec, režisér a moderátor Jaro Filip, ktorý predčasne zomrel na následky infarktu v júni roku 2000, bol neprehliadnuteľnou postavou slovenskej kultúry. Marian Jaslovský sa podujal na komplexné zmapovanie Filipovho života a tvorby.

karelSAmR
05.03.2024 5 z 5

Kniha je v dnešnej dobe takmer nezohnateľná. Požičala mi ju moja ex, ešte niekedy v 2010. Od prvého momentu som sa od nej nedokázal odtrhnúť. Jaro bol ikona. Legenda. Sám sebou. Na nič sa nehral. Pamätám si na niekoľko nočných telefonátov do relácie "Noční vtáci" na rádiu Twist, keď sme sa zakecali, Jaro pustil skladbu a ostal na telefóne ďalej kecať. Nesmierna charizma, s výzorom šupáka. Ako sa o ňom údajne raz vyjadril pán Lasica, že Jaro by mohol byť oblečený v obleku od Armaniho, no aj tak by v ňom vyzeral ako v teplákoch. Som veľmi rád, že sa mi knižku podarilo zohnať na inzerát pred pár mesiacmi za smiešnych 25, čo je len zlomok čiastky, ktorú som bol schopný zaplatiť. Jaro, ďakujeme za prínos, bol si veľký pán a navždy tu ostaneš medzi nami.

freejazz
14.12.2019 5 z 5

ťažko sa mi táto kniha čítala. vďaka sme-l som sa s JFK (Jaro Filip Keyboard) poznal. vďaka Jarovi a tomu, že ma nemohol svojho času v Lučenci zohnať, stúpol v miestnej komunite môj kredit (viete si predstaviť, že vás po meste zháňa štyri hodiny známa osobnosť?:). som vydavateľom Jarovej jedinej knihy, ktorá vyšla počas jeho života – áno, je to aj v tejto knihe spomínaná Sme-l Nesme-l Neverending sme-l-odrama, chcel som mu na oslavu 50-ky v Stoke dať niečo originálne a tak som kdesi splašil prachy na 200 kusový náklad, ktorý mal dokonca aj ISBN, zalomil som to vtedy vo worde (nič lepšie som nemal) a viem, že exemplár, ktorý som posielal ako povinný výtlačok do Slovenskej národnej knižnice v Martine, Jaro tejto knižnici dedikoval... jediná ilustrácia v tej knihe bol plný popolník, ten, čo sme tak dobre poznali zo Sieťovky.
škoda takého človeka.
a veľká vďaka autorovi, že napísal takú plnokrvnú knihu.

jesuswlasac
18.10.2013 5 z 5

Je to až neuveriteľné čo môže jeden človek za život dosiahnuť a dokázať, a ak zvážime že zomrel v podstate predčasne tisnú sa mi slzy do očí. Vzdávam Vám hold MAJSTRE !!

Komnenos
20.05.2012 5 z 5

Presne takto si predstavujem kvalitne napísanú hudobnú monografiu.

bookworm
03.05.2011 5 z 5

Autor ako dobrý znalec slovenskej hudobnej scény v knihe Jara Filipa zvečnil ako nezabudnuteľného všestranného umelca. Veľa výpovedí osobných známych, raritné fotografie. Kniha určite zaujme tých, čo sa zaujímajú o slovenskú kultúrnu scénu 70.-90. rokov.

Marián Jaslovský
slovenská, 1963